99_20240130_165647.png
2122_20240710_113920.jpg

Kanonýři dál posilují. Přicházejí dva mladí útočníci

Kanonýři před startem superligové sezony pokračují v posilování kádru. Z pražského Chodova do Kladna přestupují dva 21letí útočníci – Jakub Dufek a Matěj Netrefa.

V případě Jakuba Dufka jde o návrat „domů“. „Je to Kladeňák, prošel u nás mládeží a je tak jedním z nás. Není tedy důvod, aby hrál superligu jinde. Získáváme v něm univerzálního hráče, který dokáže zahrát v útoku i obraně a v superlize už má něco za sebou,“ říká generální manažer Kanonýrů David Burda.

V minulé sezoně nastoupil v Chodově k 19 zápasům, působil rovněž v prvoligovém Startu98. „Návrat na Kladno pro mě byla jedna z možností a já ji rád přijal. Strávil jsem zde v mládeži spoustu let a teď se naskytla možnost to Kladnu vrátit. Věřím, že přispěju svým dílem a celému týmu se bude v sezoně dařit. Jsem opravdu nadšený, že jsem zpátky,“ uvedl Dufek.

Netrefa podstatnou část minulé sezony strávil v prvoligovém Startu, ve kterém se stal nejproduktivnějším hráčem s 26 body (18+8). V Chodově si střihl osm utkání, v nichž se dvakrát gólově prosadil. „Maty naváže na svého bráchu Lukáše, který u Kanonýrů působil v sezoně 2019/20. Jedná se o velmi rychlého a skvěle technicky vybaveného útočníka. Splňuje naše požadavky na dravé mládí. Od prvního momentu navíc Maty ukazuje doslova extrémní chuť a motivaci hrát superligu za Kladno,“ popisuje Burda.

A sám Netrefa přidává: „Pro Kladno jsem se rozhodl, protože se mi už dlouhodobě líbí, kam tým směřuje. A když se naskytla možnost toho být součástí, tak to pro mě byla jasná volba. Zároveň je to pro mě nová příležitost se ukázat a hráčsky se posunout.“