ChomutovKanonýři
2:6(0:2,1:2,1:2)
so 10. 2. 2024 16:00 @ Městská SH Chomutov, 1. liga mužů, 25. kolo

Další výhra! Kanonýři uspěli i proti silnému Chomutovu a vedou 1. ligu

Kanonýři si připisují už osmé vítězství v řadě! Tentokrát uspěli proti nevyzpytatelnému Chomutovu, který na jeho půdě porazili přesvědčivě 6:2. A co víc - před závěrečným kolem základní části se posunuli do čela 1. ligy a mají bod na druhé Buldoky. Poslední kolo je na programu příští sobotu a Kladno v něm ve speciálním utkání pro záchranáře přivítá Sokol Brno Gullivers (18:00, BIOS).

Do vedení šli Kanonýři už v šesté minutě, když po rozehrávce z rohu našel Tadeáš Chroust Matyáše Bachmaiera, který se šikovně uvolnil, a svou výtečnou ranou z první skóroval. Druhý gól byl víceméně jak přes kopírák, protože Chroust znovu z rohu naservíroval míček volnému Bachmaierovi, jenž z podobné pozice nekompromisně zavěsil.

Na začátku druhé třetiny domácí Kladno zatlačili, hosté však pres dokázali ustát a naopak v 26. minutě se otevřel prostor pro Bohuslávka, který svůj průnik z půlky hřiště dobře umístěnou střelou zakončil. Podobné to bylo i o šest minut později, kdy si nejprve kladenský Melega připsal skvělý zákrok, aby se z následného rychlého kontru prosadil Janda a zvýšil tak již na 4:0. V 35. minutě se pak rychlý brejk vydařil i domácím a úspěšným zakončovatel byl Michal Skuhrovec a podobně jako na podzim na Kladně svůj gól coby bývalý Kanonýr neslavil.

I na počátku třetího dějství museli Kanonýři zachovat koncentraci, ustát chomutovské šance, aby si ve 46. minutě Dominik Janda zaběhl za obranu dostal od jmenovce Prudila přihrávku a sólo nadvakrát proměnil.

V závěru pak Kladno hrálo dvě oslabení za sebou, domácí se odhodlali k power play, ovšem po rychlém protiútoku Bachmaiera, jenž předložil Chroustovi, odskočili Kanonýři na 6:1. Domácí v závěru ještě zkorigovali.

„Byl to od nás koncentrovaný výkon. Až na nějaké chyby, které dostávaly soupeře na koně. Ale jsem spokojený, byť tam pořád jsou věci, které ještě musíme zlepšit a je dobře, že nám soupeř ukázal naše slabiny. Výsledek neodpovídá hře, ale my jsme trpělivou hrou a brejky to dotáhli do vítězného konce,“ uvedl trenér Dušan Přívara. A brankář Šimon Melega, nejlepší hráč Kanonýrů, přidal: „Dnešní utkání bylo velmi dobře takticky zvládnuté, v obraně jsme zahráli, co jsme si řekli. To se odrazilo i na výsledku. Myslím, že to byla dobrá příprava na play off a ve skutečnosti to bylo vyrovnanější, než ukazuje výsledek.“

Branky a asistence: 35. Skuhrovec (Šarša), 57. Halej (Skuhrovec) - 6. Bachmaier (Tad. Chroust), 16. Bachmaier (Tad. Chroust), 26. Bohuslávek (Janda), 32. Janda (Bohuslávek), 46. Janda (Prudil), 57. Tad. Chroust (Bachmaier). Rozhodčí: Baloun, Sommer. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Třetiny: 0:2, 1:2, 1:2. Střely: 26:33. Diváků: 311.

Sestava Kanonýrů: Melega (Janoušek) – Frýba, Krbec, Šefčík, Svačinka, Veselý, Stůj – Novák, Bachmaier, Tad. Chroust – Pfaur, Bohuslávek, Janda – Hübner, Papoušek, Fojtík – Prudil. Trenér: Přívara.