99_20240130_165647.png
1948_20230530_091346.jpg

Jeden Chroust nestačí. Tomáše mezi Kanonýry doplňuje i jeho bratr Tadeáš

Kladenští Kanonýři pokračují v posilování kádru. Po nedávném oznámení o návratu Matyáše Bachmaiera teď do klubu přichází na hostování ze superligové Mladé Boleslavi 28letý útočník Tadeáš Chroust. V Kanonýrech se tak plejer, který má odehráno 358 zápasů v nejvyšší soutěži, potká s bratrem Tomášem, v minulé sezoně kapitánem týmu. „Mezi cíle samozřejmě patří postup do superligy,“ říká Tadeáš Chroust, mladší z bratrského dua.

Už poslední zápas sezony leccos naznačil. Tadeáš Chroust seděl na tribuně karlovarské haly a moc si přál, aby ten poslední krok bratr Tomáš i jeho parťáci zvládli. Nestalo se, i tak Chroust líčí: „Ta jízda play off byla výborná a moc jsem přál bráchovi i klukům, aby to už letos vyšlo,“ vypráví Chroust. „Pro Kladno jsem se následně rozhodl, protože se mi líbila cesta a cíl, který tady je. Oslovilo mě i myšlení vedení klubu a jsem s ním ztotožněný.“

Také šéf Kanonýrů Zdeněk Jirák je nadšený, že se Chroustův příchod zrealizoval a očekává, že se útočník stane mentorem i vzorem pro mladé odchovance, které se v poslední sezoně podařilo do kádru A-týmu zabudovat. „Tadeáš je pro nás ohromně cennou posilou v tom, že je to zkušený hráč, pravák a vítězný typ. Je to charakterově bezvadný kluk a pro nás je i velkou výhodou, že díky jeho bráchovi víme, co od něj můžeme čekat. Jsme přesvědčení, že je to vhodné doplnění do našeho týmu, který skládáme velmi citlivě v návaznosti, jak dobrý pocit jsme měli z konce sezony a z toho, jak v něm celek působil,“ říká Jirák.

Sám Chroust, který v nejvyšší soutěži nastřílel 166 branek a přidal 96 asistencí, přichází do Kladna s jasnými cíli. „Mezi mé osobní cíle patří zapadnout do dobře fungujícího mužstva a mezi ty týmové samozřejmě postup do superligy,“ uvedl Chroust.

Ten navíc nemusí být poslední posilou. Vedení klubu intenzivně jedná o příchodu dalších hráčů, o čemž brzy budeme informovat.