Související zápasy

Janda: V sobotu nás čeká klíčový zápas série, musíme ho zvládnout

Na sobotním vítězném vstupu do čtvrtfinále play off proti brněnským Buldokům se podílel hned třemi body. I to dokazuje, že už je Dominik Janda po nedávném zranění, kdy měsíc chyběl v sestavě Kanonýrů, zase v plné síle. Co se mu přihodilo, jaké hodnotí víkendové zápasy v Brně a co očekává teď od dvou duelů na Kladně, vypráví v rozhovoru pro klubový web.

Dominiku, jak hodnotíš úvodní dvě čtvrtfinále, po kterých je stav s Bulldogs 1:1?

V sobotu se nám povedl start do zápasu, když jsme po čtyřech minutách vedli 2:0. Dodržovali jsme herní plán, což nám umožnilo kontrolovat hru a průběh utkání. Po polovině třetí třetiny začalo Brno hrát v šesti, my jsme bránili příliš pasivně a tím jsme Bulldogs dostali zpět do hry. Nicméně dokázali jsme vedení uhájit a připsat si velmi důležitou výhru. V nedělním zápase na nás Brno vlétlo a bylo výrazně aktivnější než předchozí den. Nepovedla se nám v tomto utkání druhá třetina, kdy si Bulldogs vybudovali pěti brankové vedení. V závěru druhé a třetí třetiny jsme se herně zvedli, na což chceme navázat v dalších utkáních.

Jak důležitá byla pro vývoj série sobotní výhra?

Je velmi cenná, protože nám umožňuje sérii ukončit v domácím prostředí. Čekají nás ale velmi těžké a vyrovnané zápasy, které rozhodnou detaily. V sobotu to bude klíčový zápas série, jenž musíme zvládnout.

V obou úvodních duelech padlo dost branek, čemu to přičítáš?

Oba týmy mají skvělé ofenzivní hráče a další faktor, který ovlivnil tento počet branek, je, že každý tým v jednom ze dvou zápasů dotahoval ztrátu. Ta vede ke hře na větší riziko.

Jaká je nálada v týmu a jak vnímáš herní sílu a pohodu, která asi po Novém roce šla nahoru?

Ano, po Novém roce byl velký tlak na výsledky, protože jsme si nemohli dovolit už nějaké větší zaváhání. Výhry týmu dodaly sebedůvěru a motivaci k další práci. Před víkendovými zápasy je nálada v týmu dobrá a těšíme se na domácí atmosféru.

Ty osobně jsi na přelomu ledna a února měsíc nehrál. Co Ti bylo?

V prvním lednovém utkání jsem po střele špatně došlápl a natrhl si přední vaz v kotníku. Hojení tohoto zranění trvalo čtyři týdny, kdy jsem měl rehabilitační plán a poté jsem se vrátil zpět do tréninku a začal se připravovat na play-off. Nyní už jsem zdravotně v pořádku a mohu se soustředit jen na hru.