Junioři si o víkendu připsali dvě prohry

Dvě třetiny drželi naději na velké překvapení, v té třetí ale junioři Kanonýrů nakonec zápas proti Vítkovicím ztratili. O víkendu tak v celostátní lize nezískali ani bod. „Bylo jasné, že klíčem k úspěchu bude precizní a obětavá obrana a efektivní útok,“ věděl už dopředu kouč Miroslav Šnajdr.

Kanonýři - FBC Ostrava 1:7

Miroslav Šnajdr: „Zápas byl od začátku demonstrací ofenzivní síly soupeře. My jsme ale dobře bránili a soupeř z úvodního tlaku vytěžil pouze dva góly. Ve druhé třetině jsme soupeře herně vyrovnali a po bezbrankové druhé části jsme šli do kabin. Hned z kraje třetí periody jsme vstřelili kontaktní branku a šli jsme si pro vyrovnání zápasu. Bohužel jsme dostali sporný gól na 1:3, který rozhodčí k naší smůle uznali. Od té doby byla znát nervozita, netrefovali jsme balon do poloodkryté branky a v kombinaci s velmi dobře chytajícím gólmanem soupeře nám rychle ubíhal čas. Když jsme soupeři darovali přesilovou hru a čtvrtý gól, bylo téměř jistě po zápase. Přesto jsme zkusili hru bez brankáře, ale nebyla příliš ambiciózní. Když už jsme si vytvořili šance netrefili jsme balon a soupeř tyto nedostatky trestal. Konečný výsledek 1:7.“

Branky a asistence: 41. Hájek (Tomášek) - 4. Stibor (Pobořil), 19. Čika vlastní, 47. Stibor (Soukup), 52. Soukup (Elbl), 55. Pobořil (Sedláček), 60. Soukup (Pum), 60. Sedláček (Pobořil). Rozhodčí: Fišer, Recht. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Třetiny: 0:2, 0:0, 1:5. Střely: 19:20. Diváků: 21.

Kanonýři - 1. SC Vítkovice 5:9

Miroslav Šnajdr: „Nedělní zápas proti doposud neporaženým Vítkovicím měl přinést z pohledu diváka jednoznačnou podívanou. Opak byl ale pravdou. Z týmu byla cítit chuť se otevřené porvat o výsledek a nechtít zápas jen odehrát. To vyústilo ve skvělou první třetinu, kde jsme soupeře zaskočili odvahou a drzosti. Nebýt vypuštěného závěru mohli jsme do šaten jít za lepšího stavu než 3:2. Ve druhé části zůstala hra vyrovnaná. Soupeř dle očekávání dlouho držel balon a snažil se nás na něj moc nepouštět. Nám se oproti sobotnímu zápasu dařilo trestat soupeřovy chyby a držet zápas mírně v nás prospěch. Po dvou třetinách byl stav 5:4 pro Kanonýry. Před závěrečnou periodou jsme jasné věděli, že nesmíme pustit do hry soupeřovu lajnu se superligovými zkušenostmi. Klíčem bylo ubránit zkrácenou přesilovku kvůli zbytečnému vyloučení z konce druhé třetiny v naší vlastní přesilovce a již se vyvarovat dalších zbytečných faulu. Věděli jsme, že gól na 5:5 stále nic neřeší a s naší chuti hrát by stále držel zápas otevřený. Bohužel jednotlivci nezvládli tuto část zápasu, a to co následovalo ukončilo zápas. Po zcela zbytečném gólu na 5:5, kdy jsme podcenili dva rychle po sobě jdoucí momenty přišel hrubý a zcela nepřípustný moment jednoho z nejzkušenějších hráčů. Hrubě nezodpovědně k týmu se nechal za nesportovní chování vyloučit, daroval soupeři přesilovou hru, pustil tím soupeřovu dominantní lajnu do hry. Ta přesilovou hru využila, překlopila zápas a naši méně zkušení hráči začali být najednou nervózní. Z toho vyplynul gól na 5:7. Následný osmý gól soupeře byl již jen hřebíčkem do rakve. Zápas se dohrával a vyjma jednotlivců a občasných individuálních pokusů o návrat do zápasu soupeř hru kontroloval a nás do ní již nepustil. Přidal devátý gól a zápas vyhrál. Byl to hořký konec a rozhodně nebudu nikoho chválit za 40 minut hry. Zápas se hraje na 60 minut a my za 40 minut bod do tabulky nedostaneme.“

Branky a asistence: 4. Prudil, 15. Zíka , 16. Prudil (Hübner), 24. Šolle (Hájek), 31. Hübner (Čika) - 9. Zubek (Palčinský), 20. Palčinský (Zubek), 37. Svoboda (Gattnar), 40. Jankovský (Zubek), 45. Palčinský (Svoboda), 47. Svoboda (Palčinský), 47. Kuběna (Janek), 49. Zubek (Gattnar), 50. Kuběna (Fukala). Rozhodčí: Kytler, Žofka. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:2. Třetiny: 3:2, 2:2, 0:5. Střely: 25:35. Diváků: 31.