GulliversKanonýři
6:7 po prodl.(1:1,2:1,3:4)
ne 15. 1. 2023 17:00 @ VUT CESA Brno 1, 1. liga mužů, 21. kolo

Dva body z Brna!

Vyrovnané zápasy se Sokolem Brno I Gullivers pokračují. Tentokrát duel došel až do prodloužení, v němž šikovným průnikem rozhodl Bohuslávek o výhře 7:6. Kanonýři se tak z jihu Moravy vrací s dvěma důležitými body. Příští sobotu doma hostí od 18.30 Aligators.

V brance Kanonýrů nastoupil 19letý Slovák Šimon Melega, který má od pátku na Kladně vyřízené střídavé starty z FBŠ Bohemians. Před dvěma měsíci si dokonce zachytal na světovém šampionátu ve Švýcarsku.

Kladno pak otevřelo skóre zápasu v 9. minutě, když se střelou na zadní tyčku prosadil Prudil. Následně hosté koncentrovaně bránili, nepouštěli domácí Sokol do výraznějších příležitostí. Přesto sok vyrovnal, když od mantinelu šikovně přešel přes kladenského obránce Bouška a trefil volný prostor v Melegově brance.

Ve 23. minutě šli domácí do vedení, když Dokládal střílenou nahrávkou z půlky našel u tyčky Matulu, jenž z voleje zasunul do branky. O pár minut později ale Kladno zvýšilo tempo, čímž si získalo převahu, kterou zužitkoval střelou z dálky Krejčí. Nicméně v 35. minutě Nechvátal přesnou ranou vrátil Brnu náskok. A když na počátku třetího dějství zvyšoval Černoch na 4:2, nevypadalo to s hosty příliš optimisticky.

Jenže ti dokázali během minuty a půl třemi góly průběh otočit. Nejdříve se prosadil překvapivým nahozením Chroust, pak se trefil Šefčík a nakonec po bekhendové kličce uspěl také Louvar.

Nicméně v 52. minutě domácí vyrovnali, aby pak čtyři minuty před koncem dostalo Kladno výhodu přesilové hry. V ní se jim zdařil rychlý kontr, kdy Bohuslávek nabil Louvarovi, jenž tvrdou ranou do horního růžku dával na 6:5. Ovšem o chvíli později předvedli Guliveři při hře v šesti krásnou souhru, po které se štěstím míček skončil za zády Melegy.

Utkání šlo do prodloužení, které po 32 vteřinách rozhodl Bohuslávek šikovným průnikem.

"Přiklonilo se k nám trochu štěstí. Věděli jsme, že to bude otevřený zápas a také to tak bylo. Chceme v každém zápase urvat body, chceme se porvat o předkolo, a když dá bůh tak to může být i rovnou čtvrtfinále. Nové tváře v týmu jsou z toho důvodu, že máme v této sezoně poměrně širokou marodku. A zatím se to ukazuje v dobrém světle,“ řekl kouč Dušan Přívara.

Branky a asistence: 19. Bouška (Dokládal), 23. Matula (Dokládal), 35. Nechvátal, 43. Černoch (Matula), 52. Suchomel (Nechvátal), 59. Matula (Fabián) – 9. Prudil (Bohuslávek), 30. Krejčí (Stůj), 46. Chroust (Ullmann), 47. Šefčík, 48. Louvar (Novák), 58. Louvar (Bohuslávek), 61. Bohuslávek (Ullmann). Rozhodčí: Prouza, Rogowski. Vyloučení: 0:2. Využití: 0:1. Třetiny: 1:1, 2:1, 3:4 - 0:1. Střely: 23:18. Diváků: 92.

Sestava Kanonýrů: Melega (Janoušek) – Burian, Spurný, Prudil, Kuchynka, Šefčík, Ullmann – Pfaur, Bohuslávek, Novák – Stůj, Krejčí, Hübner – Matějka, Chroust, Louvar. Trenér: Přívara.