KANONÝŘI V AKCI: Jak si o víkendu vedly mládežnické týmy?

Ač na Česko udeřila zima a sněhová kalamita, tak kanonýrské týmy to nezastavilo a odehrály o víkendu řadu utkání. Přinášíme tradiční výsledkový souhrn, který doplňují komentáře trenérek a trenérů.

Junioři U19

Kanonýři černí – SK Alien Nation 3:2
Kanonýři černí – Fbc Slaný Barracudas 7:2

Jan Hollmann: „Další kolo nás doslova zaválo na Stochov. Na oba soupeře jsme se připravovali již v týdnu během tréninků a vyplatilo se. V prvním zápase, ač to výsledkově nevypadá, byla hra pod naší kontrolou a dohledem. Pokud přišla přeci jen hrozba, pak skvělý Kanonýr Neumann v brance jistě pokryl. Strkanice v závěru už jen byla ze strany Aliens nefér pokusem o zvrat. Slánští sympaťáci leckdy potrápí favorita. Tomu jsme chtěli zabránit postupným útokem a bleskovou kombinaci před jejich brankou. Takový styl hry přinášel do obranných rad soupeře chaos, který jsme dokonale využili v nás prospěch. Poslední utkání letošního roku natáhlo vítěznou vlnu na čtyři zápasy řadě a po Novém roce jsme připraveni sérii podstatně natáhnout."

Dorostenci U17

Kanonýři – Karlovy Vary 6:7
Kanonýři – Chomutov 7:3

Ondřej Schuller: „Dorostenci odehráli s Karlovými Vary velmi dobré dvě třetiny, kdy soupeře nepoušteli do tlaku a ani mu nedovolili větší množství šancí. Díky tomu jsme si vypracovali náskok 5:1. Bohužel na kluky dolehlo "poprvé v 1. koši" a začali se strachovat o výsledek a dělat zbytečné chyby. Vary se dostávaly do většího tlaku, což vyústilo v hrůznou třetinu, kterou jsme prohráli celé utkání. Předešlé utkání bylo pro kluky dostatečnou zkušeností a s Chomutovem nepřipustili žádné selhání. V dobrém výkonu jsme došli pro tři body.“

Starší žákyně WU15

Kanonýrky – FBC Kutná Hora 3:5
Kanonýrky – Žraloci Příbram 2:3
Kanonýrky – FbŠ Bohemians bílá 3:2

Vinařová, Husníková, Pokorná: „Starší žákyně vyrazily v neděli do Králova Dvora. První zápas proti Kutné Hoře byl velmi vyrovnaný a první půle končila za stavu 1:1. Holky tvořily krásné šance, dostupovaly si hráčky a vracely se do obrany. Bohužel na začátku druhé půle jsme dostaly dva rychlé góly, které nás rozhodily, a tak jsme soupeřův náskok gólů už nedohnaly. Proti Příbrami jsme holky od začátku až do konce skvěle plnily, co měly a byl to jednoznačně náš nejlepší výkon. Jediné, co chybělo k výhře, bylo proměňování šancí, které nás trápilo na všech turnajích. Šancí byla spousta a byly krásné, ale štěstíčko nám bohužel nepřálo a několikrát i cinkla tyčka. Poslední zápas jsme hrály hned po tom předešlém a nebylo moc času na odpočinek. Holkám tedy už nezbývalo moc sil a na hřišti to bylo bohužel vidět. Propadaly jsme v obraně a nedokázaly jsme se vracet z útoku zpět. Do toho naše střelecká smůla, takže jsme si z toho zápasu zbytečně udělaly nervy, ale holky i tak nakonec vyhrály. Moc všem holkám děkujeme za výkon a nasazení, které hlavně v těch prvních dvou zápasech bylo skvělé a rodičům děkujeme za podporu.“

Starší žáci U15

Kanonýři modří – Black Angels 1:4
Kanonýři modří – Olymp Praha Zeus 2:3
Kanonýři modří – Florbal Benešov 3:6

Jan Buk: „Na domácím turnaji jsme se chtěli prezentovat rychlou hrou, na kterou jsme zaměřeni v tréninku. Ve skupinových zápasech jsme dokázali hrát rychle, především v utkání s Olympem. Když jsme v závěru zápasu proti Olympu z rychlé hry ustoupili, tak soupeř otočil skóre. Poslední zápas s Benešovem nám nevyšel. Věděli jsme, že soupeř spoléhá na protiútoky a svými chybami jsme jich Benešovu nabídli až moc. Děkujeme rodičům za pořádání turnaje a podporu na tribuně.“

Kanonýři černí – Králův Dvůr 4:5
Kanonýři černí – Florbal Pro Beroun 1:1
Kanonýři černí – Dragon Hořovice 0:5

Vojtěch Vanous: „Sobotní turnaj se bohužel nesl na vlně neúspěchu, do prvního zápasu jsme přitom vstoupili ukázkově. Avšak po rychlých dvou gólech, jež jsme vstřelili, jsme usnuli na vavřínech a utkání jsme tak dotahovali až v posledních dvou minutách. Druhé utkání od nás bylo nejlepší, hlavně bych chtěl vypíchnout týmovost, kterou kluci předvedli. V posledním zápas jsme již nebyli schopni naplňovat cíle, což se projevilo na výsledku. Děkuji hráčům i rodičům za jejich účast.“

Elévové U11

Pavel Hegenbart: „Bombers tuto sobotu pořádali turnaj v naší domovské hale BIOS. Postupně nás čekaly zápasy se Spartou, Hořovicemi, SKV a Butchis. Před prvním duelem jsme si zopakovali, že chceme hrát rychlý, technický i důrazný florbal, využívat volného prostoru a vytvářet tlak na soupeře s balónkem i bez. Do zápasů jsme chtěli zařadit i kombinační hru, kterou jsme nově začali trénovat. Kombinace se nám poměrně dařila, ale v některých momentech jsme ji zapomněli spojit s rychlostí, pohybem a tlakem do brány. A i když jsme všechny zápasy vyhráli výraznými rozdíly, obdrželi pouze tři branky, dostali pochvalu od trenéra Sparty, buďme pokorní, pracovití a chtějme se stále zlepšovat - cesta k cíli je strašně dlouhá. Našimi soupeři jsme jen my sami. Klukům moc děkuju za skvělé výkony (je vidět že je florbal baví), rodičům za podporu a pomoc s pořádáním turnaje.“

Michal Rott: „Tým našich „čertíků“ alias Devils odehrál poslední florbalový turnaj v roce 2023 na domácí půdě. Celkový pocit z turnaje jde shrnout můj dům, můj hrad. S hráči jsme si kladli za cíle, že budeme hladoví po ztrátě balónku, dotíraví a pokoušet se zapojovat i kombinace, kterým se věnujeme na trénincích. Povedlo se nám obstát i přes pár zádrhelů ve všech utkáních, dokonce děti měly možnost si dvě utkání „odkoučovat“ samy. Nejvíce napínavé utkání bylo první s týmem Wizards, které skončilo o branku více v náš prospěch. V tomto utkání bych chtěl velmi vyzdvihnout hráče Adama Vrška, který zaskočil kvůli marodce do branky a předvedl vynikající výkon hodný ceny MVP. Zbytek hráčů nezůstal též pozadu a kluci předvedli konzistentní výkon ve všech zápasech, za což je musím pochválit. Nejdůležitější je teď neusnout na vavřínech. Chtěl bych moc rodičům poděkovat za podporu a pomoc s pořádáním turnaje. Vážíme si toho.“

Michal Rott: „Tým Žraloků se rovněž rozloučil s rokem 2023 v hale BIOS. S hráči jsme si kladli podobné cíle jako s týmem Devils, po ztrátě balónku ho jít ihned vybojovat – být hladovým žralokem, být zapojen ve hře a nekoukat na televizi a v rámci útočné fáze dojít s balónkem co nejrychlejší a nejkratší cestou k bráně. Styl, jakým jsme se prezentovali, byl takový dvoupólový – na jedné straně jsme byli velmi útoční žraloci lovící kořist a na druhé straně se nám nedařilo, když nás někdo lovil. Povedla se nám spousta krásných kliček a kreativních akcí, avšak naše hra v obraně byla příšerná. Kluci určitě vylepšili svůj výkon oproti minulému domácímu turnaji a tomu odpovídá i lepší skóre vzájemného zápasu s týmem Devils. Pokud bych měl vyzdvihnout jednoho hráče, což moc nejde, jelikož všichni mě pozitivně překvapili, chtěl bych vyzdvihnout hráče Jana Zóně za to, že se přiznal panu rozhodčímu, že vstřelil gól po faulu a to ne jednou. Chtěl bych moc rodičům poděkovat za podporu a pomoc s pořádáním turnaje. Vážíme si toho.“

Václav Suk: „Snipers tentokrát vyrazil sbírat cenné zkušenosti na svůj další ligový turnaj do Nového Strašecí, kde bylo naším hlavním cílem hrát aktivně, což se po většinu času dařilo plnit na jedničku a i díky tomu mohli kluci po delší době poznat chuť vítězství. Pro příště se musíme jen ponaučit, že je potřeba udržet koncentraci po celou dobu jednotlivých utkání a těch výher bude přibývat. Děkuji všem zúčastněným za vzorné reprezentování Kanonýrů a rodičům za podporu.“

Muži B

Kanonýři B – F.C. Worms Praha 5:3
Kanonýři B – SK B.U.H Praha B 11:4

Jan Vaňous: „Muži B nastoupili tuto neděli ke svým posledním dvěma zápasům v letošním roce. V prvním zápase se tým s improvizovanou sestavou těžce hledal a kvůli nedůrazu a přizpůsobení se hře soupeře prohrával po první třetině 0:3. Ve druhé třetině jsme se už herně vzpamatovali a začali hrát důrazně, přesně a aktivně, tedy tak, jak chceme a jak si taktiku neseme s sebou z tréninkové přípravy. V rychlém sledu jsme tedy zápas srovnali a získali herní i pohybovou převahu, kterou jsme přetavili ve výhru. Do druhého zápasu jsme vstupovali s jasně danou taktikou, a to hrát aktivně a důrazně na balónku a hned na začátku zjistit, jak technický soupeř proti nám stojí. Povedlo se nám vstřelit první branku, na kterou však soupeř po dvou a půl minutách odpověděl. Daná situace nás vybudila k lepšímu výkonu a po krátkém přestávkovém oddychu a sladění herní taktiky s poznatky o soupeři, jsme vstoupili do druhé části hry výrazně aktivněji a nedali soupeři žádnou šanci se herně prosadit. Ve třetí třetině jsme již zápas aktivně kontrolovali. Díky plnění herních úkolů, týmovému výkonu, důrazu a vysoké produktivitě jsme se dnes posunuli na druhé místo v tabulce. Vyzdvihnout musíme celý tým včetně skvělého výkonu obou gólmanů.“