Hodnoty kanonýra


 KLUBOVÉ HODNOTY

• vždy chráním svůj tým a svůj klub! (hodnota: klubismus)

• respektuji rodiče, rozhodčí, soupeře, trenéry, pořadatele a diváky! (hodnota: respekt) • chodím včas a zdravím! (hodnota: respekt)

• za každých okolností hraji fair-play! (hodnota: fair-play)

• trénuji a hraji s maximálním nasazením a koncentrací – jedině tak se můžu zlepšovat! (hodnota: odpovědnost)

• hledám cesty ke zlepšení a nebojím se nových řešení! (hodnota: kreativita)

• se spoluhráči si pomáháme a podporujeme se – jedině tak se můžeme společně zlepšovat! (hodnota: týmovost)

• florbal miluju! (hodnota: vášeň)

• vím, že k úspěchu na hřišti neodmyslitelně patří regenerace, zdravá strava a pitný režim (hodnota: životospráva)

• florbalu obětuji většinu svého volného času, ale uvědomuji si, že „škola je základ života“ (hodnota: vzdělání)

KLUBISMUS

Podporuji všechny Kanonýry a Kanonýrky, kteří na dresu nosí stejné logo jako já. Přeji jim úspěch a radost ze hry. Nikdy nepomlouvám spoluhráče ani Kanonýra, nebo Kanonýrku z jiného družstva. Problémy si vyřešíme v šatně, kde také zůstanou. Na hřišti naplňuji klubové motto „Za Kladno se nehraje, za Kladno se bojuje“, ať jde o zápas nebo trénink.

RESPEKT

Respektuji autority a jejich rozhodnutí. Nad nikoho se nepovyšuji a ani se před nikým neponižuji. Zdravím a vzorně reprezentuji svůj klub chováním a vystupováním i mimo hřiště. Zároveň se nebojím slušně říct svůj názor.

FAIR-PLAY

Čestná a férová hra je pro mě víc než vítězství. Vyhrát za cenu překročení pravidel fair-play pro mě nemá význam. Hře dává smysl férovost.

ODPOVĚDNOST

Jsem odpovědný za svůj přístup k tréninkům, zápasům a celkově k florbalu. Můj slabší přístup může narušit tréninkovou morálku družstva a to nechci dopustit. Jen já sám vím, kolik jsem toho udělal pro tým, pro sebe a zda šlo udělat víc.

KREATIVITA

Hledám cesty ke zlepšení svých dovedností a týmové hry. Dívám se kolem sebe a zkouším nové věci – to mě posouvá dopředu. Z případných chyb se poučím. Nic nebude hned a zadarmo, ale když to nebudu zkoušet, zůstanu stát na místě.

TÝMOVOST

Týmová spolupráce neznamená spolu jen hrát, ale také respektovat se navzájem, důvěřovat si a starat se jeden o druhého. Hraji za logo na dresu, nikoliv za jmenovku!

VÁŠEŇ

Florbal miluji a stejně tak to mají i nejlepší hráči na světě. Mě i světové hráče žene dál vášeň a láska k florbalu. Bez nadšení a vášně nelze dosáhnout cíle, ale s nimi se každá meta stává dosažitelnou!

ŽIVOTOSPRÁVA

Žádný z nejlepších sportovců světa by nebyl tam, kde je, bez vhodného režimu mimo sportoviště. Zajímám se o to, jak správně regenerovat a co a kdy jíst a pít a dodržuji pravidla správné životosprávy.

VZDĚLÁNÍ

U každého sportovce jednou přijde čas, kdy se pro něho stane sport „pouze“ doplňkem běžného života a k obživě bude muset využít své vědomosti a dovednosti. Proto je u mě škola vždy na 1. místě a stejně jako ve sportu i v ní chci dosáhnout co nejlepších výsledků.