VítkoviceKladno
10:2(5:2, 1:0, 4:0)
st 23. 3. 2022 19:00 @ SC Dubina Ostrava, CE soutěž juniorů, 3. kolo

Je konec. Junioři prohráli s Vítkovicemi rozhodující zápas

Překvapení dokonáno není. Junioři Kanonýrů po prohře 2:10 končí ve čtvrtfinále play off a mezi čtyři nejlepší celky postupují favorizované Vítkovice. I tak mladíci splnili své předsezonní cíle - nejprve postoupili z kvalifikace do celostátní ligy a následně se v play off probili mezi osm elitních týmů.

Už před zápasem kouč Kanonýrů Jan Novák tušil, že Vítkovice vstoupí ve velkém tempu a budou chtít mač rozhodnout hned v úvodu. A měl pravdu - už v 10. minutě domácí vedli 4:0, avšak rozhodnuto zdaleka ještě nebylo. Hosté se nepoložili, naopak se srdnatě pokoušeli o změnu stavu. Dlouho však trefovali jen připravené bloky či tyčky, jako například Bohuslávek, než se podařilo snížit duu Tomášek, Svoboda.

Jenže blíž než na skóre 2:4 se nakonec Kanonýři dostat nedokázali. Vítkovice ještě do třetiny zvýšily na 5:2, ve druhém dějství přidaly šestý gól a víceméně kontrolovaly průběh zápasu.

V závěrečné dvacetiminutovce se domácí prosadili ještě čtyřikrát a za skandovaného potlesku si zajistili postup do semifinále. Ovací se však dočkali (nejen) od svých příznivců i Kanonýři.

"Smutek, prázdnota, zklamání. Ale jsem na kluky za celou sezonu nesmírně hrdý. Pro naše mladé hráče to byla obrovská škola. Gratulujeme Vítkovicím. Dnes byly jasně lepší a zasloužily si postoupit," řekl po zápase trenér Novák.

Branky a asistence: 4. Ostárek (Jankovský), 7. Hložanka (Galia), 7. Gattnar (Palčinský), 10. Svoboda (Fukala), 19. Palčinský (Jankovský), 36. Jankovský (Kuběna), 47. Slončík (Kuběna), 51. Gattar (Palčinský), 52. Palčinský, 55. Fukala (Novotný) - 17. Tomášek, 18. Svoboda (Prudil). Rozhodčí: Prouza, Rogowski. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Třetiny: 5:2, 1:0, 4:0. Střely: 25:12. Diváků: 139. Konečný stav série: 2:1.

Sestava Kanonýrů: Janoušek (M. Procházka) - Molhanec, Svoboda, Tomášek, Frýba - Šolle, Spurný, Hübner, Prudil, Zíka, Bachmaier, Sochor, Bohuslávek, Burgr, Půček, Š. Procházka.