ÚstíKanonýři
4:5(1:2,0:0,3:3)
so 28. 1. 2023 17:00 @ SC SLUNETA Ústí n/L, 1. liga mužů, 23. kolo

Další letošní výhra. Kanonýři skolili florbalové Ústí nad Labem

Je to další důkaz zlepšující se herní formy. A-tým Kanonýrů totiž vyhrál v Ústí nad Labem, kde porazil domácí celek, jinak druhý tým prvoligové tabulky, 5:4. Přiblížil se tak jistotě play off, ale především zvítězil i ve čtvrtém letošním utkání. Příští sobotu pak doma přivítá ve šlágru vedoucí Butchis.

Ráz utkání dala první třetina, ve které šli do vedení Kladenští, když se prosadil Novák. Domácí sice záhy vyrovnali, nicméně v poslední minutě prvního dějství vrátil hostům vedení Stůj. Ve druhé třetině navzdory několika šancím i vyloučením na obou stranách se skóre neměnilo, ovšem hned na počátku třetí části zachytil Bohuslávek špatnou rozehrávku domácích, míček předal Veselému, jenž přesnou střelou od půlky zaskočil domácího gólmana.

O dvě minuty později si skvěle vyběhl zpoza branky Novák a jeho tečovaná rána zapadla za bezmocného Hraběho. Kanonýři tak vedli 4:1 a rázem se jim dýchalo lépe. Ústí však zápas ještě zdramatizovalo. Nejprve se prosadil Fuschig, aby stejný hráč o pár minut později přiklepl míček Semerádovi, jenž z voleje snížil na 3:4. Do konce utkání ještě zbývalo 11 minut, kouč Tuláček si vyžádal oddechový čas, ovšem klid hostům nedodal, neboť Semerád v 51. minutě vyrovnal po rychlé akci na 4:4.

Kladno však ukázalo psychickou i fyzickou sílu. Nepoložilo se, znovu srovnalo ve hře krok, a především se tři minuty před koncem po akci, kterou rozjel Pfaur a pak Novák vyšperkoval přesnou přihrávkou na Chrousta, znovu dostalo do vedení. A to i přes domácí power play už udrželo.

V naší situaci je pro nás každé vítězství důležité. Od ledna totiž máme postavené zápasy jako v play off, kdy jde o bytí a nebytí. Nicméně si myslím, že mentálně nám dnešní výhra pomůže, abychom další zápasy neměli tak upracované a byla v nich od nás lehkost,“ řekl asistent kouče Milan Tuláček, který v Ústí tým vedl coby hlavní trenér, neboť Dušan Přívara měl trenérské studijní povinnosti. „Před každou třetinou jsme ale s Dušanem po telefonu řešili názory a postřehy.“

Po Novém roce získali Kanonýři 11 z 12 možných bodů a přibližují se jistotě play off.

Branky a asistence: 10. D. Semerád (Fuchsig), 47. Fuchsig, 50. V. Semerád (Fuchsig), 51. V. Semerád (Horn) - 6. Novák (Ullmann), 20. Stůj (Novák). 43. Veselý (Bohuslávek), 45. Novák (Louvar). 57. Chroust (Novák). Rozhodčí: Prouza, Rogowski. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Třetiny: 1:2, 0:0, 3:3. Střely: 24:19. Diváků: 277.

Sestava Kanonýrů: Ponomarev (Janoušek) –Veselý, Burian, Pfaur, Ullmann, Šefčík, Spurný – Stůj, Bohuslávek, Fišer – Hüber, Krejčí, Prudil – Novák, Chroust, Louvar. Trenér: Tuláček.