KanonýřiTroopers
8:4(3:0,2:2,3:2)
so 1. 10. 2022 18:00 @ SH BIOS Kladno, 1. liga mužů, 6. kolo

Kanonýři si připsali důležité vítězství. Doma skolili Troopers

A-tým Kanonýrů potvrdil v domácím prostředí roli favorita a porazil poslední celek prvoligové tabulky Troopers 8:4. Klíčový náskok získal v úvodní třetině, kterou vyhrál 3:0, pak se sice soupeř z Brna dostal na dostřel, leč Kladno své vedení udrželo. Pozitivem je, že se na hřišti po téměř roce objevil Filip Ullmann.

Kanonýrům pomohla úvodní desetiminutovka, kdy se nejprve přesnou ranou prosadil Janda, následně po pěkné kombinaci s Novákem přidal druhý gól Pfaur a pak využil přesilovku Louvar, kterému nádherně naservíroval míček Höffer. Jenže pak jako by průběh domácí ukolébal a po přestávce Troopers zvedli varovný prst.

Na 1:3 střelou od půlky snížil Jedlička a v polovině duelu dával Volner na 2:3. Kouč Přívara si proto o chvíli později vyžádal oddechový a jeho křik byl slyšet přes celou halu.

Pomohlo to. Ještě do přestávky vrátili třígólové vedení Kanonýrům Hübner a Pfaur.

Ve třetí třetině už domácí hru kontrolovali a nepřipustili větší drama.

"V první třetině jsme měli dobrý vstup a zápas měli celkem pod kontrolou. Druhá třetina už byla horší, také nám soupeř dal nějaké branky. Museli jsme z toho museli oklepat a sebrat," řekl kouč Dušan Přívara.

Branky a asistence: 3. Janda (Stůj), 10. Pfaur (Novák), 12. Louvar (Höffer), 36. Hübner (Krejčí), 40. Pfaur (Höffer), 52. Šimeček, 58. Novák, 60. Novák (Veselý) - 25. Jedlička (Kadlec), 29. Voltner (Kadlec), 45. Mati (Kadlec), 57. Kadlec (Grábl). Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Třetiny: 3:0, 2:2, 3:2. Střely: 23:29. Diváků: 153.

Sestava Kanonýrů: Frühbauer (Janoušek) – Šefčík, Stůj, Höffer, Veselý, Hübner, Nový, Ullmann – Novák, Šimeček, Pfaur – Mareš, Krejčí, Prudil – Louvar, Spurný, Janda – Chroust, Čika. Trenér: Přívara.