99_20240130_165647.png
2119_20240612_234412.jpg

Další velká posila. Kanonýři získali do branky juniorského mistra světa

Tým Kanonýrů získal před superligovou sezonou další výraznou posilu. Z Pardubic do Kladna přichází na přestup 23letý brankář a juniorský mistr světa z roku 2019 Martin Haleš. Zkušený superligový gólman, který se před dvěma lety objevil i v seniorské reprezentaci, vytvoří dvojici s Jakubem Janouškem. „Na spolupráci se moc těším,“ řekl Haleš, který už se intenzivně zapojil do kladenské přípravy.

Pro Kanonýry bylo posílení na postu brankáře jednou z priorit, neboť Ivan Ponomarev se po postupové sezoně stal spíše „přítelem na telefonu“, a tak vedení klubu hledalo k Jakubu Janouškovi zkušeného borce. A tím Haleš, který do nejvyšší soutěže naskočil už v juniorském věku a teď má na kontě 135 odchytaných zápasů v superlize, bezesporu je.

„Potřebovali jsme brankáře, který má zkušenost s těžkými zápasy a zároveň je dlouhodobě prověřený superligou. Jsme přesvědčeni, že v Martinovi, který byl navíc letos součástí kádru reprezentace do 23 let, právě takového brankáře nacházíme. Věřím, že s Kubou Janouškem vytvoří stabilní gólmanskou dvojici, na které budeme moct stavět,“ říká generální manažer Kanonýrů David Burda.

A právě velký zájem, který Kladenští vyvinuli, byl jeden z hlavních faktorů, proč Haleš nové angažmá rád přijal. „Zájem byl velmi příjemný. V uplynulé sezoně jsem sledoval Kladno v 1. lize. Zaujala mě jejich hra a celková filozofie klubu – práce s mládeží, vize a směřování klubu, kvalitní zázemí a rodinná atmosféra. Velkou výhodou také bylo, že mi pomohli vytvořit podmínky, aby můj přesun na Kladno byl co nejjednodušší,“ přiznává Haleš.

Foto: 2x Flickr Sokoli Pardubice

Ten v minulých sezonách prožil v Pardubicích především záchranářské starosti, kterým by se na Kladně velmi rád vyhnul. Byť je jasné, že to nováček bude mít v ostré superligové konkurenci tuze těžké.

„Předpovídat výsledky je vždy těžké, obzvlášť teď, kdy se v superlize mění mnoho týmů. Naším cílem je udržet se v superlize i v nadcházejícím ročníku, a pokud možno bez nutnosti hrát play down. Zda je to reálné, ukáže jen čas a tvrdá práce. Dlouhodobě chceme, aby Kladno bylo stálým účastníkem nejvyšší ligy a postupně stoupalo tabulkou výš a výš,“ přeje si Haleš, který už se těší na spolupráci s parťákem Janouškem i brankářským koučem Milan Tuláčkem. „Věřím, že si navzájem předáme nové informace o chytání a různé pohledy na tuto pozici. Myslím, že mohu klukům předat cenné zkušenosti ze superligy i mezinárodní úrovně.“

Martine, vítej mezi Kanonýry!