KanonýřiFbC Plzeň
6:2(2:0,1:2,3:0)
so 7. 1. 2023 18:00 @ SH BIOS Kladno, 1. liga mužů, 20. kolo

Důležité vítězství na úvod roku

A-tým Kanonýrů vstoupil do nového roku důležitým vítězstvím. V domácí hale BIOS totiž pokořil celek FBC Plzeň 6:2. V sestavě Kanonýrů se zaskvěli i brankář Ivan Ponomarev a obránce Adam Kuchynka, které klub angažoval.

Kanonýři šli do vedení ve 14. minutě, kdy přesilovku využil Novák. Stejný hráč se ještě do konce první třetiny prosadil znovu, když po přihrávce Pfaura vymíchal hostujícího brankáře. Ovšem Plzeň zvládla ještě během druhé třetiny vyrovnat. Nejprve se prosadil Tomášek, když vytěžil z odražené střely a podruhé překonal novou kladenskou akvizici Ponomareva Šebek, jenž využil plzeňskou početní výhodu. I tak do šaten Kladenští odcházeli s vedením, neboť trestné střílení proměnil v 35. minutě Filip Ullmann, jenž se vrátil po delší době do sestavy.

Stejný hráč pak v závěrečném dějství nabil na střelu Marku Veselému, jenž definitivně rozhodl o kladenské výhře. V posledních vteřinách se pak ještě trefil Jakub Bohuslávek, který střelou do prázdné branky zvyšoval na 5:2, aby pak výsledek definitivně zpečetil svým hattrickem Novák.

„Získali jsme tři cenné body, práce ale ještě nekončí, protože musíme dál stoupat tabulkou. Na hřišti to byly dnes dva diametrální výkony. Kluci si vyzkoušeli to, co se stane, když neplní herní plán. To se nám hra rozpadla. A když jsme ho dodržovali, tak jsme měli hru pod kontrolou. Trochu jsme se nadřeli na góly, takže musíme zapracovat na střelbě ze střední vzdálenosti,“ řekl kouč Dušan Přívara.

V zápase nastoupil i brankář Ivan Ponomarev, kterého Kanonýři získali po Novém roce jako zástup za zraněného Martina Frühbauera. Do hry nově zasáhl také Adam Kuchyňka, jenž přišel ze Sparty na střídavé hostování.

Příští týden Kanonýři nastoupí v Brně proti Sokolu I Gullivers.

Branky a asistence: 14 Novák, 20. Novák (Pfaur), 35. Ullmann TS, 55. Veselý (Ullmann), 60. Bohuslávek, 60. Novák (Chroust) - 25. Tomášek (Malý), 31. Šebek (Čelakovský). Rozhodčí: Brak, Provazník. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. Třetiny: 2:0, 1:2, 3:0. Střely: 20:24. Diváků: 66.

Sestava Kanonýrů: Ponomarev (Janoušek) – Prudil, Spurný, Veselý, Kuchynka, Šefčík, Ullmann, Burian – Pfaur, Šimeček, Novák – Fišek, Krejčí, Bohuslávek – Janda, Chroust, Louvar. Trenér: Přívara.