KanonýřiFbC Plzeň
9:2(3:0,1:0,5:2)
so 20. 1. 2024 18:00 @ SH BIOS Kladno, 1. liga mužů, 22. kolo

Kanonýři přehráli Plzeň, Bachmaier si připsal pět bodů, Chroust čtyři

Na podzim vyhráli 10:0, teď Kanonýři přidali proti Plzni další přesvědčivé vítězství. I díky pěti bodům Matyáše Bachmaiera a čtyřech využitým přesilovkám vyhráli 9:2. Hattrick pak vstřelil Tadeáš Chroust. Příští týden hraje Kladno v Českých Budějovicích.

Důležitý klid pro Kanonýry přišel už v úvodu utkání. Nejdřív využil přesilovku Janda, když zužitkoval tradičně skvělou nahrávku od Bachmaiera. O tři minuty později stejný hráč tentokrát našel Bohuslávka, aby v 15. minutě přidal třetí gól Pfaur.

I po přestávce kontrolovali Kanonýři hru, vytěžili z toho však „jen“ jediný gól, když opět v přesilovce nabil Bachmaier krosovou nahrávkou Tadeáši Chroustovi, jenž ranou z první dal Kanonýrům čtyřgólový náskok.

V 50. minutě hráli domácí znovu přesilovku, ale po zbytečné ztrátě utekl Brabec, jenž přesnou ránou prostřelil Melegu v bráně. Ten přitom nepustil ani jeden gól v předchozím vzájemném zápase, a tak držel proti Plzni nulu pět a půl třetiny. Nicméně v té samé početní výhodě udeřili i Kanonýři, když se ke své silné střele tahem dostal Bachmaier. O necelé tři minuty později přišla další kanonýrská početní výhoda, která opět skončila gól. Bachmaier z rohu našel volného Chrousta.

V závěru riskovali hosté hrou bez brankáře, což potrestal znovu Chroust a následně se zblízka již proti gólmanovi prosadil Veselý. Brankový účet zakončil Tomášek "technickým" gólem.

„Měli jsme dobrý vstup do utkání, ve druhé třetině trochu upadlo tempíčko, čímž jsme soupeře dostali lehce na koně, i když se mu díkybohu nepodařilo vstřelit kontaktní gól. Rozhodly naše přesilové hry, které nám Plzeň nabídla,“ řekl kouč Dušan Přívara.

A zvolený nejlepší hráč utkání Matyáš Bachmaier přidal: „Jsou to pro nás krásné tři body, až na některé pasáže ve druhé třetiny, kdy jsme z toho vypadli, jsme kontrolovali hru. Jinak skvělá hra na míčku, skvělé přesilovky, které nám v poslední době jdou. Určitě se ukázaly i lehké slabiny, na kterých budeme pracovat.“

Branky a asistence: 6. Janda (Bachmaier), 8. Bohuslávek (Bachmaier), 15. Pfaur (Tomášek), 36. Tad. Chroust (Bachmaier), 50. Bachmaier (Krbec), 53. Tad. Chroust (Bachmaier), 58. Tad. Chroust (Bohuslávek), 58. Veselý (Janda), 60. Tomášek (Tad. Chroust) - 50. Brabec (Němeček), 59. Tomášek (Zábran). Rozhodčí: Brejcha, Herman. Vyloučení: 3:5. Využití: 4:1. Třetiny: 3:0, 1:0, 5:2. Střely: 27:20. Diváků: 183.

Sestava Kanonýrů: Melega (Ponomarev) – Krbec, Šefčík, Svačinka, Veselý, Stůj, Kuchynka – Bohuslávek, Bachmaier, Tad. Chroust – Novák, Papoušek, Janda – Tomášek, Pfaur, Fojtík – Hübner. Trenér: Přívara.