KanonýřiAligators
5:3(1:0,3:1,1:2)
so 21. 1. 2023 18:30 @ SH BIOS Kladno, 1. liga mužů, 22. kolo

Další výhra v novém roce

A-tým Kanonýrů splnil „povinnost“, když v domácím prostředí porazil celek Aligators Klobouky 5:3 a připsal si tak vítězství i ve třetím zápase v roce 2023. Třemi získanými body si upevňuje místo mezi celky, které si po základní části zahrají play off. Příští sobotu čeká celek duel v Ústí nad Labem.

Do zápasu lépe vstoupilo Kladno, když se ve 14. minutě prosadil po spolupráci s Bohuslávkem Veselý. Avšak navzdory střelecké převaze, což dokazuje poměr střel 16:7, se už další branky Kanonýři v prvním dějství nedočkali.

A v té druhé se záhy ocitli v problémech, když nejprve pykali za špatné střídání, aby následně po faulu Stůje hráli hosté dokonce přesilovku 5:3. Domácí oslabení ustáli, nicméně početní výhodě soupeře čelili vzápětí znovu. Místo urputného bránění se ale naopak dočkali gólu, když Filip Ullmann proměnil trestné střílení nařízené za vysokou hůl. A byť vzápětí snížil hostující Svoboda, tak Kanonýři ještě do konce druhé třetiny navýšili svůj náskok na 4:1.

Ve třetí třetině nejprve dával Matějka na 5:1, aby pak hosté kosmeticky snížili na 3:5, avšak domácí si už důležité tři body nenechali vzít.

„Tři body jsme potřebovali jako sůl, vzhledem k vyrovnanosti tabulky je každý bod důležitý. Dnes jsme měli slušný vstup do utkání, bylo koncentrované, plnili jsme si své věci. Ve druhé vinou dvěma hloupými vyloučeními přišel výpadek, hru jsme tím rozkouskovali, ale naštěstí to soupeř nepotrestal víc než jen jedním gólem. Do třetí třetiny jsme pak za stavu 4:1 mohli nastoupit s klidnější hlavou,“ řekl kouč Kanonýrů Dušan Přívara.

Branky a asistence: 14. Veselý (Bohuslávek), 30. Ullmann TS, 32. Chroust (Ullmann), 34. Bohuslávek (Fišer), 51. Matějka (Ullmann) - 31. Svoboda (Kejík), 53. Kejík (Svoboda), 57. Frank (Kejík). Rozhodčí: Sýkora, Dolanský. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Třetiny: 1:0, 3:1, 1:2. Střely: 39:27. Diváků: 110.

Sestava Kanonýrů: Ponomarev (Janoušek) – Hübner, Ullmann, Prudil, Veselý, Burian – Pfaur, Bohuslávek, Novák – Stůj, Krejčí, Fišer – Matějka, Chroust, Louvar. Trenér: Přívara.