KanonýřiStart98
7:4(5:2,2:1,0:1)
so 25. 11. 2023 18:00 @ SH BIOS Kladno, 1. liga mužů, 15. kolo

100. gól v lize a další důležité vítězství!

Matyáš Bachmaier vstřelil 100. gól Kanonýrů v sezoně, Tadeáš Chroust si zase připsal čtyři kanadské body. To nejdůležitější ale zní, že A-tým zvládl zápas proti Startu98 a po vítězství 7:4 má na kontě šestou ligovou výhru v řadě a posunul se na třetí místo v tabulce.

Kanonýrům podobně jako při posledním střetu se Startem98 v září pomohl k výhře skvělý start! Už v 10. minutě Matěj Čermák, jinak kmenový hráč Sparty, který odehrál v sezoně premiérový zápas za Kanonýry, zvyšoval na 4:0 a bylo víceméně rozhodnuto. Následně sice Start snížil na 2:4, ovšem sedm vteřin před koncem první třetiny navýšil tradiční přesilovkový střelec na 5:2.

Ve druhém dějství využili Kanonýři další ze svých přesilovek, a když na konci části našel Chroust volného Nováka u mantinelu, vedli domácí už 7:3. V závěrečné třetině se pouze jednou prosadili hosté.

Příští víkend čeká Kanonýry duo těžkých zápasů, v pátek nejprve hrají ve Znojmě, v neděli 3. prosince pak doma přivítají brněnský Hattrick.

„Bylo to těžké utkání, ve kterém soupeř využíval našich chyb a nekoncentrovanosti. Nebylo to z našeho pohledu ideální, ale nejdůležitější jsou tři body do tabulky. S tím jsem spokojený a nedostatky, které ve hře byly, si hráči vyhodnotili sami a vědí, co dělat lépe,“ řekl kouč Kanonýrů Dušan Přívara.

A nejlepší hráč utkání Matyáš Bachmaier přidal: „Nejsme spokojení s naší hrou, nebyl to od nás úplně dobrý zápas, ve druhé třetině jsme nekontrolovali hru, jak jsme chtěli. Za mě panuje lehká nespokojenost, ale určitě si ceníme tří bodů, protože tady je každý soupeř těžký. Ale do příštího zápasu se určitě polepšíme.“

Branky a asistence: 1. Tad. Chroust (Novák), 8. Novák (Tad. Chroust), 10. Bachmaier (Krbec), 10. Čermák, 20. Bachmaier (Krbec), 30. Tad. Chroust (Svačinka), 39. Novák (Tad. Chroust) - 12. Škorpa, 16. Matoulek (Kulhavý), 22. Matoulek (Chaloupka), 56. Prášek (Kulík). Rozhodčí: Bališ, Varga. Vyloučení: 1:4. Využití: 3:0. Třetiny: 5:2, 2:1, 0:1. Střely: 34:25. Diváků: 167.

Sestava Kanonýrů: Melega (Janoušek) – Stůj, Krbec, Svačinka, Veselý, Kuchynka, Bohuslávek – Novák, Bachmaier, Tad. Chroust – Fojtík, Pfaur, Janda – Čermák, Čika, Fišer – Prudil. Trenér: Přívara.