KanonýřiFbC HK
11:6(2:3,4:3,5:0)
so 6. 1. 2024 18:00 @ SH BIOS Kladno, 1. liga mužů, 20. kolo

Gólová tříkrálová přestřelka s vítězným koncem

Trenéři by si asi přáli klidnější průběh, ale pro diváky to byla báječná podívaná. Kanonýři v prvním zápase roku 2024 porazil Hradec Králové 11:6, přičemž před polovinou utkání prohrávali 2:4. Nejproduktivnější hráč 1. ligy Matyáš Bachmaier zapsal pět bodů (1+3).

Jako by vánoční tréninková šichta zapříčinila pomalejší kladenský rozjezd, protože už v 10. minutě vedl Hradec 2:0. Kanonýři sice reagovali v přesilovce, jenže ve 13. minutě přišel třetí hradecký gól. Na 2:3 snížil v 16. minutě díky chytré krosové nahrávce Bohuslávka Kuchynka, jenž zůstal osamocen u branky. Ve druhé třetině hosté znovu odskočili do dvoubrankového vedení, když Stůj nešťastně podklouzl a oni tak „snadno“ vyřešili únik 2 na 1.

Pak ale přišly kladenské chvíle. Nejprve Svačinka neuspěl při trestném střílení, jenže o pár vteřin později Chroust rozehrál standardní situaci a našel nabíhajícího Šefčíka, který dával na 3:4. Za další dvě minuty nejdříve Janda trefil břevno, ale vzápětí střelou po chytře stahovačce vyrovnal. A obrat završil ve 33. minutě kapitán Pfaur, který se trefil k Jurcově tyči. Byl to jeho první gól v sezoně.

Jenže hotovo nebylo.

Hradec hrál přesilovku a vyrovnal. A po dalších 33 vteřinách šel do vedení, aby za dalších 13 vteřin zase Kanonýři díky Fojtíkovi a jeho umu v předbrankovém prostoru srovnali krok. Ve 44. minutě pak stejný hráč v obdobné situaci vrátil domácím jednogólový náskok, který později skvělým průnikem a bekhendovým zakončením navýšil Novák.

Definitivní jistota přišla v krátké přesilovce, když Bachmaier třetí gólovou nahrávkou našel Jandu. Gólové tečky přidali střelou do prázdné branky Fojtík a Novák, prvně jmenovaný zkompletoval hattrick.

„Bylo znát, že šlo o zápas po tvrdé suché přípravě a nám se nechtělo běhat. Neměli jsme takové zaujetí a bylo to jen o nás. Pak se to změnilo a rázem se výsledky dostavily,“ řekl trenér Milan Tuláček. A nejlepší hráč utkání Jakub Bohuslávek přidal: „Byl to velice těžký zápas, Hradec přijel hodně nahecovaný, nedal nám nic zadarmo, čemuž odpovídal i průběh prvních dvou třetin, které byly vyrovnané. Ve třetí třetině mi přišlo, že jim odešly síly, naopak my jsme přebrali otěže a dokázali využívat příležitosti.“

Branky a asistence: 11. Bachmaier (Krbec), 16. Kuchynka (Bohuslávek), 27. Šefčík (Tad. Chroust), 29. Janda (Bachmaier), 33. Pfaur (Bachmaier), 35. Fojtík (Bachmaier), 44. Fojtík (Tomášek), 51. Novák (Pfaur), 56. Janda (Bachmaier), 58. Fojtík, 59. Novák (Tad. Chroust) - 9. Ryba (Koubek), 10. Nerad (Krejčí), 13. Heger (Koubek), 25. Ryba (Heger), 34. Ryba (Heger), 35. Kourek (Krejčí). Rozhodčí: Starý, John. Vyloučení: 2:2. Využití: 2:1. Třetiny: 2:3, 4:3, 5:0. Střely: 31:27. Diváků: 133.

Sestava Kanonýrů: Janoušek (Melega) – Stůj, Krbec, Šefčík, Svačinka, Tomášek, Kuchynka, Veselý – Fojtík, Bachmaier, Janda – Pfaur, Novák, Tad. Chroust – Prudil, Hübner, Bohuslávek. Trenér: Přívara.