99_20240130_165647.png
2055_20240204_184553.jpg

Dva junioři se dočkali proti Letce premiérových gólů. Frýba byl i hráčem utkání. Budu to mít drahé, smál se

Byla to pro ně ostrá prvoligová premiéra a vedle vítězství si z ní oba odnášejí i gólový zápis do statistik. Duo juniorů, Dominik Horák (na fotografii vpravo) a Karel Frýba, naskočilo v sobotu do duelu s Letkou, přičemž druhý jmenovaný byl dokonce i díky svým dvěma trefám vyhlášen hráčem utkání. „To bude drahé,“ tušil sedmnáctiletý vysoký bek po zápase.

Karel Frýba v utkání proti Letce

Do půlky utkání jen stáli na kraji střídačky, sem tam se rozcvičovali, aby se udrželi v provozní teplotě, pak ale kouč Přívara zavelel a z náhradníků se od druhé poloviny rázem stali platní hráči. „Byla to super zkušenost. Moc jsem se těšil a že jsem dal dva góly? Nečekal jsem to, takže za mě super výkon,“ vyprávěl Frýba.

Přívara Frýbu navíc zařadil do první formace, v obraně měl po boku zkušeného Kryštofa Krbce, v útoku zase Tadeáše Chrousta, Jakuba Bohuslávka a od třetí třetiny i Matyáše Bachmaiera. „Zpočátku jsem z toho byl nervózní, ale po prvním gólu mi naskočilo sebevědomí a už to bylo v pohodě. Rázem mi to šlo a nervozitu jsem tak hodil za hlavu,“ popisuje Frýba, jenž už v létě nastoupil za áčko v poháru, teď to ale bylo poprvé v lize.

Blížil se závěr druhé třetiny a Kanonýři měli míček na hokejkách. Tadeáš Chroust ještě u vlastní branky zkontroloval časomíru a pak poslal Frýbovi rychlou přihrávku. Ten měl otevřený prostor a z dálky vyslal plachtící ránu, která skončila pouhé tři vteřiny před sirénou v brance Letky. A z úsměvu Frýby bylo hned poznat, že to úplně nebyla plánovaná střela. „Chtěl jsem nahrávat na Kubu Bohuslávka na zadní tyč, ale pak se to nějak zvedlo a skončilo to v bráně. Jsem spokojený.“

Aby ne, historie se neptá jak. Právě Bohuslávek mu donesl na památku míček.

Dominik Horák se raduje ze svého gólu.

Od obou mladíků to ale nebylo všechno. Ve 46. minutě si skvěle na přihrávku z rohu naběhl Dominik Horák a i on se dočkal premiérové branky, za další čtyři minuty Frýba přidal druhý gól. „S Dominikem jsme se zasmáli, pogratulovali jsme si a někdy to oslavíme,“ plánuje Frýba.

Těsně po zápase ještě netušil, kolik mu týmový pokladník a kapitán Vojtěch Pfaur za premiéru v lize, premiérový gól i za titul hráč zápasu naúčtuje, ale věděl, že to nebude úplně laciná záležitost.

Dvojici po utkání chválil i kouč Přívara. „Když to klukům vzhledem k náročnému programu juniorů časově vyjde, tak s námi trénují. Dominik je rozený střelec a dnes to dokázal. Jeho první střela na branku a hned z toho byl krásný gól. Karel ukázal své kvality a do budoucna je pro nás jedině dobře, že máme takové hráče. Hodně mile překvapili, a to nejen mě, ale i diváky.“