FbC PlzeňKanonýři
4:8(2:5,2:1,0:2)
ne 26. 2. 2023 14:00 @ MSH Plzeň (Lokomotiva), 1. liga mužů, 2. kolo

Jsme ve ČTVRTFINÁLE! Kanonýři vyhráli i v Plzni

A-tým Kanonýrů slaví postup do čtvrtfinále, když v předkole vyřadil Plzeň 2:0 na zápasy. Po sobotním domácím vítězství se mu dařilo i na západě Čech, kde v neděli vyhrál 8:4. Pomohla mu především vynikající první třetina. Kdo bude v dalším kole jeho protivníkem, bude záležet na pondělním výběru nejlepších celků po základní části.

Klíčový náskok získali Kanonýři v 1. třetině, navzdory tomu, že se pro ně zápas nezačal vyvíjet úplně nejlépe. V 5. minutě se střelou od levého mantinelu prosadil Horažďovský, a byť po rychlém kontru vyrovnal kladenský obránce Veselý, tak v 11. minutě šli domácí znovu do vedení, když Malý využil přesnou trefou plzeňskou přesilovku. Nicméně pak přišlo výtečných pět a půl minuty v podání Kladna, kdy zkušení Chroust a Louvar každý svými dvěma zásahy zcela otočili skóre na 5:2 z pohledu Kanonýrů.

Plzeň před 380 diváky sice ve druhé časti snížila na 4:5, nicméně stejně jako v sobotu to i tentokrát Kladno psychicky ustálo. Po gólu Prudila z 35. minuty odcházelo po 40 minutách do šaten s dvougólovým náskokem.

Ve třetím dějství definitivní ránu soupeři zasadil Stůj. Ten si nejdříve odseděl dvě minuty na trestné, když pak skočil zpět na hřiště, naservíroval mu míček Novák a on zvyšoval na 7:4.

Náskok už si Kladenští zkušeně hlídali a při domácím power play navíc zvýšili na konečných 8:4.

Jsou tak ve čtvrtfinále, které rozehrají příští sobotu. Je jasné, že sérii začnou dvěma zápasy venku, ale jméno soupeře se dozví až při pondělním odpoledním výběru. Do úvahy přichází někdo z kvarteta (Butchis, Ústí, Bulldogs Brno a Hattrick Brno), ovšem bude zajímavé, kdo po nevyzpytatelných Kanonýrech skutečně sáhne.

„Musím poděkovat plzeňským fanouškům, protože tu byla skvělá atmosféra a hrálo se tu opravdu super. Před zápasem jsme věděli, že Plzeň do toho bude muset dnes šlápnout, tak jsme hráli ze zabezpečené obrany. V první třetině se to možná zlomilo, kdy jsme konečně proměnili některé brejkové situace, které se nám nedařilo proměňovat celou sezonu. Ve druhé třetině jsme tušili, že Plzeň přidá. Dostali jsme nějaké góly, ale potřebovali jsme ustát tlak a jít se zvednutou hlavou do závěrečné části. A to se nám podařilo,“ řekl kouč Kanonýrů Dušan Přívara.

Branky a asistence: 5. Horažďovský (Šebek), 11. Malý (Horažďovský), 28. Zábran (Vyčíchlo), 29. Vošta (Horažďovský) - 8. Veselý, 13. Chroust (Louvar), 14. Louvar (Novák), 18. Louvar (Ullmann), 19. Chroust, 35. Prudil (Bohuslávek), 48. Stůj (Novák), 59. Novák (Louvar). Rozhodčí: Benačan, Šaroch. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. Třetiny: 2:5, 2:1, 0:2. Střely: 13:16. Diváků: 380. Stav série: 0:2

Sestava Kanonýrů: Ponomarev (Janoušek) – Šefčík, Ullmann, Stůj, Veselý, Burian, Hübner – Novák, Chroust, Louvar – Prudil, Janda, Bohuslávek – Höffer, Matějka, Spurný. Trenér: Přívara.