KANONÝŘI V AKCI: Jak si vedly ženy a mládežnické týmy?

S pondělkem je tu tradiční víkendový souhrn kanonýrských družstev, který je kromě výsledků doplněn o hodnocení trenérů a fotografie.

ŽENY

Kanonýrky – Tatran Střešovice B 4:5
Kanonýrky – Viking Kobylisy 3:7

Petr Jindra: V utkání s Tatranem nechybělo moc, abychom letos jako první ze všech lídra připravili o body. Výborný týmový výkon založený na poctivosti a zodpovědnosti. Duel rozhodly dva faktory. Individuální chyby, které k těžkým utkáním bezesporu patří a hráčky se z nich učí. Především ale nedůraz na brankovišti, po němž jsme bohužel inkasovali tři branky. Druhý zápas ovlivnila absence nejproduktivnější hráčky. A také profesorsky odehraná první třetina. Protože od druhého dějství holky bojovaly jako lvice. Leč nás trápila koncovka a brankářka soupeře. Suma sumárum – pět výborných třetin, avšak nula bodů. A prokletí nafukovačky v Podolí trvá.“

STARŠÍ ŽÁCI U15

Kanonýři bílí – Start98 5:5
Kanonýři bílí – Králův Dvůr 10:1
Kanonýři bílí – Slavia Praha 4:2

Matěj Bradáč: „Po zkušenosti na švédské Gothii jsme se opět vrátili do reality a nutno dodat, že ve velkém stylu. První zápas jsme odehráli proti Start98, kde jsme prohrávali už 2:5. Po skvěle zvládnutém závěru jsme urvali remízu 5:5, kdy jsme v posledních vteřinách měli ještě velkou šanci zápas otočit. Zápas byl velmi vyhrocený a kluci zaslouží velkou pochvalu za comeback. Druhý zápas proti domácímu Královu Dvoru jsme museli vyhrát alespoň o šest gólů, abychom se dostali do finále. Po prvním poločase (3:1) to vypadalo na složitý úkol, naši střelci se však ve druhé půli probudili a nadělili soupeři dalších sedm gólů. Finále proti Slavii patřilo opět do kategorie nahoru dolu. Herně jsme byli lepší, tlačili se do branky, Slavii ale podržel brankář a dostali jsme se do situace, kdy jsme prohrávali 0:2. Kluci si však připomněli obrat z prvního zápasu, přeřadili na vyšší rychlost a zápas vyhráli.“

Kanonýři modří – Bohemians DDM Praha 2:4
Kanonýři modří – Prague Tigers 5:1
Kanonýři modří – Olymp Praha Zeus 2:3

Michal Bradáč: „V domácí hale BIOS modří odehráli a také odpořádali další turnaj druhého koše. Sestava 10 hráčů a jednoho gólmana chtěla pokračovat v dobré herní vlně, která byla nastavena ve Švédsku na Gothii. Prvním soupeřem byl ovšem silný tým Bohemians. V prvním poločase se klukům dařilo a výsledkem bylo vedení 2:0. Pak ovšem přišel minutový dvougólový kolaps. První poločas tedy skončil 2:2. Další smůla přišla následně, a to zranění klíčového hráče Tobiáše Volfa, které po vyšetření v nemocnici potvrdilo zlomeninu palce u nohy. Takže tady byla podobná situace jako z minulého turnaje, kdy museli Kladenští hrát v devíti v poli. V druhé půlce šli do vedení hráči Bohemians, kteří výhru potvrdili čtvrtým gólem v power play. Utkání proti Tigers bylo motivováno jako dárek pro zraněného Tobiáše, který se vrátil na lavičku jako asistent vybavený berlemi. Kluci zápas zvládli a mohli se připravovat na zápas o třetí místo. V zápase s Olympem se začala projevovat únava hráčů a i kvůli nekoncentrovanosti prohrávali modří na začátku druhé půle už 0:3. Pak kluci zabrali a snížili na rozdíl jedné branky, bohužel ani power play už nic nezměnilo a byla z toho druhá prohra. Kluky je ovšem nutno pochválit za bojovnost, že se nevzdali a že i v devíti odehráli kvalitní zápasy. Díky patří určitě i panu Kabourkovi, Hugovi Hübnerovi a Matymu Hovorkovi za pomoc při pořádání turnaje, čímž moc pomohli s klidným průběhem celého dne. Příští zápasy s největší pravděpodobností odehrajeme ve třetím koši, kam budeme administrativně zařazeni jako trest za neúčast na minulém turnaji. Toho jsme se nemohli účastnit z důvodu reprezentace Kanonýrů ve Švédsku na Gothii.“

Kanonýři černí – Sparta Praha 2:6
Kanonýři černí – Davle 5:4
Kanonýři černí – Dobříš 0:7

Matěj Zíka: „Celý turnaj jsme nebyli schopni dodržovat naše principy hry. Laxní zakončení, nepřesnost přihrávek a naivní vystupování 1 na 1 tvořilo náš herní projev po celou dobu.“

ELÉVOVÉ U11

Lukáš Derech: „S týmem bílých jsme nastoupili do dalšího turnaje, byli jsme doplněni ještě o hráče z přípravky. V turnaji jsme se chtěli zaměřit na hru v obraně, kde jsme se snažili si obsazovat hráče a napadat aktivně soupeřovu rozehrávku. V zápase se nám dařilo plnit vše, co jsme si řekli a dařilo se nám i v kombinaci a v zakončení. Díky tomu si kluci odvážejí tři vítězství a jednu remízu, kde bojovali až do konce o vyrovnání. Ale i přes úspěch se budeme muset zlepšit v rychlosti a co nám opravdu chybí, je důraz v osobních soubojích. Klukům a rodičům bych chtěl poděkovat za super turnaj.“

Michal Rott: „Modrý tým z kategorie elévů pořádal domácí turnaj na BIOS. Na turnaji jsme se zaměřili na zodpovědnou obranu a forhend pres. V útočné části jsme si nastavili náš klasický styl. Po kompletním zhodnocení celého turnaje lze říci, že se nám naše cíle dařilo plnit, kromě posledního zápasu. Dle mého názoru kluci hráli dobře, jen bohužel chybělo trochu štěstí. Na výsledku posledního zápasu se značně podepsala i naše únava a naše celková neaktivita/neochota. Kluky chci pochválit za super týmový výkon. Velký dík patří i rodičům za jejich pomoc s organizací turnaje.“

Václav Suk: „S týmem černých jsme se na domácím turnaji zaměřili kromě aktivního napadání rozehrávky soupeře a odvážnou hru s míčkem i na nebezpečné prostory v útoku a obraně. U prostorů jsme si dali jednoduché pravidlo, že tam kam se na útočné polovině chceme pro zakončení dostat my, nepustíme soupeře na té naší. Musím kluky pochválit, že se jim to po většinu turnaje dařilo velmi dobře plnit a i díky tomu dnes mohou kluci slavit jejich historicky první postup do vyššího výkonnostního koše. Celkově je od začátku sezony u našich nováčků vidět velký progres, a i když máme pořád hodně na čem pracovat, tak jsem rád, že kluci makat chtějí a ta práce s nimi je pak radost. Děkuji všem zúčastněným za podporu a těším se na příště.“

SPOLEČNÝ TRÉNINK S RYTÍŘI

Matěj Bradáč: „Nedělní poledne se neslo v hokejovém duchu, kdy se naši mladí Kanonýři potkali na ledě se stejně starými baseballisty, fotbalisty a volejbalisty v rámci společného hokejového tréninku. Pod záštitou několika trenérů kladenské hokejové mládeže se zhruba 60 dětí rozdělilo na několik skupinek, kde trénovali práci s hokejkou a na bruslích. Akce byla velmi vydařená, proběhla bez problémů a všechny děti se bavily.“