99_20240130_165647.png
1947_20230519_075308.jpg

Bohuslávek odchází do Sparty a říká: Kanonýři díky, držím vám palce

Florbalový univerzál Jakub Bohuslávek bude od příští sezony působit v superligové Spartě. „Chtěl bych Kubovi poděkovat za vše, co pro Kanonýry odvedl a jak dlouho zůstal loajální, i když měl na stole už nespočet lákavých nabídek od jiných klubů. Přeji mu hodně štěstí do nové etapy kariéry a věřím, že našeho Bohouše dříve nebo později v kanonýrském dresu ještě uvidíme,“ říká generální manažer Kanonýrů Ondřej Riebauer.

Bohuslávek byl nejproduktivnějším hráčem letošního play off 1. ligy, poslední dva roky byl stálicí v juniorské reprezentace, se kterou si před pár týdny zahrál také na mistrovství světa. Rovněž toužil s Kanonýry postoupit do superligy, nakonec si nejvyšší tuzemskou soutěž zahraje v jiném dresu. „Pro Spartu jsem se rozhodl, protože mě nejvíce oslovila její koncepce, vize, stavba nového kádru, podmínky, výhled a plán do budoucna. Cítil jsem, že je správný čas posunout dál. Získávat zkušenosti, zlepšovat se. Myslím, že je to pro můj herní i lidský progres správná varianta. Tam, kde se pohybují mé cíle a sny, je to krok, který jsem musel udělat a podle mě je i správný,“ říká Bohuslávek pro web Kanonýrů.

A přiznává, že to nebylo lehké rozhodování a s podpisem se čekalo do poslední chvíle. „Na Kladně mám spoustu přátel, opravdu blízké přátele a kluky, se kterými jsem odmalička běhal každý den po hřišti. Děkuji klubu za veškerou snahu, práci a investování času do mé kariéry. Děkuji také trenérům, za jejich důvěru a práci se mnou. Kladno díky, držím vám palce.“