KanonýřiFbC Plzeň
6:5(2:1,2:2,2:2)
so 25. 2. 2023 14:00 @ SH BIOS Kladno, 1. liga mužů, 1. kolo

Drama se šťastným koncem. Áčko se v předkole ujímá vedení

Bylo to drama, ale má šťastný konec. Díky Bohuslávkově gólu z 59. minuty porazili Kanonýři v předkole play off Plzeň 6:5 a udělali první krok z dvou potřebných k postupu do čtvrtfinále. Odveta se hraje zítra od 14 hodin v Plzni.

Byl to typický zápas play off, který měl grády, strkanice i góly. Do vedení šli Kanonýři, když v 9. minutě nabil Novák na pravé straně nekrytému Louvarovi, jenž se ostrou ranou nemýlil. Hned o minutu později si plzeňský Khek srazil do vlastní branky střílený pas Kanonýrů z levé strany, ovšem za další minutu při přesilovce snížil pumelicí Malý.

I Kanonýři využili početní výhodu, když na začátku druhé třetiny Chroust pohotově doklepl Veselého vyraženou střelu. Jenže dvougólový náskok jako by domácí ukolébal. V 26. minutě se znovu přesnou ranou prosadil Malý a o minutu později vyrovnal šikovnou tečí Vyčíchlo. Naštěstí to ale Kanonýry nesrazilo v 36. minutě si vzali po spolupráci dvou nezkušenějších - Ullmanna s Chroustem - vedení zpět.

Nicméně o dramatický závěr se postaral Kuneš, když ve 46. minutě zblízka dorazil Ponomarovem vyraženou ránu a následně Horažďovský, jenž střelou tahem poslal v 51. minutě Plzeň poprvé do vedení!

Vydržela v něm naštěstí jen minutu, pak si při rozehrávce skvěle naběhl před bránku obránce Šefčík a v pádu a jednou rukou zužitkoval pas od Louvara.

Drama pokračovalo.

Necelou minutu a půl před koncem pak Bohuslávek vytěžil z plzeňského námazu, nasadil brankáři kličku do bekhendu a otočil skóre na 6:5. V samotném závěru mohl Chroust trefit prázdnou branku, jen těsně minul a následně byl poměrně přísně vyloučen. Ovšem situaci 4 na 6 Kanonýři ubránili a získali první důležité vítězství.

„Bylo to ustrašené z obou dvou stran. Báli jsme se dělat rozdílové věci, které umíme. Byla to z naší strany šťastnější výhra, jinak to byl vyrovnaný zápas. Bylo od nás ubojované, urvané, a i když jsme prohrávali, tak nás to nezlomilo. Dotáhli jsme to do vítězného konce. Zítra musíme zlepšit naši hru a hrát to, co chceme my, ne co nám dovolí soupeř,“ řekl kouč Dušan Přívara.

Branky a asistence: 9. Louvar (Novák), 10. Khek vlastní, 22. Chroust (Veselý), 36. Chroust (Ullmann), 52. Šefčík (Louvar), 59. Bohuslávek - 11. Malý (Horažďovský), 26. Malý (Zábran), 27. Vyčíchlo (Vošta), 46. Kuneš (Zábran), 51. Horažďovský (Vyčíchlo). Rozhodčí: Jelínek, Štengl. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. Třetiny: 2:1, 2:2, 2:2. Střely: 25:30. Diváků: 151. Stav série: 1:0.

Sestava Kanonýrů: Ponomarev (Janoušek) – Šefčík, Ullmann, Stůj, Veselý, Burian, Hübner – Novák, Chroust, Louvar – Fišer, Janda, Bohuslávek – Höffer, Matějka, Prudil. Trenér: Přívara.