99_20240130_165647.png
2053_20240202_163434.jpg

Kanonýři poděkují současným i budoucím záchranářům

Kanonýři Kladno budou děkovat záchranné službě i studentům, kteří se na práci u záchranářů chystají. Poslouží jim k tomu poslední utkání základní části 1. florbalové ligy, v němž 17. února v domácí hale BIOS přivítají od 18 hodin Sokol Brno Gullivers.

„Jelikož si velmi vážíme záchranářů, tam ji chceme za tuto – mnohdy přehlíženou práci – veřejně poděkovat. Zároveň je na Fakultě biomedicínského inženýrství ČVUT se sídlem na Kladně bakalářský studijní program Zdravotnické záchranářství, který připravuje záchranáře pro celou Českou republiku. A i tito studenti si zaslouží obdiv za to, čemu se chtějí věnovat či už přímo v rámci své praxe věnují, proto poděkování bude patřit také jim,“ vysvětluje generální manažer Kanonýrů David Burda.

Kanonýři jsou v 1. lize momentálně na druhém místě a mají šňůru sedmi výher v řadě. A od konce února je čeká pouť skrz nevyzpytatelné play off, v němž by si rádi vybojovali postup do superligy, nejvyšší tuzemské soutěže. Ještě předtím je ale čeká rozlučka se základní části v podobě duelu s Gullivers Brno, do něhož nastoupí ve speciálních žlutých dresech. Ty jsou inspirovány designem záchranářských sanitek. Dresy následně zamíří do dražby a výtěžek z ní půjde právě na podporu studentů Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT a sbírku Doktora Klauna v místní kladenské nemocnici. Fanoušci dostanou možnost si nehrané dresy koupit v e-shopu Kanonýrů Kladno a část peněz opět půjde darem zmíněným subjektům.

Stejným směrem poputuje i výtěžek z prodeje žlutých, červených a modrých míčků. Ty si za 50 korun budou moct před zápasem a v průběhu první části zakoupit diváci, aby je pak ve 30. minutě při přerušení utkání naházeli na hrací plochu. Balonky následně klub využije u mládežnických družstev. Do finanční podpory se zapojí také sponzoři a partneři Kanonýrů.

Zápas ale nebude mít jen charitativní rozměr, ale důležitou roli sehraje i edukační část. V hale budou mít záchranáři své stanoviště, na kterém si diváci mohou vyzkoušet základy první pomoci a prohlédnout si vybavení zasahujících lékařů. Jde o ojedinělou akci, kterou některý z kladenských sportovních týmů připravil, a Kanonýři chtějí ukázat, že vnímají celospolečenský přesah sportu i svou odpovědnost.

„Florbal obecně a my rovněž máme velký zásah u dětí a mladých lidí a také u jejich rodičů. A toho bychom rádi využili nejen pro to, abychom prezentovali naše výsledky, ale abychom našim členům a příznivcům také ukázali, jak co nejracionálněji reagovat v situacích, s kterými většina z nás nemá žádnou zkušenost,“ říká Burda.

Vybraní hráči Kanonýrů se také zúčastní přednášek pro budoucí záchranáře a navštíví Zdravotnickou záchrannou službu Středočeského kraje v Kladně.