GulliversKanonýři
3:7(1:2,0:3,2:2)
ne 10. 3. 2024 17:00 @ STAREZ ARÉNA VODOVA (Velká hala), 1. liga mužů, 4. kolo

Jsme v SEMIFINÁLE. Po Gullivers přijde na řadu střet s Panthers

Přáli si v Brně urvat jedno vítězství a podařilo se. Po výhře ve čtvrtém čtvrtfinále 7:3 nad Gullivers si tak Kanonýři otevřeli cestu do semifinále, kde je už příští víkend čekají Otrokovice. Série začíná dvěma zápasy na Kladně. Druhou dvojici tvoří Bulldogs a Ústí.

Tentokrát Kladenští na svůj gól dlouho nečekali a šli do vedení v osmé minutě, když Svačinkovu střelu šikovně před brankou tečoval Janda. O dvě minuty později však rozhodčí po faulu na Černocha nařídili trestné střílení, které sám faulovaný hráč proměnil a vyrovnal. Za další dvě minuty si ale hosté vzali vedení zpět, když přesilovku využil Stůj.

Vyrovnaný boj pokračoval, nicméně hosté předváděli trpělivou hru. A když v polovině utkání přečkali domácí přesilovku, přišly minuty, které definitivně zlomily brněnský odpor. Ve 33. minutě totiž Bohuslávek přidal třetí kladenský gól, pak stejný hráč naservíroval míček Novákovi, který přesnou ranou zvyšoval na 4:1. A těsně před koncem druhé třetiny poslal Bachmaier krásnou krosovou nahrávku na volného Fojtíka, jenž dal Kanonýrům už čtyřgólové vedení.

Celkem statistici ve druhé dvacetiminutovce napočítali Kladnu pět střel, hned čtyři měly gólový punc! Ve 49. minutě se navíc prosadil báječnou ranou Bachmaier a v 54. minutě brněnskou hru bez brankáře potrestal střelou do prázdné Novák. Později sice Gullivers dvěma góly snížili, ale Kladno už si postup nenechalo vzít.

Branky a asistence: 10. Černoch, 55. Kouřil (Kadlec), 58. Matula (Černoch) - 8. Janda (Svačinka), 12. Stůj (Tom. Chroust), 33. Bohuslávek (Pfaur), 35. Novák (Bohuslávek), 40. Fojtík (Bachmaier), 49. Bachmaier (Bohuslávek), 54. Novák. Rozhodčí: Drápal, Pospíšil. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. Třetiny: 1:2, 0:3, 2:2. Střely: 11:14. Diváků: 191. Konečný stav série: 1:3.

Sestava Kanonýrů: Janoušek (Ponomarev) – Krbec, Veselý, Šefčík, Svačinka, Tomášek, Stůj – Bohuslávek, Bachmaier, Tad. Chroust – Novák, Pfaur, Janda – Tom. Chroust, Papoušek, Fojtík – Prudil, Hübner. Trenér: Přívara.