KANONÝŘI V AKCI: Jak si o víkendu vedly ženy a mládežnické týmy?

Vzhledem k pololetním prázdninám byl tentokrát v mladších kategoriích, co se ligových zápasů týká, víkend poněkud skromnější. I tak je tu tradiční výsledkový souhrn doplněný o komentář trenérů či trenérek.

Ženy

Kanonýrky – Slavia Praha 4:3 sn
Kanonýrky – Viking TJ Kobylisy 1:2

Eliška Moulisová: „Ženy v novém roce nenavázaly na úspěšnou první polovinu sezony. V zápase proti pražské Slavii se ukázalo, že se soupeř od prvního vzájemného zápasu v prvním kole ligy zvednul. Slávistky se zlepšily v obranné činností, i když to bylo na úkor hezkého florbalu, když soupeřky betonovaly na půlce hřiště a nám se více než půlku zápasu nepodařilo najít recept na střílení gólů. Ze stavu 0:2 jsme zápas nakonec dotáhly do nájezdů, ve kterých nás podržela fantastická gólmanka Měrková, střelecky kapitánka Semencová a asistentka Keszi a druhý bod jsme si tak připsaly my. Ve druhém zápase se pak potvrdilo, že střeleckou formu jsme si s sebou opravdu zapomněly zabalit. Kobylisy jsme ohromně přestřílely, hrál se krásný florbal, k vidění byly skvělé akce, ale my jsme z žádné z nich nedokázaly vytěžit ani jediný gól. Od 14. minuty jsme prohrávaly a srovnat se nám podařilo až dvě minuty před koncem zápasu. Soupeřkám se ale ještě minutu před koncem podařilo využít standardku z rohu, kdy jsme si nedokázaly pohlídat nejlepší střelkyni Kobylis Mrázkovou, která vrátila svému týmu vedení a přiřkla mu tak všechny tři body.“

Junioři U19

Kanonýři černí – Sparta Praha C 3:2
Kanonýři černí – FBŠ Bohemians B 3:4 sn

Jan Hollmann: „Těžký víkend rezervy juniorů. Neoblíbení a silní soupeři. Tým Kanonýrů po dvouměsíční herní pauze. To byl mix okolností, kterých jsme se oprávněně obávali. V prvním utkání proti týmu Sparta jsme soupeře zásadně přehrávali, ale přesto v šesté minutě inkasovali první branku Trpělivou hrou a osobní disciplínou se nám postupně podařilo vnutit soupeři náš styl hry a utkání pod kontrolou dotáhli k vítězství. Do utkání s Bohemians jsme vstupovali s obavami z produktivity soupeře (lídr soutěže). Oprávněně, přišla první inkasovaná branka a naše nemohoucnost v zakončení. V polovině zápasu po druhé brance Bohemians z nás spadlo. Začali jsme hrát lehce, zakončovali jsme z nebezpečných pozic a slavili kontaktní gól, o který jsme po 10 vteřinách přišli. V závěru hry jsme využili přesilovku, snížili na 2:3 a v další přesilovce pěknou kombinaci a střelou srovnali. Dovednostní soutěž, tedy nájezdy, přeci jen vyhrál techničtější soupeř. Odvážíme si otřepané rčení, ze teď už umíme hrát a porazit každého. Uvidí se v dalších kolech soutěže.“

Mladší žáci U13

Kanonýři – Tatran Střešovice 9:1
Kanonýři – Florbal Mladá Boleslav 8:5
semifinále: Kanonýři – Black Angels 7:9
o 3. místo: Kanonýři – Florbal Mladá Boleslav 7:4

Lukáš Molhanec: „Mladší žáci si pololetní prázdniny zpestřili neligovým turnajem 4 na 4, který odehráli v sobotu v hale BIOS. Kluci se v turnaji zaměřili na samostatnost, jako cíle si určili přepínání a dostupování presu. V základní skupině se nám tyto cíle dařilo plnit, v některých pasážích jsme se navíc i velmi dobře rozhodovali ve hře s míčkem a skupinu zaslouženě ovládli. V semifinále jsme ale měli problémy s koncentrací, kvůli kterým se nám jednotlivé herní prvky zhoršily a nakonec jsme nedokázali utkání vyrovnat. Po zápase si kluci sami důvody porážky rozebrali, v následujícím zápase o třetí místo nakonec zvládli výsledek otočit a uhájit bronzové medaile. Děkujeme všem zúčastněným týmům i rodičům.“