KanonýřiChomutov
5:2(1:1,2:0,2:1)
so 18. 2. 2023 18:00 @ SH BIOS Kladno, 1. liga mužů, 26. kolo

Kanonýři skolili Chomutov a v play off je čeká Plzeň

A-tým Kanonýrů zvládl klíčové utkání proti Chomutovu a v závěrečném kole základní části vyhrál 5:2. Končí tak na devátém místě a v předkole se už příští víkend střetne s osmou Plzní. Série začíná v sobotu na Kladně, neděli se hraje na západě Čech. A případné třetí utkání je na programu ve středu 1. března v Plzni.

Do vedení sice šli velmi brzy hosté, po Novákově chytré přihrávce však záhy vyrovnal Louvar. Kanonýři měli i další šance, avšak Novák ani při dvou svých příležitostech hostujícího brankáře nepřelstil. První třetina tak skončila remízou a vzhledem k průběžným výsledkům konkurentům byli v tu chvíli Kanonýři mimo play off.

Nicméně do druhé části vlétli s vervou. Bohuslávek nabil Jandovi, jehož střelu si chomutovský gólman vyrazil, ale Veselý úspěšně dorazil. Dál měli Kanonýři navrch, k tomu se vzadu mohli spolehnout na jistého Ponomareva, a tak uklidnění přinesl v 34. minutě Bohuslávek svou přesnou trefou do růžku. Po dvou třetinách mohli být Kladenští s vývojem mnohem klidnější, navíc Start98 ztrácel v souběžně hraném duelu proti Troopers a i to nahrávalo Kanonýrům.

"Druhá třetina byla klíčová, kdy jsme odskočili na dvě branky," řekl útočník Dominik Janda.

Definitivní pečeť přišla ve 48. minutě, kdy Janda svou třetí asistencí předložil míček Prudilovi, jenž s lehkostí zvyšoval na 4:1. Hosté v závěru využili přesilovku a snížili na 2:4. Navíc měli k dispozici další přesilovku, i proto odvolali brankáře a hráli v šesti. Kladno však tlak ustálo a naopak v 60. minutě přidalo pátý gól.

„Výhra za tři body, která nám potvrdila deváté místo. Asi to nebylo moc koukatelné pro diváka, protože oba týmy šlo o dost. Nám o postup do předkola, Chomutovu zase o lepší postavení v sérii o záchranu, i proto bylo utkání dost takticky svázané. Chtěl bych poděkovat klukům, že uhráli oslabení, když jsem neudržel nervy na uzdě a otevřel si pusu,“ řekl kouč Přívara.

Branky a asistence: 5. Louvar (Novák), 21. Veselý (Janda), 34. Bohuslávek (Janda), 48. Prudil (Janda), 60. Fišer (Ponomarev) - 3. Manas (Šarša), 56. Dolejší (Martin). Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. Třetiny: 1:1, 2:0, 2:1. Střely: 26:18. Diváků: 139.

Sestava Kanonýrů: Ponomarev (Janoušek) – Stůj, Šefčík, Hübner, Veselý, Matějka – Novák, Ullmann, Louvar – Prudil, Janda, Bohuslávek – Höffer, Chroust, Fišer. Trenér: Přívara.