99_20240130_165647.png
1943_20230508_213454.jpg

KANONÝŘI V AKCI: Elévové na turnaji v Kralupech

Nastává čas turnajů, a tak se dva týmy elévů zúčastnily turnaje Kralupy Open, kam vyrazily společně vlakem. Jak se jim vedlo a hodnocení trenérů najdete v tradičním souhrnu.

Daniel Hrdlička: „První věc, kterou bych chtěl zmínit, že jsme na turnaj jeli vlakem. Kluci si mohli všechno povědět, aby se pak soustředili jen na zápas. Na turnaj jsme dorazili brzy, a proto jsme si mohli zahrát florbal na hodinu venku. Celé toto dopoledne bych mohl napsat jako vydařený teambuilding. Před prvním zápasem jsme si nastavili cíle do turnaje, určili jsme si kapitána a šli jsme do prvního duelu, ve kterém jsme hned po pěti minutách vedli o šest gólů. Každopádně nás nezajímal výsledek, ale jak se hráči posouvají ve svých nastavených cílech. Všechny zápasy ve skupině se nám dařilo, a proto jsme do play off postoupili z prvního místa. V play off jsme se ve čtvrtfinále utkali proti druhému týmu z Kladna. Byl to náš doposud nejtěžší zápas, který jsme ale dokázali dotáhnout do vítězného konce. V semifinále na nás čekal tým z Teplic který porazil náš druhý tým, takže jsme jim měli co vracet. A duel jsme vyhráli o krásných šest gólů. Ve finále už to tak veselé bohužel nebylo. Soupeř byl rychlejší a dostal nás pod tlak, hráli jsme vyrovnaně až do poslední minuty, avšak pohár si odnáší protivník. Chtěl bych poděkovat klukům za vydařený turnaj, ze kterého máme stříbrné medaile."

Michal Rott: „Chtěl bych vyzdvihnout je, že jsme vyrazili vlakem a to bez rodičů, čím bych jim chtěl poděkovat za vloženou důvěru. Tým bílých měl v základní skupině za soupeře FD Teplice, Wizards Praha a Kralupy Wolves. Zaměřili jsme se na sbírání zkušeností, jelikož spousta kluků přišla v průběhu této sezony, dále jsme se zaměřili na klasické florbalové věci - forhend press, kličky a vedení balonku. Bohužel se nám nedařilo v základní skupině a rychle vypadnutí v play off potvrdilo, že kluci potřebují zkušenosti a hlavně klidnější hlavu, na které se stále snažíme pracovat. Jsem rád, že zápas v play off proti druhému kladenskému týmu byl hezký a náš soupeř – tým modrých neslavil góly a nastavil si těžší cíle. Takže nám turnaj trošku zhořkl, ale zase jsme se to pozitivně obrátili ve fandění naším klukům z modrého týmu v boji o první místo. Děkuji rodičům za podporu a klukům za hezky strávené odpoledne.“