Kanonýři v akci: Jak si o víkendu vedly mládežnické týmy?

S pondělím je tu tradiční výsledkový servis mládežnických družstev Kanonýrů, který doplňuje hodnocení trenérů i odkazy na fotogalerie.

Juniorky WU19

Kanonýrky – Banes Florbal Soběslav 5:2
Kanonýrky – IP Polná SK Jihlava 3:5

Kateřina Radostová: „V sobotu sehrály juniorky neligový turnaj v domácím prostředí haly BIOS. S netradičními soupeři jsme sehrály dvě naprosto rozdílná utkání. V prvním zápase jsme narazily na děvčata ze Soběslavi, která nás i ve výrazně oslabené sestavě dokázala velkou část zápasu trápit. Ačkoli jsme si v šatně řekly, že chceme do zápasu vstoupit aktivně, držet balónek a kontrolovat hru, tak na hřišti jsme předváděly naprostý opak. Hrály jsme strašně zbrkle a každý sám na sebe. Byl to právě soupeř, který skóroval jako první. Tento zápas jsme naprosto nezaslouženě dokázaly otočit v náš prospěch až v poslední třetině. Druhý zápas byl už odlišný. Soupeřky z Jihlavy oproti nám vynikaly výrazně lepším pohybem a technikou. První třetina nám vyšla skvěle, se soupeřkami jsme dokázaly držet krok a produktivita nám vynesla dvougolový náskok, který jsme dokázaly držet až do třetí třetiny. Bohužel ke konci zápasu nám došly síly, propadaly jsme v soubojích, s tím přišla i nekvalita v rozehrávce a byly to právě soupeřky, které převzaly otěže zápasu a dokráčely si pro vítězství. Zápasy nám ukázaly spoustu pozitivních aspektů hry, ale i věci na kterých musíme zapracovat směrem do ligy.“

Fotogalerie ze zápasů zde.

Dorost U17

Sokol Královské Vinohrady B – Kanonýři černí 3:6

Jan Hollmann: „Do dohrávky 3. kola jsme vstupovali s odhodláním po celou dobu zápasu kontrolovat hru a být důrazní v zakončení. První třetina přinesla naše rychlé branky a vysoké tempo hry. Druhá pak tlak soupeře a ve třetí třetině jsme zakusili opět naši bolístku – vyloučení. Rozvaha a preciznější hra na balonku přinesla další vítězství pod naši kontrolou.“

Fotogalerie ze zápasu zde.

Starší žáci U15

Kanonýři modří – Olymp Zeus 1:4
Kanonýři modří – Sparta Praha red 3:2
Kanonýři modří – Black Angels A 4:3

Michal Bradáč: „V neděli odehráli starší žáci modří v hale VŠE, kde ve skupině nejdříve prohráli s Olympem a následně porazili Spartu red. V zápase o umístění porazili Black Angels a stejně jako v minulém turnaji skončili na třetím místě. Na čem musíme pracovat, jsou hlavně osobní souboje a mít hlavu co nejdéle v zápase, což znamená být trpělivý a co nejvíce soustředěný. Pozitivem je určitě posun ve střelbě do branky, i když „trefovat zařízení“ je zatím věc na, které musíme pilně pracovat. Klukům patří velký dík, protože i v oslabené sestavě dřeli, nenechali soupeři nic zadarmo a vítězství si zasloužili. Dík patří samozřejmě také všem našim fanouškům a speciálně rodičům, kteří klukům přijeli fandit. Rodiče jsou důležitou součástí podpory našeho týmu a hlavně celého klubu. Je skvělé, že drtivá většina z nich pomáhá například tím, že klukům zařídí servis logistiky a dalších věcí s tím související. Přesto si dovolíme poprosit rodiče, kterých je naštěstí minimum, aby svoje ratolesti primárně podporovali během tréninků a turnajů jako doposud a jejich výkony negativně nehodnotili a to nikdy a nikde, protože to je práce trenérů. Moc nám tím všem pomůžete a hlavně to ocení hráči samotní. Děkujeme. Těšíme se na další turnaj.“

Kanonýři bílí – Olymp Herkules 8:3
Kanonýři bílí – Kutná Hora 4:2
Kanonýři bílí – Kralupy nad Vltavou 8:1

Matěj Bradáč: „Starší žáci bílí jeli na turnaj s jediným cílem, který se jim nedařilo splnit od začátku sezony ani jednou. Tím cílem byl postup do 4. koše. Kluci přijeli namotivovaní a odhodlaní zlomit smůlu, kterou měli na turnajích předtím a to se jim konečně povedlo. Po výhrách ve skupině nad Olymp Florbal Herkules a nad nevyzpytatelnou Kutnou Horou nás čekalo dlouho očekávané finále, kde jsme narazili na Kralupy nad Vltavou. S těmi jsme až do dnes měli bilanci jedné remízy a jedné prohry. Kluci zahodili tyhle výsledky za hlavu a herně i výsledkově dominovali po celou dobu utkání, kdy z toho nakonec vznikl náš nejjednoznačnější výsledek hracího dne.“

Texas Longhorns Praha 6 – Kanonýři černí 1:7
Kanonýři černí – Tatran Střešovice 4:4
Kanonýři černí – FBC Rakovník 6:4

Matěj Zíka: „Vstup do turnaje nebyl vydařený, žádný z našich herních pokynů a principů jsme nedodrželi, a proto zápas dopadl jednoznačně pro soupeře . Další utkání už vypadala lépe, začali jsme hrát kladenskou hru a i přes určité nedostatky v pressingu byla úroveň našeho florbalu dostačující k získání bodů. Celkovou výkonnost můžeme označit za průměr.“

Elévové U11

Kanonýři modří – Wizards Praha orange 8:2
Kanonýři modří – Sparta red 3:6
Kanonýři modří – Draci bílí 8:9
Kanonýři modří – Sparta blue 17:3

Václav Suk: Na turnaji se kluci z týmu modrých ukázali jako správní Kanonýři a ve čtyřech utkáních nastříleli 36 (mnohdy výstavních) gólů. Velkou pochvalu si kluci zaslouží především za utkání proti červenému týmu Sparty, kde oproti předchozím turnajům dokázali držet krok ve vysokém tempu a tentokrát byli Spartě více než důstojným soupeřem. Škoda, že to, co se nám dařilo v utkání proti Spartě, jsme i přes dobrý vstup neudrželi v následném utkání proti šikovným Drakům. Nadějné vedení 5:2 mělo za následek ztrátu koncentrace, čehož náš soupeř náležitě využil a utkání nakonec otočil. A tak si odnášíme velké ponaučení, že není radno v utkání polevit ani na malou chviličku a soupeři tak dát šanci dostat se zpět do zápasu. Utkání proti domácím Wizards a modré Spartě už měli kluci ve své režii a v obou dominovali. Mám radost, že dnes kluci podali zase o něco lepší výkon než posledně a vidí, že jejich poctivý přístup k tréninku nese ovoce.“

Kanonýři černí – Wizards Praha black 1:3
Kanonýři černí – Bohemians Praha bílí 2:11
Kanonýři černí – Žraloci Příbram 5:11
Kanonýři černí – Horní Počernice Orka 2:13

Daniel Hrdlička: „Na turnaji jsme se chtěli zaměřit na obsazování hráčů a přepínání. Po dobu turnaje se kluci v těchto věcech postupně zlepšovali. I přes sérii proher kluci měli čistou hlavu a bojovali až do poslední minuty. Jsme rádi, že si kluci užívali hru a děkujeme rodičům za podporu.“

Kanonýři bílí – Olymp Zeus 4:9
Kanonýři bílí – Sport Eden Beroun 2:2
Kanonýři bílí – Bohemians Praha 4 zelení 6:3
Kanonýři bílí – Sokol Dobříš 3:7

Lukáš Derech: "V dalším turnaji s týmem bílých jsme se chtěli zaměřit na tři věci, přepínání, správné rozebrání hráčů a střídání během hry. V prvním zápase se nám moc nedařilo plnit stanovené cíle a prohráli jsme. Ale v další dvou zápasech se kluci poučili z chyb a získali jednu remízu a výhru, přičemž bylo vidět jejich nadšení z dobré hry. V posledním zápase se nám znovu nepovedlo plnit stanovené cíle a prohráli jsme, ale kluci si mohli na závěr i zkusit hru bez brankáře. Což byla taky dobrá zkušenost. Z turnaje si kluci odnesli nové zkušenosti a hlavně bylo vidět, že je hra baví a pomáhali si, když se nedařilo. Chtěl bych kluky pochválit za super turnaj a poděkovat rodičům za super atmosféru."