AligatorsKanonýři
4:3(0:0,2:1,2:2)
pá 28. 10. 2022 18:00 @ SH Křenovice, 1. liga mužů, 10. kolo

Aligátoři kousli. Těsná porážka Kanonýrů

Poměr střel jasně vyzněl pro Kanonýry (11:27), nicméně důležitější statistika gólů zase pro soupeře. A tak Kladno o svátečním podvečeru prohrálo s Aligators Klobouky 3:4. V neděli doma přivítá Florbal Ústí (18.00, BIOS).

Ač oba týmy hrály útočný florbal a třeba domácí dostali v úvodní třetině přesilovku, tak se na první gól čekalo až do poloviny zápasu. Pak v čase 30:06 natáhl Novák u mantinelu ke střele a ranou do šibenice překonal brankáře Prokeše. Nicméně Klobouky ještě do konce druhého dějství skóre otočily, když se nejprve prosadil Zbořil a následně Král, jenž šikovně tečoval dlouhé nahození.

Ve 46. minutě odskočili domácí do dvoubrankového vedení. Kanonýři následně nevyužili přesilovku, ale v 51. minutě nabil Hübner Chroustovi, jenž ostrou a hlavně přesnou střelou z poloviny hřiště snížil na 2:3. Už o minutu později mohl vyrovnat Šimeček, nicméně jeho ránu brankář Aligátorů kryl a z protiútoku udeřil Zbořil, což se ukázalo jako klíčové. Pět minut před koncem třetí třetiny vrátil Kladno do hry přízemní střelou Šimeček. A byť hosté pokračovali v tlaku, v poslední minutě dokonce dostali možnost přesilovky, tak se na skóre 4:3 nic nezměnilo.

"Gratuluji k třem bodům. Potrestal nás z chyb, které jsme mu nabídli. Nebyli jsme tolik produktivní jako on a kvůli tomu prohráli,“ řekl kouč Dušan Přívara. A obránce Matěj Stůj přidal: "První třetinu jsme ovládli, druhou jsme polevili. Aligátoři začali dobře blokovat, víc si věřili. My jsme měli svěšené hlavy a pak už jsme se do toho zápasu nedostali.“

Už v neděli Kanonýři doma od 18.00 hostí Ústí nad Labem, které v pátek porazily České Budějovice 6:5 v prodloužení.

Branky a asistence: 38. Zbořil (Lorenc), 40. Král (Lorenc), 46. Jedlička, 52. Zbořil (Král) - 31. Novák (Veselý), 51. Chroust (Hübner), 55. Šimeček. Rozhodčí: Petr a Radek Števčekovi. Vyloučení: 3:1 + Zbořil (Klobouky) ČK. Bez využití. Třetiny: 0:0, 2:1, 2:2. Střely: 11:27. Diváků: 50.

Sestava Kanonýrů: Janoušek (Frühbauer) – Hübner, Ullmann, Pfaur, Stůj, Veselý, Nový – Chroust, Prudil, Čika – Bohuslávek, Novák, Janda – Šefčík, Šimeček, Spurný. Trenér: Přívara.