KanonýřiOtrokovice
6:3(2:1,0:0,4:2)
so 16. 3. 2024 20:00 @ SH BIOS Kladno, 1. liga mužů, 1. kolo

514 diváků a výhra. V semifinále se Kanonýři ujímají vedení

Kanonýři před fantastickými 514 diváky vítězně vstoupili do semifinálové série proti Otrokovicím. Díky dobře zvládnutému závěru vyhráli 6:3 a připsali si tak první z tří potřebných bodů. Další duel se hraje už v neděli, tentokrát se v hale BIOS začíná v tradičních 18 hodin.

Do vedení se dostali hosté, když David Ležatka v osmé minutě trefil růžek Janouškovy branky. Avšak domácí dokázali rychle zareagovat. Nejprve ve 12. minutě Stůj ostrou pumelicí využil přesilovku, aby za 15 vteřin z nevídaného „námazu“ Tomáš Chroust poslal Kanonýry do vedení.

Stav 2:1 platil i po druhé třetině, v němž se domácím podařilo ubránit čtyřminutové oslabení. Zkraje třetí části přidal třetí branku Kanonýrů Fojtík, jehož do úniku poslal Bachmaier.

Jenže rozhodnuto zdaleka nebylo. Otrokovice dokázaly do poloviny závěrečné třetiny vyrovnat, a tak taktická a vyčkávací partie pokračovala dal. Rozčísl ji až necelé tři minuty před koncem Krbec, který z dálky propálil hostující obranu i brankáře. Jakmile se míček zavlnil v síťce, napěchovaná hala BIOS explodovala nadšením. Aby pak definitivní pečeť na výhru přidali v poslední minutě Novák a Tadeáš Chroust dvěma góly do prázdné.

„Byl to logicky nervózní začátek. Na obou stranách se ukázala trpělivost a bojovnost, divákům se to muselo líbit. Rozhodovalo se ke konci třetí třetiny, ale série zdaleka nekončí,“ uvedl kouč Kanonýrů Dušan Přívara. A Matěj Stůj, jenž dostal ocenění nejlepšího hráč zápasu, přidal: „Bylo to těžké utkání. Takový vstup jsme nečekali, protože se nám tam nepovedla spousta prvků z naší hry, kterou jsme se chtěli prezentovat. Věřím, že zítra odvedeme lepší výkon než dnes.“

Branky a asistence: 12. Stůj (Tad. Chroust), 12. Tom. Chroust, 41. Fojtík (Bachmaier), 58. Krbec (Šefčík), 60. Novák (Bachmaier), 60. Tad. Chroust (Janda) - 8. D. Ležetka (Hrtús), 44. Vykopal (Sovják), 51. M. Ležatka (D. Ležatka). Rozhodčí: Šedivý, Štengl. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Třetiny: 2:1, 0:0, 4:2. Střely: 14:20. Diváků: 514. Stav série: 1:0.

Sestava Kanonýrů: Janoušek (Ponomarev) – Krbec, Šefčík, Svačinka, Pfaur, Tomášek, Veselý – Fojtík, Bachmaier, Tad. Chroust – Bohuslávek, Stůj, Janda – Tom. Chroust, Papoušek, Novák – Prudil, Hübner, Spurný. Trenér: Přívara.