Po podzimních prázdninách se už znovu naplno rozjely mládežnické soutěže, a tak je tu s pondělkem bohatý výsledkový servis, který je doplněn o komentáře trenérů. Ve hře o víkendu byly i celky žen a mužského béčka.

Po vítězném tažení na turnaji Czech Open čeká A-tým už opravdový soutěžní zápas. V Brně v sobotu od 18 hodin vstoupí proti zdejšímu Sokolu do Poháru Českého florbalu, nicméně na jih Moravy celek vyráží o den dříve, protože tu má naplánovaný přátelský zápas.
Brněnský Sokol Gullivers je tradiční účastník 1. ligy a dřívější soupeř Kladna, koneckonců loňská postupová cesta do superligy odstartovala v play off právě proti Sokolům. Teď je Brno součástí pohárové skupiny, v němž kromě něj a Kanonýrů je ještě Česká Lípa a Hradec Králové.
„Chceme v Brně navázat na vydařený Czech Open, zároveň dále pracujeme na důležitých prvcích naší hry. Pohár vnímáme jako dobrou přípravu,“ říká kouč Kanonýrů Dušan Přívara. A útočník Matěj Čermák přidává: „Je to sice pořád příprava, ale zároveň je to další soutěž, ve které já osobně chci dojít co nejdál a udělat úspěch.“
Sokol Brno už má první zápas v poháru za sebou, když minulý pátek prohrál v České Lípě 7:12. Superligová Lípa čeká Kanonýry příští týden, když ji ve čtvrtek 21. srpna od 19 hodin přivítá doma v hale BIOS. Pohárovou skupinu zakončí o týden později v Hradci Králové.