HurricanKanonýři
6:3(0:2,3:0,3:1)
čt 27. 4. 2023 20:00 @ HMS Karlovy Vary, 1. liga mužů, 4. kolo

Baráž je srovnána. Rozhodne neděle

Nebylo to beznadějné, vždyť ještě před pár minut koncem druhé třetiny drželi Kanonýři vedení. Nicméně první mečbol v baráži o superligu zůstal po prohře 3:6 neproměněn a sérii tak musí rozhodnout až pátý duel, který se hraje na západě Čech od 16 hodin.

Hned v úvodu měl dvě velké šance Tomáš Chroust, nicméně první gól přišel v šesté minutě z hokejky Matěje Stůje. Tomu do běhu nahrál brankář Ponomarev, on se po levém mantinelu protáhl do útoku a těžkého úhlu poslal tvrdou ranou Kanonýry do vedení. Ve 14. minutě pak vedení navýšil nepokrytý Chroust, jenž dorazil ránu Fišera. Ve druhém dějství ale domácí vývoj skóre otočili. Nejprve snížil střelou po zemi Nushart, následně vyrovnal po přihrávce zpoza branky Strachota a jen o 40 vteřin později využil špatné kladenské rozehrávky Lebeda.

Drama ale pokračovalo. Ve 47. minutě se po rychlém brejku a ose Novák - Prudil - Chroust posledně jmenovaný dočkal vyrovnání. O dvě minuty později ale Klápa našel přihrávkou přes celou šířku hřiště Nicklase, který přesnou pumelicí domácím vrátil vedení. A stejný hráč v 54. minutě přidal i pátý karlovarský gól.

Tři minuty před koncem se Kladenští pokusili o hru bez brankáře, ale šanci na vyrovnání jim sebralo přísné vyloučení Šefčíka.

„Věděli jsme, že to bude těžké utkání, že Vary budou bojovat, i když to tak v první třetině nevypadalo. Byla tam od nich asi nervozita a nechaly nás hrát. Ve druhé třetině se ta hra otočila, akorát obráceně a kopírovalo to první třetinu. To bylo klíčové, Vary se dostaly na koně, využily šance, které jsme jim nabídli. Ve třetí části se to trochu vyrovnalo, ale pak jsme inkasovali laciný gól. A když jsme měli dohánět ztrátu, tak jsme udělali chybičku, ale to k tomu patří. Série nekončí a uvidíme se tu v neděli,“ řekl kouč Kanonýrů Dušan Přívara.

Branky a asistence: 31. Nushart (Strachota), 38. Strachota (Klápa), 39. Lebeda (Hurt), 49. Nicklas (Klápa), 54. Nicklas (Strachota), 60. Tyl - 6. Stůj (Ponomarev), 14. Chroust (Fišer), 47. Chroust (Prudil). Rozhodčí: Baloun, Sommer. Vyloučení: 2:2 Bez využití. Třetiny: 0:2, 3:0, 2:1. Diváků: 295. Střely: 24:18. Stav série: 2:2.

Sestava Kanonýrů: Ponomarev (Janoušek) – Pfaur, Ullmann, Stůj, Veselý – Novák, Chroust, Fišer – Janda, Spurný, Hübner – Matějka, Prudil, Hübner. Trenér: Přívara.