Muži A - Kanonýři Kladno

Muži A

Neděle 8. březen 2020
1. liga mužů, 2. kolo
10:3
2:1, 4:0, 4:2
Kanonýři Kladno TJ Sokol Jaroměř
Sobota 7. březen 2020
1. liga mužů, 1. kolo
3:4
0:1, 0:1, 3:2
Kanonýři Kladno TJ Sokol Jaroměř
Sobota 22. únor 2020
1. liga mužů, 26. kolo
3:4
2:2, 1:2, 0:0
Bulldogs Brno Kanonýři Kladno
Radek Šikola po sezoně u áčka: Zase jsem měl z florbalu radost
28. duben 2020

Radek Šikola po sezoně u áčka: Zase jsem měl z florbalu radost

S florbalem sice začínal v Praze, ale už 17 let je úzce spjat s tím kladenským. Radek Šikola jako hráč zažil dva postupy do nejvyšší soutěže, kde to však vždy byla pro Kanonýry jen roční epizoda. Později psal články na klubové stránky, jako redaktor spolupracoval s Českým florbalem a měl i kritický pohled na předchozí kladenské restarty. Tomu, který začal před rokem po příchodu trenéra a sportovního ředitele Jan Pazdery, však plně věří. „Honza mi nastínil koncepci a já pochopil, že to bude opravdový restart, než že by se jen o něm mluvilo.“ A tak chtěl být Šikola jeho součástí. Proto když kouč sháněl pro A-tým nového vedoucího mužstva, došlo rychle k vzájemné dohodě.
Celý článek ›
Janda zažil největší herní posun, teď šprtá na maturitu, která možná nebude
10. duben 2020

Janda zažil největší herní posun, teď šprtá na maturitu, která možná nebude

Sezonu zakončil – aniž by to kdokoliv v tu chvíli tušil – slastným postupem juniorů do čtvrtfinále KB ligy. A on ví, že ani v něm nemusela přijít konečná, protože mladí Kanonýři si věřili na jednu z medailí. Nedodělaná práce ale zůstala i u áčka, za které útočník Dominik Janda pravidelně hrál. „Herně jsem se za ten rok posunul nejvíc v kariéře,“ říká Janda. Věří, že příští sezonu se postup do superligy podaří dokončit. Janda bude u toho, ale něco u něj bude přece jen jinak. Ročník už nezačne jako gymnazista, ale jako student vysoké školy. Jaká to bude? I to se dozvíte z jeho rozhovoru.
Celý článek ›
Ahlin se vrací do Švédska. Děkuji Kanonýrům, že mi splnili sen!
22. březen 2020

Ahlin se vrací do Švédska. Děkuji Kanonýrům, že mi splnili sen!

Byl prvním Švédem se zkušenostmi z nejlepší soutěže světa, který přijal angažmá v tuzemské 1. lize. Upoutal svým herním přehledem i knírkem, který pamětníkům vyvolal vzpomínky na hanbaté filmy z NDR. Ale především Joel Ahlin ukázal mnohým Kanonýrům cestu. Že florbalem můžete naplno žít, že i na „obyčejný“ trénink je nutné přijít koncentrovaný, že profesionální přístup je základ úspěchu. Příští sezonu ale pokračovat nebude. „Našel jsem v Česku hodně nových přátel, poznal tu lidi se skvělým srdcem, ale zůstanu ve Švédsku, protože se mi moc stýskalo po přítelkyni a těším se zpět do své práce,“ říká Ahlin.
Celý článek ›
Šnajdr: Dostal jsem to, proč jsem přicházel. Kvalitní tréninky i tým, který chce makat
20. březen 2020

Šnajdr: Dostal jsem to, proč jsem přicházel. Kvalitní tréninky i tým, který chce makat

Byl to na začátku roku pikantní přestup. Zkušený útočník Miroslav Šnajdr přišel do Kladna z Karlových Varů, tedy od jednoho z hlavních rivalů v boji o postup do superligy. Zapadl skvěle. A to nejen do mužstva, ale stal se i mládežnickým trenérem. Po necelém čtvrtroce na Kladně říká: „Poznal jsem, že Kanonýři jsou jednotný klub, který směřuje stejným směrem. Všichni mají stejné nároky a dělají vše pro to, aby Kladno bylo jedním z nejlepších míst pro florbal v republice.“
Celý článek ›
Věrný Přívara:  Tentokrát proměna a restart byly skutečné, nezůstalo jenom u řečí
19. březen 2020

Věrný Přívara: Tentokrát proměna a restart byly skutečné, nezůstalo jenom u řečí

Loni byl hrajícím trenérem, v této sezoně pro změnu zůstal nejstarším hráčem v kádru. Plně se podřídil celku, a tak když bylo potřeba, hrál v obraně, kde kdysi získal ligové tituly v Tatranu. Později zase naskakoval v útoku, kde jako kluk začínal. Dušan Přívara je už osmým rokem věrným Kanonýrem a i v tomto ročníku ukázal, že blaho týmu je pro něj nade vše. Také on se v seriálu posezonních rozhovorů vrací k uplynulým florbalovým měsícům, které minulý týden předčasně ukončila pandemie koronaviru.
Celý článek ›
Zůstane střelec Pixa Kanonýrem? Rozhoduji se, ale zásadně jsem tu změnil svou hru
19. březen 2020

Zůstane střelec Pixa Kanonýrem? Rozhoduji se, ale zásadně jsem tu změnil svou hru

V součtu základní části i play off byl v předčasně ukončené sezoně druhým nejlepším kanonýrem Kanonýrů. Marek Pixa dal 23 branek, jen o jednu méně než velezkušený kapitán Ullmann, a kvůli své bezprostřednosti při oslavách gólů se stal velkým oblíbencem příznivců v hale BIOS. I starší spoluhráči o něm mluví s úctou a on sám ví, že pod trenérem Janem Pazderou zaznamenal velký posun. Teď je ale před útočníkem, který na Kladně hostoval z Tatranu Střešovice, zásadní rozhodnutí: Zůstat, či odejít? „V pátek budu mít telefon s Honzou Pazderou. Tak uvidíme,“ říká 21letý Pixa.
Celý článek ›
 Stůj: Chci v práci na Kladně pokračovat. Má totiž smysl!
18. březen 2020

Stůj: Chci v práci na Kladně pokračovat. Má totiž smysl!

Trenér Pazdera i kapitán Ullmann o něm mluví jako o tom, kdo v průběhu sezony udělal největší herní progres. Ještě v minulé sezoně střídal zápasy v juniorce s těmi za A-tým, v této už byl ale obránce Matěj Stůj jeho pevnou součástí. A zůstane dál. „Volal mi trenér a ptal se, jestli chci pokračovat. Bez váhání jsem mu odpověděl, že chci. Protože v té naší práci vidím smysl a věřím jí,“ říká Stůj pro klubový web Kanonýrů v dalším ze série hráčských posezonních rozhovorů.
Celý článek ›
Kapitán Ullmann: Máme super kolektiv a postup se jen o rok odkládá
18. březen 2020

Kapitán Ullmann: Máme super kolektiv a postup se jen o rok odkládá

Ještě minulou středu dřel se svými spoluhráči v hale BIOS a věřil, že už o víkendu se tvrdá příprava projeví. O den později už ale nikdo z Kanonýrů na společný trénink nesměl, aby v pátek Český florbal definitivně zrušil tuto sezonu. „Zaskočený jsem byl, ale situace si vyžadovala mimořádné řešení a nám nezbývá nic jiného než to respektovat,“ říká kapitán A-týmu Filip Ullmann. Hned však dodává: „Věřím, že se postup do nejvyšší soutěže jen o rok odkládá. A že příští sezonu ukážeme suverénní jízdu už základní části.“
Celý článek ›
Šéf klubu Jirák o konci sezony: V tuto chvíli jde o více než o sport
14. březen 2020

Šéf klubu Jirák o konci sezony: V tuto chvíli jde o více než o sport

Ještě ve středu – stejně jako většina jiných Kanonýrů – s nadšením prožíval postup juniorů do čtvrtfinále a věřil, že jejich pouť se nemusí zastavit ani tam. Těšil se – stejně jako většina jiných Kanonýrů – na víkendové zápasy A-týmu v Jaroměři. A na to, že hráči půjdou za vysněným postupem do superligy. Je ale konec. Výkonný výbor Českého florbalu kvůli pandemii koronaviru ukončil všechny soutěže a jejich složení tak zůstává „zmrazeno“. A-tým tedy i příští rok bude hrát 1. ligu. „Toto rozhodnutí plně respektujeme,“ říká v rozhovoru pro klubový web předseda Kanonýrů Zdeněk Jirák.
Celý článek ›

1. liga mužů

Poz.Název týmuZSkóreBody
1FB Hurrican Karlovy Vary746:3317
2Florbal Ústí538:2014
3Sokol Brno I EMKOCase Gullivers734:4211
4TJ Znojmo LAUFEN CZ737:4210
5Bulldogs Brno428:139
6FBC Štíři Č. Budějovice748:469
7FBC Letka Toman Finance Group533:349
8Kanonýři Kladno315:116
9Torpedo Exelsior Havířov427:256
10Z.F.K. Petrovice525:246
11FAT PIPE Start98 Kunratice636:476
12TJ Slovan Havířov630:405
13TJ Sokol Jaroměř731:455
14Florbal Chomutov530:364

Rozpis tréninků

Pondělí16:00 – 20:30
SH BIOS
Úterý14:00 – 20:00
Crossfit Kladno
Středa19:00 – 20:30
SH BIOS
Čtvrtek19:00 – 20:30SH BIOS

Naši trenéři

Pazdera Jan Hlavní trenér
Čiková Kateřina Fyzioterapeut
Pechr Jan Kondiční trenér