KANONÝŘI V AKCI: Jak si o víkendu vedly mládežnické týmy?

Přinášíme tradiční souhrn, jak si o víkendu vedly mládežnické týmy Kanonýrů. Výsledky jsou doplněné o hodnocení trenérů.

Junioři

Black Angels Yonex – Kanonýři 10:9pp

Jan Novák: „Měli jsme výborný vstup do utkání. V první třetině jsme měli velmi kvalitní hru na míčku. Bohužel jsme na to nedokázali ve druhé a třetí třetině navázat. Nemůžeme takhle ztrácet zápasy v závěru, kdy veškerá důvěra v těchto momentech leží na hráčích, kteří jsou pro juniory jasnými lídry. Pozitivně vnímám devět vstřelených branek, na které ale musíme zvítězit.“

Branky a asistence: 3. Doležal (Kocourek), 11. Kocourek (Bělík), 19. Vinler (Bělík), 37. Doležal (Pecka), 39. Lubas (Kocourek), 52. Pecka (Doležal), 57. Štyler (Kocourek), 57. Hejda, 60. Hejda (Štyler), 62. Koštialik (Štyler) – 1. Matějka (Prudil), 2. Nový (Frýba), 7. Růžička (Nový), 11. Kříž (Růžička), 17. Prudil (Tomášek), 25. Tomášek (Čermák), 26. Čika (Hübner), 47. Nový, 54. Matějka (Janoušek). Rozhodčí: Cigl, Leibl. Vyloučení: 4:3. Využití: 2:1. Třetiny: 3:5, 2:2, 4:2 - 1:0. Střely: 35:25. Diváků: 67.

Předvýběr.CZ Florbal MB – Kanonýři 10:1

Stanislav Minář: „Dneska soupeř o parník jinde, kvalita byla od začátku do konce na straně domácích. Soupeři jsme nabídli plno přečíslení, které chladnokrevně využíval. Mrzí nás, že jsme ani za rozhodnutého stavu nebyli odvážní s míčkem. Věříme, že se teď v tréninku kvalitně připravíme na daší zápasy a budeme také těžit z dnešní lekce.“

Branky a asistence: 3. Bergman (Pužman), 14. Bergman (Duben), 17. Duben (Bergman), 19. Pužman, 23. Hart, 39. Šourek (Bergman), 41. Kostroun (Hart), 43. Pužman, 50. Bergman (Duben), 53. Pužman – 15. Půček (Kříž). Rozhodčí: Patera, Staňková. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Třetiny: 4:1, 2:0, 4:0. Střely: 26:9. Diváků: 56.

Juniorky

Kanonýrky – Vipers Most 7:4
Kanonýrky – Plamen Chodov 4:5

Pavel Klečka: „Juniorky nastoupily v domácím prostředí proti soupeři, který přijel s jasnou taktikou. Bránit na vlastní polovině a využívat rychlých brejků po našich chybách. Trpělivou hrou a postupným navyšováním skóre se nám podařilo utkání dovést do vítězného konce. Druhé utkání bylo od začátku plné nepřesností z obou stran. Vázla kombinace a chyběl pohyb, jak s míčkem, tak i bez něj. Na začátku třetí třetiny se nám sice podařilo odskočit o dvě branky, ale další šance jsme neproměnili, a tak přišel po našich hrubých individuálních chybách trest v podobě třech slepených gólu soupeře. Ztráta koncentrace a neplnění základních herních činností nás stály celý zápas. Závěrečná hra v šesti už vyrovnání nepřinesla, a tak odcházíme bez bodu. V příštích dvou týdnech musíme zapracovat na odstranění všech nedostatků a připravit se na další turnaj.“

Dorostenci U17

Kanonýři – Kadaň 3:4 pn
Kanonýři – Most 4:2

Stanislav Minář: „Zklamali jsme sami sebe a nenavázali jsme na minulý týden. Hlavně zápas s Kadaní přinesl obrovské podcenění, odfláknutá první třetina, kde byl hlavním slovem chaos a lenost. Od druhé třetiny jsme se velmi zvedli a hráli jsme kvalitně s míčkem, zároveň jsme hledali dobré pozice v roli 2, ale po celý zápas jsme byli nepřesni v zakončení. Spálili jsme toho opravdu hodně. Druhý zápas jsme zvládli vyhrát. Budeme nyní 14 dní pracovat tak, abychom další dva zápasy zvládli a oba vyhráli. Musíme být koncentrovanější a mít soustředění na naši hru. Zároveň nás čekají týmy, které budou kvalitně bránit, čekat na naše chyby a hrát na brejky. Bude to těžká zkouška, tak věřím že se kvalitně připravíme.“

Kanonýři černí – Kralupy Wolves 2:7
Kanonýři černí – FBC Rakovník 4:5

Jan Hollmann: „Dvojutkaní dorostu se neslo v duchu naši hry bez pohybu a nápadu v zakončení. Kvalitní soupeři nás přehrávali svoji disciplínou a trpělivostí v útočném pásmu. Povánoční „deku“ sundáme poctivým návratem ke kombinaci a osobní odpovědnosti. Nejbližší test nás čeká 12. února . na domácí palubovce 12. ZŠ.“

Mladší žáci U13

Kanonýři bílí – Fat Pipe Vosy Praha 2:2
Kanonýři bílí – Orka Čelákovice 1:4
Kanonýři bílí – Florbalová akademie MB 4:4

Jan Buk: „Na domácím turnaji jsme se zaměřili především na herní princip "přihraj a hraj". Ten se nám bohužel do hry nedostával tak často, jak bylo potřeba. Na turnaji jsme měli velmi dobré herní úseky, ale nedokázali jsme na takové úrovni odehrát celá utkání. Je třeba vyzdvihnout přístup hráčů, když v posledním utkání hráli až do konce a smazali čtyřbrankový náskok Mladé Boleslavi. Pěkné výkony předvedli i hráči z elévů. Věříme, že na příštím turnaji udržíme po delší čas kvalitu hry s míčkem.“

Kanonýři modří – Black Angels 2010 3:4
Kanonýři modří – Sparta Praha red 2:5
Kanonýři modří – Panthers Praha black 4:3
Kanonýři modří – FBC Draci bílí 6:2

Lukáš Molhanec: „Modří odehráli svůj další turnaj v Čakovicích. Chtěli jsme se zaměřit na vyplňování středu hřiště při hře s míčkem a dostupování presinku ve hře bez míčku. Kluci si pak jako cíl, na kterém jsme pracovali v posledních trénincích a který vyhodnotili jako nejdůležitější, vybrali herní princip přihraj a hraj. V zápasech se nám naše cíle dařilo naplňovat jen střídavě, když jsme ale byli stoprocentně soustředění, dokázali jsme přehrávat i nejlepší týmy regionu. Do příštích turnajů potřebujeme zapracovat na tom, aby takové pasáže byly častější. Největší zlepšení během turnaje vnímám v práci týmu při presu, hodně míčků jsme získali zejména v prostorech dostupujících podhrotů. Děkujeme rodičům za podporu na turnaji.“

Kanonýři černí – Slavie Praha 7:2
Kanonýři černí – Olymp Apollon 5:2
Kanonýři černí – Olymp Perseus 4:3
Kanonýři černí – OLYMP Achilles 4:5

Daniel Hrdlička: „Před tímto turnajem jsme byli Gothia Cup ve Švédsku, kde se nám moc nedařilo, ale určitě nás to velmi posunulo. To jsme ukázali hned v prvním zápase, v němž jsme ve všem soupeře přehráli. Co se řeklo, to hráči splnili. Do druhého zápasu jsem šli se stejným nasazením a také to tak vypadalo, od skvělého začátku až do vítězného konce. Do třetího zápasu jsme vstoupili nejistě, o tom také vypovídal začátek, kdy jsme dostali dva rychlé góly. Kluci ale měli chladnou hlavu, skóre otočili a vyhrál. Čtvrtý a náš nejtěžší duel začal tím, že jsme dostali dva rychle góly, bohužel znovu už se nám nepovedlo zapas otočit. Chtěl bych klukům poděkovat za skvělý turnaj, o kterém vypovídá ještě lepší docházka na trenincích.“

Volnočas mix holky/kluci 3+1

Kanonýři – Florbalová akademie MB 2:16
Kanonýři – Flobo Praha 1:20
Kanonýři – Fbc Pitbulls Kolín 4:10

Marek Pilát: „Do první poloviny turnaje jsme vstoupili poměrně zmateně, tam jsme taky obdrželi nejvíce gólů. V poločase jsme si připomněli, jak chceme hrát, což už se nám dařilo víceméně celý turnaj. Zaměřili jsme se na práci s posledním hráčem a obsazováním hráčů v obraně, zejména pak před brankou. Při útoku jsme se jen snažili nestát u hráče, což se nám naopak moc nedařilo. Druhý zápas jsme začali poměrně vyrovnaně, i když bodově to tolik neodpovídalo, dostali jsme se často do krásných šancí před brankou, jen střely nám vždy letěly mimo. Třetí zápas začal velmi dobře a herně jsme na tom byli nejlépe za celý turnaj, bohužel po čtyřech vstřelených brankách jsme se nechali unést a nezvládli se soustředit na hru, hnali jsme se jen do branky. Naprostá většina chyb plynula z techniky, proto bych se chtěl příště zaměřit především na práci s florbalkou.“