KanonýřiBulldogs
3:4 sam. náj.(2:0,0:3,1:0)
so 30. 3. 2024 18:00 @ SH BIOS Kladno, 1. liga mužů, 1. kolo

Drama na úvod finále. V nájezdech ale uspělo Brno

Bylo to drama, oba týmy se dotýkaly vítězství, ale to nakonec po nervydrásajícím penaltovém rozstřelu přidalo hostům z Brna. Úvodní zápas finálové série 1. ligy, jejíž vítěz si zajistí přímý postup do superligy, tak urvali 4:3 po samostatných nájezdech Bulldogs Brno. Už v neděli mohou Kanonýři srovnat krok, v hale BIOS se od 18 hodin hraje finále č.2.

Kanonýrům se vydařil začátek úvodního finále, když se nejprve v sedmé minutě prosadil Fojtík a o tři minuty zvyšoval na 2:0 Janda, jenž si po hezké kombinaci s Bohuslávkem šikovně položil brankáře a zavěsil. Napěchovaná hala bouřila, ovšem hosty tahle rána nezlomila. Naopak zvládli vstup do druhého dějství. V 23. minutě se po kombinaci z rozehrávky trefil Gregr a stejný hráč o čtyři minuty později využil přesilovku při Bohuslávkově vyloučení. Hra i dál byla vyrovnaná, oba týmy měly solidní šance, ale gólovou tečku měla až ta ze 37. minuty, kdy se po rychlém kontru a Vágnerově přesné střele dostali Bulldogs do vedení.

Ve třetí třetině ale nejprve museli domácí přečkat oslabení, hnali se však za vyrovnáním a v 55. minutě se ho skutečně dočkali, když Bohuslávek šikovně tečoval Jandovu střílenou přihrávku. A ač oba týmy i v závěru hrály velmi aktivně, rozhodnutí v 60 minutách nepřišlo, proto následovalo prodloužení. Do něj vstoupili Kanonýři s více než dvouminutovou přesilovkou, jenže i přes řadu střel se jim nepodařilo propálit pevný obranný val Brna. A pak naopak přečkali infarktový moment, když se odražený míček snesl na Janouškova záda, poskakoval po brankové čáře, ale kladenský gólman ho včas zneškodnil.

Deset minut navíc nerozhodlo, a tak musely duel rozlousknout penalty.

Prvním dvěma sériím kralovali brankáři. Pak Koudelku bravurně vymíchal Bachmaier, jenže okamžitě gólově odpověděl brněnský kapitán Marek.

Čtvrtá runda zase branku nepřinesla.

Zato v páté se prosadil Papoušek a Kladno tak mělo mečbol, ovšem Svatoň ho obrátil.

Do šesté série Buldoci znovu nasadili Marka, který uspěl, zatímco Bachmaierova rána skončila v náruči Koudelky a bylo rozhodnuto.

„Chyběla druhá třetina, kde jsme nebyli, vypli jsme a dostali soupeře na koně a to rozhodlo. Nájezdy už jsou loterie, ve které byl soupeř šťastnější. My jsme se na to ve druhé třetině trochu vyprdli a to nás stálo zápas. V neděli musíme hrát koncentrovaně po celou dobu. Nesmíme si myslet, že to půjde samo,“ řekl kouč Kanonýrů Dušan Přívara.

A útočník Martin Fojtík přidal: „Do utkání jsme vstoupili docela obstojně, vedli jsme 2:0, ale uchlácholilo nás to, přestali jsme hrát, což se projevilo ve druhé třetině, kdy Buldoci otočili. Ve třetí třetině jsme zapnuli, bylo to lepší, ale už jsme stačili jenom srovnat. V prodloužení jsme nevyužili přesilovku a pak už to byla v nájezdech loterie. Musíme přidat ve všech aspektech hry, zvlášť ve fyzické hře a v neděli vyhrát.“

Branky a asistence: 7. Fojtík (Tad. Chroust), 10. Janda (Bohuslávek), 55. Bohuslávek (Janda) - 23. Gregr (Svatoň), 28. Gregr, 37. Vágner (Zukal), rozh. nájezd Marek. Rozhodčí: Beránek, Přibyl. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Třetiny: 2:0, 0:3, 1:0 - 0:0. Střely: 20:19. Diváků: 486. Stav série: 1:0.

Sestava Kanonýrů: Janoušek (Ponomarev) – Krbec, Frýba, Stůj, Svačinka, Tomášek, Veselý – Fojtík, Bachmaier, Tad. Chroust – Bohuslávek, Pfaur, Janda – Tom. Chroust, Fišer, Novák – Papoušek, Spurný, Hübner. Trenér: Přívara.