ButchisKanonýři
9:2(4:1,2:1,3:0)
ne 2. 4. 2023 16:00 @ Jedenáctka VS, 1. liga mužů, 2. kolo

Butchis vedou 2:0. V pátek se série přesune na Kladno

Ani druhé finále nemá pro Kanonýry šťastný konec. V nedělním duelu podlehlo Butchis 2:9 a soupeři tak chybí jediný krok k postupu do superligy. Zdramatizovat sérii se pokusí nyní Kladno v domácím prostředí, kam se série v pátek (a případně sobotu) přesouvá.

Úvodní třetina se Kanonýrům tuze nevydařila. Na první gól domácích z 56 vteřiny sice ještě dokázal zareagovat Veselý, nicméně do konce dějství Butchis odskočili na 4:1. V 10. minutě totiž Novotný hezkou zadovkou nabil Čejkovi, následně Pražané rychle využili přesilovku a v samotném závěru Černý skóroval po individuální akci. Hostům se nedařilo prosadit se přes pevný blok domácích, dostat je pod tlak či jakkoliv zaskočit.

Ani druhá třetiny výrazně neproměnila obraz hry. Domácí navýšili střelou z dálky náskok na 5:1, a byť v 37. minutě kosmeticky snižoval Chroust, tak Butchis vzápětí reagovali gólem na 6:2. Víceméně se tak opakoval sobotní průběh, kdy si domácí udržovali dostatečný náskok a nepřipouštěli žádné drama. Nic na tom nezměnila ani dlouhá power play Kanonýrů v závěrečné třetině.

„Neplnili jsme si herní plán a v zápase bylo plno negativních momentů. Nejsem vůbec spokojený. Musíme zlepšit koncentraci na pravé momenty, věnovat se čistě naší hře, zlepšit koncovku a nepanikařit na míčku v útočném písmu,“ řekl kouč Kanonýrů Dušan Přívara.

Branky a asistence: 1. Papež (Waldhauser), 10. Čejka (Novotný), 11. Waldhauser (Pecha), 20. Černý, 26. Novotný (Wald), 38. Černý (Novotný), 53. Černý, 58. Novotný (Kalina), 58. Papež (Waldhauser) - 6. Veselý (Janda), 37. Chroust (Prudil). Rozhodčí: Benačan, Šaroch. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Třetiny: 4:1, 2:1, 3:0. Střely: 31:16. Stav série: 2:0.

Sestava Kanonýrů: Ponomarev (Janoušek) – Pfaur, Ullmann, Stůj, Veselý, Burian, Höffer – Novák, Chroust, Fišer – Janda, Spurný, Bohuslávek – Louvar, Prudil, Hübner. Trenér: Přívara.