Související zápasy

99_20240130_165647.png
1879_20230220_115726.jpg

Junioři jdou také na Plzeň. Základní část hodnotí kouč Novák

Bude to o víkendu tak trochu kladensko-plzeňská florbalová řež. A-tým čeká západočeský klub v předkole play off 1. ligy, což určilo pořadí po základní části. Stejný tým si pak vybrali junioři pro 1. kolo svého play off. I jejich série se hraje na dvě vítězství a startuje v sobotu v 18:00 v BIOSce (áčko se v sobotu představí doma od 14:00). Dosavadní průběh sezony juniorů pak zhodnotíme s koučem Janem Novákem.

Honzo, jaká byla tvým pohledem pro Kanonýry základní část celostátní ligy juniorů?

Měli jsme za cíl skončit v první osmičce. Ta nám utekla o šest bodů. Víme, které zápasy jsme měli zvládnout a nezvládli. Například domácí zápasy s Panthery a Bohemkou, venkovní duely s Gullivery a Black Angles. Minimálně tato čtyři utkání jsme měli vzhledem k jejich průběhu vyhrát. Důležité pro nás bylo, že jsme odehráli 22 kvalitních zápasů. Liga mi oproti minulé sezoně přišla mnohem vyrovnanější.

Co bereš jako pozitiva a na čem je nutné naopak před play off zapracovat?

Několik kluků, kteří před sezonou nebyli ani na širším seznamu pro zápasy juniorky, se díky svým výkonům v průběhu sezony napevno usadili v prvních dvou pětkách. To je něco, co nám teď v play-off a hlavně v dalších sezonách může hodně pomoci. Co se týká herního projevu, tak si troufnu říct, že jsme se zlepšovali. Řešili jsme detaily a postupně se to na naší hře projevovalo. S čím jsme se často prali, byly naše vstupy do utkání, nekonzistentnost výkonů a speciální situace. Tohle jsou vykřičníky do nadcházejících vyřazovacích bojů. Ale jsou i další nutné věci, na kterých musíme zapracovat.

Jaké?

Už delší dobu se zaměřujeme na jednotlivé herní dovednosti a principy, ve kterých nejvíce zaostáváme za nejlepšími týmy. Jako jsou například rychlost hry, přímočarost do zakončení a aktivita na obranné polovině.

Jak složité bylo pro tým se vyrovnávat, že hned několik juniorů nastupuje pravidelně za áčko? Případně je výhoda, že si mladší hráči vyzkouší různé role?

Určitě to nebylo jednoduché jak pro nás pro trenéry, tak pro hráče. Přeci jenom tréninkovou skupinu elitních mládežnických kategorií nemáme tak širokou, jak bychom potřebovali, a tak to bylo občas složitější. Nicméně myslím, že jsme se s tím vypořádali dobře. Dostali prostor mladší hráči, kteří by normálně prostor asi nedostali. A někteří z nich během pár zápasů vylétli a jsou teď pro juniorku stěžejní. Tito hráči mají před sebou dva tři roky v juniorské kategorii a už teď jsou významnými hráči. Proto věřím, že nám tohle může v příštích sezonách výrazně pomoci.