KanonýřiHurrican
4:5 sam. náj.(2:0, 2:3, 0:1, 0:1)
ne 6. 3. 2022 18:00 @ SH BIOS Kladno, 1. liga mužů, 4. kolo

Čtvrtfinálové drama rozhodne až pátý duel. Mečbol ztracen v nájezdech

Tato výtečná řež ještě nemá vítěze. Čtvrtfinále 1. ligy mezi Kanonýry a Karlovými Vary nabídlo další vyrovnané představení, domácí delší dobu vedli, ale hosté nakonec sérii díky lepším nájezdům po výhře 5:4 srovnaly. Kdo si v semifinále zahraje proti Ústí nad Labem, tak určí až závěrečný středeční zápas na západě Čech. Druhou dvojici tvoří Znojmo a Bulldogs Brno.

Kladno se tentokrát poučilo z předchozích zápasů, začalo opatrněji, trpělivěji a odmítlo pustit soupeře do vedení. Naopak v 10. minutě Bachmaier vystihl přihrávku karlovarského Šimečka a nekompromisní ranou otevřel skóre. Aby o pět minut později stejný hráč vystřelil z dálky, míček se šťastně odrazil k Veselému, který pohotově zakončil.

Ve druhé třetině se děly věci. Nejprve snížil v přesilovce Nicklas, následně po Kalašově lobu vyrovnal Zavadil, aby přesnou ranou poslal Strachota hosty dokonce do vedení. Nicméně záhy srovnal nádhernou a přesnou střelou Höffer a Bohuslávek vzápětí zase Kanonýrům vrátil pocit vedoucího mužstva.

Třetí část byla dlouho opatrná. Kladno se snažilo být aktivní, pokrývat elitní formaci Varů a dlouho se to dařilo. Avšak osm minut před koncem třetiny byl vyloučen za sekání Papoušek a Nicklas i podruhé v utkání přesilovku využil. Kanonýři mohli zásluhou Bachmaiera utkání přece jen převrátit na svou stranu, leč Váradi výtečně zasáhl, a když ani desetiminutové prodloužení nerozhodlo, přišly na řadu nájezdy.

V nich i podruhé v této sérii uspěli hosté z Karlových Varů, a tak postupujícího určí až středeční zápas na západě Čech.

"Nám se dnes podařilo vstoupit do utkání lépe než v těch předchozích duelech. Nicméně ve druhé třetině jsme vypadli ze hry, soupeř skóre obrátil. Přišlo mi, že byli hráči nervózní. Museli jsme se sebrat, dát se do kupy. Jenže ve třetí třetině přišlo vyloučení, přitom víme, že v tomto jsou Vary silné a padl z toho gól. A nájezdy se jim povedly lépe," řekl kouč Kanonýrů Martin Hovořák.

Branky a asistence: 10. Bachmaier, 15. Veselý (Bachmaier), 34. Höffer (Přívara), 36. Bohuslávek (Bachmaier) - 25. Nicklas, 29. Zavadil (Kalaš), 33. Strachota (Klápa), 54. Nicklas (Klápa), rozhodující nájezd Zavadil. Rozhodčí: Baloun, Sommer. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:2. Třetiny: 2:0, 2:3, 0:1. Střely: 25:20. Diváků: 284. Stav série: 2:2.

Sestava Kanonýrů: Macík (Weissgärber) – Pfaur, Veselý, Šefčík, V. Novák, Stůj, Přívara – Chroust, Bachmaier, Janda – Bohuslávek, Papoušek, Pixa  - Höffer, Riebauer, Šnajdr – Kučera. Trenér: Hovořák.