KanonýřiLetka
10:3(3:0,3:2,4:1)
so 3. 2. 2024 17:30 @ SH BIOS Kladno, 1. liga mužů, 24. kolo

Další jasné vítězství, po kterém Kanonýři poskočili na druhé místo

Připsali si sedmou výhru za sebou, zase nastříleli dvojciferný počet branek a k tomu se posunuli na druhou příčku prvoligové tabulky. Po jednoznačném vítězstvím 10:3 nad Letkou Kanonýři přeskočili doposud druhé Ústí. Na vedoucí Buldoky ztrácí dvě kola před koncem základní části dva body, stejný počet mají k dobru na pronásledovatele z Ústí a Otrokovic.

„Střelecky se nám dařilo, i když jsme měli dost šancí, aby to skóre bylo ještě vyšší. Ve druhé třetině jsme dostali soupeře na koně a byla tam pasáž, která nebyla z naší strany dobře. Musíme se dobře připravit na play off. A doufám, že další zápas v Chomutově zvládneme,“ řekl po utkání kouč Dušan Přívara.

Kanonýři do něj vstoupili jednoznačně, po dvou gólech Bohuslávka v sedmé minutě vedli 2:0 a do konce první třetiny ještě po kombinaci Papouška s Bachmaierem přidali třetí gól. Na začátku druhé části se znovu prosadil nejproduktivnější hráč soutěže Bachmaier, avšak následně Letka dvě zásahy snížila. Kouč Přívara v polovině zápasu udělal změny v sestavě, do zápasu poslal premiérově v lize juniory Frýbu a Horáka, za což se mu oba odvděčili góly. Vysoký obránce Frýba dokonce hned dvěma, Horák zase předvedl ve třetí části krásné uvolnění.

V závěrečném dějství už Kladno kontrolovalo hru a Letka, která dorazila jen se 13 hráči do pole, příliš nestíhala. Kanonýři tak zaokrouhlili svůj počet gólů a připsali si tři body. A jelikož Ústí doma prohrálo s Buldoky 5:6, poskočilo Kladno na druhé místo v tabulce, přičemž do konce základní části zbývají už jen dvě kola. „Přál jsem si výhru Ústí v prodloužení, aby se to dokonale zamotalo. Jsme druzí, což je fajn, ale nás teď tabulka moc nezajímá, my potřebujeme zlepšit výkon, abychom ho vygradovali v play off,“ uvedl Přívara.

Branky a asistence: 3. Bohuslávek (Pfaur), 7. Bohuslávek (Tad. Chroust), 11. Bachmaier (Papoušek), 22. Bachmaier, 34. Tad. Chroust (Bohuslávek), 40. Frýba (Tad. Chroust), 45. Bachmaier (Bohuslávek), 46. Horák (Veselý), 50. Frýba (Bachmaier), 56. Hübner - 26. Čech, 29. West (Šimík), 53. Vojáček (Peterek). Rozhodčí: Brak, Provazník. Vyloučení: 3:0. Využití: 0:1. Třetiny: 3:0, 3:2, 4:1. Střely: 27:20. Diváků: 186.

Sestava Kanonýrů: Janoušek (Horáček) – Pfaur, Krbec, Šefčík, Stůj, Svačinka, Veselý, Frýba – Bohuslávek, Hübner, Tad. Chroust – Fojtík, Novák, Prudil – Bachmaier, Papoušek, Janda – Horák. Trenér: Přívara.