19.kolo, neděle 13.1.2019 - Městská hala Louny
Kanonýři Kladno
16:3
Florbal Primátor Náchod
Branky a asistence Kladna:

3. Antonín Pertlík, 3. Jakub Pecha, 10. Matyáš Kalina, 12. Ondřej Riebauer, 13. Tomáš Nushart, 16. Tomáš Nushart, 16. Jakub Černý, 23. Jan Čečetka, 28. Jan Louvar, 33. Jakub Pecha, 38. Miloš Tyl, 39. Jakub Pecha, 47. Jan Louvar, 56. Miloš Tyl, 57. Vojtěch Teslík, 60. Tomáš Nushart

Rozhodčí: Jiří Kropáček - Tomáš Novák

Vyloučení: 2:2

Využití: 2:0

Diváci: 213

Zásahy brankářů: Oskar Blaha 15 - Brandon Bulis 21, Matěj Stuchlík 15

Po třetinách: 7:0, 5:3, 4:0

Kanonýři Kladno:

Minev (Blaha)

Pertlík, Sachr, Louvar, Přívara, Nushart

Kalina, Richtr O., Tyl, Riebauer, Mayer

Bednář, Černý, Pfaur, Teslík, Pecha

Hartman, Stůj

KOMENTÁŘ

„Výjezdní utkání v Lounech považuji za velmi povedené. Ráno mi volal Drogba (někdejší útočník londýnské Chelsea, pozn. red.), že v Lounech chodí vždycky plnej haus a diváků opravdu přišlo dost,“ hodnotí útulné prostředí lounské arény hvězda zápasu Jakub Pecha.

Nestává se příliš často, aby se v dnešní době florbalová utkání hrála na basketbalovém povrchu, Louny však tuto podívanou nabídly. „Jedinou negativní záležitostí byly parkety, ale po několika nepovedených střelách a přihrávkách jsme dokázali přizpůsobit naši hru povrchu,“ nedělá si starosti Pecha.

Kanonýři o svém jednoznačném vítězství rozhodli již během úvodní třetiny zápasu. „Zápas jsme od začátku měli ve své režii. Stanovili jsme si jasné cíle: hrát týmově, soustředěně, vyzkoušet si nové věci v naší hře a předvést se v co nejlepším světle. Myslím, že splnit cíle se nám povedlo,“ říká střelec tří kladenských branek.

Vzápětí však Pecha dodává, že florbalisté Náchoda jeho tým v obraně nijak neprověřili. „Tedy až na tři samostatné brejky, které mají velmi dobře natrénované. V zápase napadala spousta gólů, byla vidět spousta hezkých kombinací, takže pro diváky to musel být velmi atraktivní duel. Do tabulky si připisujeme další tři body a tuto střeleckou formu musíme přenést do následujících důležitých zápasů,“ dodává.

OHLASY TRENÉRŮ

Komentář kapirána domácích Antonína Pertlíka:

"Výborně zvládnutá první třetina, kde jsme udělali rázný krok za vítězstvím. Chtěli bychom poděkovat místnímu oddílu Lokomotiva Louny za výjezdní utkání. Přejeme soupeři šťastnou cestu domů."

Komentář trenéra hostí, pana Daniela Prouzy:

"Kladno prokázalo svoji florbalovou kvalitu a jednoznačně a zaslouženě zvítězilo. My jsme na začátku zápasu udělali velké množství individuálních chyb a Kladnu tak cestu za vysokým vítězstvím usnadnili. Dnes jsme mohli jen překvapit, což se nám bohužel nepovedlo. Je to pro nás zkušenost a nyní se musíme zkoncentrovat na klíčové zápasy o udržení, které nás v nadcházejících týdnech čekají. Rozhodovat se bude v závěru sezóny. Děkuji všem za zápas a místním za skvěle odpořádané utkání.