99_20240130_165647.png
1749_20220503_112525.jpg

Do BIOSky dorazí diskutovat Lener či Ježdík. Po akci následují rodičovské schůzky

Už příští středu se pod taktovkou kladenských Kanonýrů v hale BIOS uskuteční unikátní akce pro rodiče i další zájemce o výchovu mladých sportovců. Dialogy, jak zní oficiální název akce, startují v 17.30 a od 19.20 na ně navazují rodičovské schůzky s trenéry jednotlivých kanonýrských kategorií, při nichž se bude rozebírat především nastavení nové sezony. I proto vedení klubu zdůrazňuje důležitost středečního podvečera.

Na akci (další informace zde) nabídnou osobnosti českého sportu nabídnout svůj pohled, jak u dítěte rozvinout sportovní talent či ho udržet u sportu. Rady poskytne například trenér zlatých hochů z Nagana a kouč v klubech NHL Slavomír Lener. Dalšími účastníky jsou volejbalový kouč Zdeněk Haník, trenér házené Michal Barda a basketbalový kouč Michal Ježdík. Všichni přitom v minulosti vedli národní týmy.

„Při diskuzi uslyší rodiče názor těchto odborníků, jaké kroky dělat či nedělat s dítětem, pokud chcete, aby se z nich stal profesionální sportovec. Případně, co mají rodiče dělat, aby minimálně u sportu zůstal, měl rád pohyb, byť se z něj profesionál nestane. Dialog zahájí sada otázek od trenérů Kanonýrů, s jakými tématy se při své praxi nejčastěji setkávají,“ říká sportovní ředitel Kanonýrů Marek Chlumský.

Právě on stojí za tím, že se unikátní akce na Kladně pořádá. Je ve vedení České trenérské akademie, která působí při Českém olympijském výboru, a tak se mu podařilo zajistit pro setkání skutečné odborníky. Zároveň bude Dialogy také moderovat. Přihlásit na akci se můžete zde.

„Na Dialogy navazují tradiční rodičovské schůzky, kde si zhodnotíme uplynulou sezonu, pobavíme se o té nadcházející a budeme samozřejmě připraveni zodpovědět rodičům i jejich dotazy,“ říká Chlumský.