Kanonýři zvládli v domácím prostředí 5. kolo Poháru Českého florbalu, když porazili superligové Ústí 9:6 a postoupili do osmifinále, ve kterém je čekají Bohemians. Hattrick dal Tomáš Navrátil, brankář Matěj Adamec si připsal asistenci. Vítězstvím, k němuž Kanonýři došli zásluhou gólově lepší druhé poloviny utkání, se zároveň naladili na důležitou sérii zápasů, které teď přicházejí. Už v sobotu v hale BIOS hrají Pardubice.
Je to tradiční rival, s nímž především v prvoligovém play off Kanonýři sehráli velké bitvy. Teď se Florbal Ústí během deseti dní hned dvakrát představí v kladenské hale BIOS už coby superligový protivník. V úterý s tímto celkem nejprve Kladenští od 19 hodin sehrají 5. kolo Poháru Českého florbalu, v sobotu 1. listopadu se pak Ústí vrátí už v rámci Livesport Superligy.
Na začátku vedli, po první třetině drželi krok, pak se ale jasně ukázala superligová dominance Mladé Boleslavi. Kanonýři tak s úřadujícím mistrem a aktuálním lídrem tabulky prohráli 3:14. Už v úterý je doma čeká Pohár Českého florbalu proti Ústí a příští sobotu hrají znovu v BIOSce s Pardubicemi.
Fén v šatně, obrat a Kanonýři vezou z Ostravy důležité tři body
Byl to veledůležitý zápas v boji o předkolo play off Livesport Superligy a Kanonýři ho zvládli. Porazili FBC Ostrava 5:4 a právě tohoto soupeře vystřídali na desátém místě tabulky. Gól a dvě asistence zaznamenal Jakub Kopecký, který Kladno posílil v lednu. Už v sobotu čeká Kanonýry další zápas, tentokrát doma přivítají Mladou Boleslav.
Do vedení se dostali domácí, když v 6. minutě našel krosovou nahrávkou Matejčík Chatrného, jenž s lehkostí doklepl míček do prázdné branky. O čtyři minuty později pak Ostrava hrála přesilovku, kterou přesnou střelou využil Pobořil. Za Kanonýry mohl snížit Novák, ale jeho ránu Binder lapil. Jinak domácí v úvodním dějství dobře střežili svou polovinu a Kladno nepouštěli ke střelám.
Do druhé třetiny ale nastoupil zcela jiný tým. Hned v úvodu měl dvě šance Kopecký, sice neuspěl, ale získal míček zpět, který zpoza branky vrátil před Bindera, kde ho z první sklepl volný Novák. Ve 23. minutě zachytil u mantinelu balonek Tadeáš Chroust, který ho vzápětí posunul na rozběhnutého Bachmaiera, jenž „citovkou“ vyrovnal. O pět minut později pro změnu získal míček Tomáš Chroust, vymíchal dva hráče a ke střele vybídl Šefčíka, jenž se nemýlil. Ještě do konce druhé třetiny hráli Kanonýři přesilovku, sice ji nevyužili, ale zůstali na míčku, který následně Kopecký posunul na středu čekajícího Tomáše Chrousta a Kladno tak po 40 minutách vedlo v Ostravě 4:2.
„První třetina byla z naší strany hodně vlažná, ale nebyla špatná. Trošku jsme v šatně dostali fén, změnili jsme pár věcí, hru zjednodušili. Ve třetí třetině to byl boj. Oba týmy cítily, že to je klíčové utkání pro body do tabulky,“ řekl útočník Jakub Kopecký.
Na počátku třetí třetiny Kladno přečkalo oslabení, dobře bránilo, snažilo se kontrolovat hru, ovšem v 53. minutě střelou po zemi Chatrný snížil na rozdíl jednoho gólu. Tři minuty před koncem však Bachmaierem žabkou rozehrál na Kopeckého, který zády k ostravskému brankáři výborně zasáhl míček a překvapil Bindera. Ostrava logicky sáhla po power play, Kučera 63 vteřin před závěrečnou sirénou snížil na 4:5, ale Kanonýři bojovným závěrem výhru udrželi.
„Vstup do utkání byl z naší strany nervózní, museli jsme se otrkat, ale pak jsme přebrali otěže a začali jsme se vytvářeli jsme si šance. V první třetině jsme se moc netlačili agresivně do zakončení, to od druhé části bylo lepší, snažili jsme se hrát víc v útočném pásmu, což přineslo ovoce. A my zápas otočili. Kluci předvedli nebojácný a super výkon, za to klobouk dolů. Jen škoda dnešních vyloučení,“ uvedl kouč Dušan Přívara.