KanonýřiBulldogs
4:2(2:1,2:0,0:1)
so 13. 4. 2024 18:00 @ SH BIOS Kladno, 1. liga mužů, 5. kolo

Jsme v SUPERLIZE!

Florbalová superliga otevřela své dveře kladenským Kanonýrům a pozvala je dál. Po osmi letech a počtvrté ve své historii totiž klub postoupil do nejvyšší soutěže, když po výhře 4:2 v rozhodujícím pátém zápase série ovládl finále 1. ligy nad brněnskými Buldoky. Ty čeká baráž proti Pardubicím. Duel sledovala vyprodaná a úžasná hala BIOS, vítězný gól si připsal Ondřej Papoušek.

„Vyhráli jsme, tak jsem teď šťastný. Kluci ukázali srdíčko, ponaučení z předchozích utkání, kde jsme udělali nějaké chybky. Nebylo to dneska takticky ideální, ale kluci to zvládli bravurně. Na co jsme je připravili, to splnili, takže před nimi klobouk dolů. Pro diváky to muselo být super, lámalo se to až v posledním možném zápase,“ řekl kouč Kanonýrů Dušan Přívara. „Fanoušci vytvořili neskutečnou atmosféru. A já přeji teď Brnu, aby se o to pokusilo porvat dál.“

Byly to od počátku taktické šachy, které ale nebránily atraktivními florbalu. Brno vyrukovalo se svou osobní obranou, napadalo, nicméně už v osmé minutě se dokázal od osobní strážce odpoutat Jakub Bohuslávek, který následně našel volného Marka Veselého, jenž přesnou střelou poslal Kanonýry do vedení. Bulldogs ve 14. minutě využili rychlého kontru k vyrovnání, když nekompromisně zakončoval zcela Mazáč. Jenže nerozhodný stav platil pouhé dvě minuty, pak Fišer obkroužil brněnskou branku, Bohuslávek se zbavil dvou bránících hráčů a v ten moment dostal od parťáka milimetrovou přihrávku. Zblízka tak zakončil a vrátil Kanonýrům vedení. Minulý víkend sice kvůli nemoci nehrál, ale tento mač si nemohl nechat ujít.

I další kladenské góly v sobě skrývaly „minipříběhy“. Ondřej Papoušek ve druhé třetině nahradil v první formaci Tadeáše Chrousta. A hráč, který se v lednu vrátil do Kladna po necelých dvou sezonách ve Švýcarsku, se záhy odvděčil brankou na 3:1, když ho skvěle našel Tomáš Chroust. Ve 34. minutě bylo ještě veseleji. Krbec se probil na útočnou polovinu, míček si narazil s Papoušek a pak nekompromisní střelou dal Kanonýrům už třígólový náskok. Do Kladna přišel už před minulou sezonou, jenže vážné zraněného předního vazu ho do ligy pustilo až loni v listopadu po 438 dnech bez soutěžního zápasu. Nevzdával se, tvrdě trénoval, vrátil se silnější a v play off pak svůj florbalový um korunoval!

Jenže ani tříbrankové vedení ve florbale nic neznamená. Do třetí třetiny Kanonýři vystřídali brankáře, skvělého Janouška vystřídal rovněž skvělý Ponomarev a musel se činit. Buldoci hráli na riziko, hnali se do zakončení, Kladno pro změnu mělo řadu brejků. Ty lapil brněnský Koudelka a ve 49. minutě se Brno skutečně dočkalo snížení. Toužilo vyrovnat, záhy odvolalo brankáře, zkoušelo power play, ale Kanonýři předváděli obětavé bloky.

Minuty utíkaly a postup byl blíž a blíž.

Až se stal skutečností.

V BIOSce vypukla radost, euforie, oslavy.

Kanonýři totiž jsou superligoví! Vojtěch Pfaur si coby kapitán došel pro pohár vítěze 1. ligy, který je zároveň vstupenkou do nejvyšší soutěže. „Bude to těžká cesta, protože v minulosti, když se postoupilo, tak jsme tam hráli druhé housle. Nesbíralo se moc bodů. Teď chceme být v superlize vyrovnaným partnerem a ukázat, že jsme se poučili z předchozích let, kdy to v nejvyšší soutěži nebylo ideální. Chceme ukázat kvalitu, co na Kladně je a bude se o body rvát, jak umíme,“ uvedl Přívara.

Branky a asistence: 8. Veselý (Bohuslávek), 16. Bohuslávek (Fišer), 27. Papoušek (Tom. Chroust), 34. Krbec (Papoušek) - 15. Mazáč (Gregr), 49. Kučera. Rozhodčí: Kopáček, Novák. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Třetiny: 2:1, 2:0, 0:1. Střely: 25:20. Diváků: 600 (vyprodáno). Konečný stav série: 3:2.

Sestava Kanonýrů: Janoušek (41. Ponomarev) – Krbec, Pfaur, Veselý, Svačinka, Tomášek, Stůj, Frýba – Tom. Chroust, Bachmaier, Tad. Chroust – Bohuslávek, Janda, Fišer – Papoušek, Novák, Fojtík – Spurný, Hübner. Trenér: Přívara.