Kanonýři si pro čtvrtfinále vybrali brněnské Gullivers. Play off začnou o víkendu doma

Začali proti nim základní část, skončili proti nim základní část a teď proti nim zahájí i play off. Kanonýři si pro čtvrtfinále 1. ligy vybrali za soupeře tým Sokol Brno Gullivers, kterým před dvěma týdny doma porazili 9:3. Série, která se hraje na tři výhry, odstartuje dvěma duely v sobotu a neděli v kladenské hale BIOS od 18 hodin.

Gullivers se do čtvrtfinále dostali z osmifinálového předkola, v němž porazili 2:1 na zápasy českobudějovické Štíry. Sérii dokončili teprve ve středu večer výhrou 10:4, za půlhodinu se pak dozvěděli, že po nich do čtvrtfinále sáhli Kanonýři, kteří měli coby vítěz základní části právo první volby. Série se rozjede tento víkend na Kladně, příští týden se přesune do Brna.

„Měli jsme jasno, že si vybereme postupujícího ze série Gullivers – České Budějovice. S Gullivery jsme nedávno hráli a věříme, že pokud budeme dodržovat naše herní principy, uspějeme. Musíme však podat stoprocentní výkon, protože nás čeká fyzicky dobře připravený a houževnatý soupeř,“ uvedl kouč Kanonýrů Dušan Přívara.

V 1. lize je to jediná volba soupeře, protože v semifinále už na sebe narazí týmy podle předem daného klíče. Vítěz série Kanonýři – Gullivers půjde na lepšího ze série Otrokovice - Hradec Králové.

Semifinále 1. ligy odstartuje 16. března, finále 30. března. Všechny série se hrají na tři vítězství, v případě remízy po 60 minutách následuje 10minutové prodloužení a pak nájezdy.

Vítěz finále postupuje přímo do Livesport Superligy, poraženého finalistu čeká baráž s vítězem 2. kola play down superligy. Ta startuje 20. dubna, opět se hraje na tři vítězná utkání a série začíná na půdě superligového celku.