99_20240130_165647.png
1945_20230515_011740.jpg

KANONÝŘI V AKCI: Junioři ovládli mezinárodní turnaj PFC

Junioři Kanonýrů ovládli mezinárodní turnaj Prague Floorball Cup, když ve finále jednozačně přehráli Plzeň 7:0. Dařilo se i dalším kanonýrským týmům - výsledky i komentáře trenérů najdete v turnajovém souhrnu.

JUNIOŘI B04

Pátek

ATF Plzeň – Kanonýři 1:3
Kanonýři – FAT PIPE Traverza 9:3

Sobota

Kanonýři – Hornets Brno 11:1

Jan Novák: "V prvním utkání skupiny jsme narazili a tzv. výběr Plzně. Velmi těžké utkání, ve kterém nás soupeř po celou dobu výborně presoval, což nám dělalo problémy. Většinu času jsme však měli hru pod kontrolou. Po celý zápas jsme měli výbornou práci směrem do obrany. Negativně vnímám občas nepřesné a chaotické řešení právě pod soupeřovým presinkem a občasné technické nedostatky v rozehrávce. V dalších dvou utkáních jsme to byli my, kdo určoval tempo hry. Obraz hry se odvíjel od toho, jak jsme k jednotlivým pasážím hry přistupovali. Proti Traverze jsme měli spoustu špatných řešení a nedokázali jsme jednoduše přehrávat velmi pasivní blok soupeře. Proti Brnu jsme odehráli skvělé utkání. Hráli jsme v pohybu, měli jsme dobré náběhy, vyplňovali jsme nebezpečné prostory a dávali jsme krásné branky."

Neděle

Semifinále: Kanonýři - Troopers 1:0

Jan Novák: "Těžké utkání, kdy jsme se museli dostávat přes kompaktní obranný blok soupeře. To se nám v celku i dařilo, ale neměli jsme klid a přesnost v koncovce. Troopers zároveň čekal na naše chybičky a hrozil z protiútoků."

ATF Plzeň - Kanonýři 0:7

Jan Novák: "Ve finále jsme narazili na svého soupeře ze skupiny. Věděli jsme tak, že nás nečeká lehké utkání, což začátek zápasu naplňoval. Od první vstřelené branky jsme však byli na hřišti jen my. Opět výborný výkon do obrany, která nás zdobila celý turnaj a neskutečná chuť po gólech z toho udělaly výsledkově jednoznačnou záležitost. Jsme šťastní, že jsme za celou sezonou udělali tečku v podobě vítězství v turnaji a že končíme pozitivně naladění a s úsměvem. Věřím, že nám to pomůže zase do další práce. Ještě bych chtěl poděkovat klukům ročníku 2004, pro které to byl zároveň poslední zápas v mládeži. Byli letos obrovským přínosem pro tým, velkou oporou pro mladší kluky a i oni si nemohli přát lepší rozloučení."


DOROSTENCI B06

Pátek

Mladá Boleslav – Kanonýři 5:1
Kanonýři – Gorily Plzeň 2:4

Stanislav Minář: "Zápas s Mladou Boleslaví byl od nás extrémně bojácný a s velkým respektem k soupeři. Boleslav hrála kvalitně na míčku, dobře přenášela hru, my jsme špatně vnímali hráče v nebezpečných prostorech, kde nám dávali snadné branky a to ještě Hekl chytil hodně šancí soupeře. Rozdíl byl obrovský, až v půlce poločasu, kdy jsme soupeře presovali vysoko a risknuli jsme to,  jsme měli dobré zisky a aspoň občas jsme hráli na míčku. Dobrá prověrka a zrcadlo. Zápas s Plzní přinesl hodně chyb na obranné polovině. Procházelo hodně krosů a neměli jsme druhé míčky/dorážky. Naopak s míčkem jsme se nepopasovali s osobkou soupeře. Věříme že se budeme zlepšovat v dalších zápasech."

Sobota

SKV – Kanonýři 3:4

Neděle

Kanonýři - Sparta Praha 5:2
čtvrtfinále B: Kanonýři - Sport Eden Beroun 4:3
semifinále B: Přerov - Kanonýři 4:1

Stanislav Minář: "Zápas ze Spartou byl od nás vcelku kvalitní, dobře jsme rozehrávali, zároveň jsme měli dobrý pres. Duel se lámal na konci, kdy to bylo rozkouskované nesmyslnými vyloučeními na obě strany, ale dali jsme tři rychlé góly a zápas jsme ovládli. Zápas s Berounem byl od nás velmi špatný, špatná rozhodovaní, byli jsme špatní i běžecky a výkon byl hluboko pod naším standardem. V závěru jsme utkání otočili. V zápase s Přerovem byla od nás kvalitní druhá půle, kde to bylo o tom, kdo dá gól od stavu 1:1. Měli jsme plno dobrých střídání na útočné polovině, kde jsme měli šance a soupeře zmáčkli, ale utekl nám a z brejku dál klíčový gól. Poté jsme zkusili power play, ale soupeř dál dvakrát do prázdné. Určitě zlepšené výkony od prvního mače, výsledkově jsme ale chtěli určitě více. Zároveň jsme měli méně hráčů, pár jich svůj post hrálo poprvé, což jsou dobré zkušenosti do budoucna."


STARŠÍ ŽÁCI B08

Pátek

FBC Gepardi Brno – Kanonýři 0:3
Kanonýři – FAT PIPE Florbal Chodov 2:3

Sobota

SKV B – Kanonýři 1:4

Neděle

osmifinále: Kanonýři – Olymp Achilles 3:2
čtvrtfinále: FBC Přerov - Kanonýři 5:8
semifinále: Tatran Střešovice - Kanonýři 7:0

Michal Bradáč: "Starší žáci berou  v konkurenci 26 týmů berou senzačně bronz. V kombinované sestavě a bez čtyř hráčů základní sestavy, kteří absolvovali kemp talentované mládeže, odehráli v základní skupině tři zápasy. V pátek výhra nad týmem Gepardi Brno 3:0 a večer smolná prohra s Chodovem 2:3, kdy jsme v čase 14:59 druhého poločasu mohli vyrovnat po nařízeném trestném střílení. V sobotu nás čekal rezervní tým Vinohrad a po vítězství 4:1 nás čekal postup do play off. V osmifinále nás čekali stáří známí z Olympu, se kterými jsme se potkávali celou sezonu. Kladenským se povedla odveta za poslední ligové kolo a svého soupeře porazili 3:2, čímž si zajistili postup do čtvrtfinále. Tam čekal Kanonýry neznámý soupeř z jiného regionu a to tým FBC Přerov. Od začátku se utkání nevyvíjelo dobře a Kladenští třikrát museli dotahovat, aby následně spustili brankostroj a přesto, že soupeř korigoval, byla z toho nejvyšší výhra v turnaji 8:5. V semifinále čekal soupeř nejtěžší, favorit turnaje a i pozdější vítěz, Tatran Střešovice. Bylo to už utkání i o morálce, navíc v hale, kde bylo asi 40 stupňů a nakonec z toho byla jasná prohra 0:7. Tatran trestal vše a potvrzovalo se “nedáš dostaneš”. Snaha Kladenských je potřeba ocenit, ale všechno má své limity. Klukům patří velké poděkování za “odjeté” utkání. Hlavni odměnou pro většinu z nich byla první medaile v Kanonýrech. Opět se jen potvrdilo, že celoroční práce v celé kategorii starších žáků byla úspěšná. Za to díky celému realizačnímu týmu, hráčům a všem, kteří kluky podporovali celou sezonu. Kategorie starších žáků udělala za celý rok obrovský progres a posun a všichni hráči si zaslouží absolutorium. Konečné umístění v ligové soutěži v prvním a ve třetím koši hovoří za vše. Za celý realizační tým přejeme klukům ročník 2008 úspěšný přechod do dorostu a ročníku 2009 prodaní svých zkušeností pro druhý rok ve starších žácích, kde budou lídři své kategorie. Všem hezké léto a pohodové prázdniny."


MLADŠÍ ŽÁCI B10

Pátek

1. FBC Trenčín – Kanonýři 2:2
Kanonýři – 1. SC Tempish Vítkovice 5:0

Lukáš Molhanec: "V prvním zápase jsme hráli příliš individualisticky a navíc bez pohybu a potřebné koncentrace. Před druhým utkáním jsme si připomněli naše silné stránky - přepínání a hru s míčkem. Náš vstup do utkání pak byl mnohem lepší, rychle jsme si vypracovali náskok, o který jsme už do konce zápasu nepřišli. Pozitivem je i udržené čisté konto. Do soboty chceme navázat na povedenou první polovinu utkání s Vítkovicemi a zlepšit rozhodování a řešení ve finální fázi. Zraněnému hráči soupeře z Vítkovic přejeme brzké uzdravení.


Sobota

Kanonýři – Sparta Praha blue 6:2
osmifinále A: Olymp Praha - Kanonýři 6:4

Jan Buk: "Tým U13 zakončil skupinu výhrou proti Spartě. Zápas měl okamžiky, kdy jsme dokázali hrát rychle, což se na naší hře pozitivně projevilo. Bohužel jsme takovou hru nedokázali držet dlouhodobě. Osmifinále proti Olympu jsme nezvládli. Naše hra byla nervózní s množstvím nedostatků. Soupeř byl hladovější po výhře a rychlejší herně i běžecky. Prohra pro nás znamená konec v turnaji. I přes vypadnutí v osmifinále jsme se během sezóny herně posunuli. Bohužel na turnaji jsme se svému maximu nedokázali ve většině času přiblížit. Děkujeme hráčům za sezonu a rodičům za podporu!"


ELÉVOVÉ B12 mini

Sobota

Hornets Brno – Kanonýři 1:7
Kanonýři – Black Angels 2:4
Prague Tigers orange – Kanonýři 0:8

Michal Rott: "Na turnaj jsme se vydali s jasným cílem navázat na poslední neligové turnaje a to, jak na Tatran Cup, tak na Kralupy Open. Samozřejmě nesmí chybět ani důraz na prožitek, zábavu a získávání zkušeností. První zápas s Hornets Brno byl značně pod limit toho, co zvládneme, kluci hráli velmi křečovitě, na góly se velmi nadřeli. Chápu, že první ranní zápas na takto velkém turnaji je pro kluky stres a trvá, než se rozkoukají. Jsem rád, že i přes tento problém se nám zápas povedlo dovést do zdraného konce, především tím, že se nám v průběhu zápasu dařilo se zaměřovat na detaily a dovednosti, které drilujeme v rámci tréninku a jejich dobré provedení. Druhé utkání s Black Angels byl nebe a dudy. Zápas měl všechno a pro nestranného diváka by patřil do kategorie most fun to watch. Soupeř nám utekl v prvních minutách, kdy jsme obdrželi z prvních střel hned tři góly. Poté opětovným kladením důrazu na obranné činnosti a boj o každý centimetr hřiště se nám povedlo zápas zdramatizovat na stav 2:4. Poté chybělo trošku pomyslného štěstíčka a po dvou vstřelených tyčkách zápas skončil stejným výsledkem. Poslední zápas s Tigers bylo takové pohodové zakončení celého dne, kluci si zápas v podstatě odkoučovali sami a trenéři jenom postávali na střídačce. Mezi zápasový čas byl vyplněn společným fotbálkem, kdy trenér v závěru netrefil ani jednu penaltu, ze čtyř a společným obědem. Děkuji rodičům za podporu a těšíme se na neděli."

Prague Tigers white - Kanonýři 6:3
Kanonýři - Wizzards 4:1
Kanonýři - Panthers Praha 2:2

Michal Rott: "Druhý finálový den byl pro naše Kanonýry z ročníku 2012 jako na houpačce. První zápas proti týmu Prague Tigers byl náročný, soupeř jednoznačně dominoval utkání a náš tým si vybral špatnou chvíli. Naštěstí se ve druhé osmiminutovce povedlo trošku nakopnout náš výkon a dokázali jsme vstřelit pár gólů a tím trošku zdramatizovat utkání. Druhý zápas byl spíše taková tahanice a zákopová válka. I přestože jsme vyhráli, náš výkon nebyl nic moc, opět velmi pod limitem toho, co bychom mohli dokázat. Poslední zápas proti Panterům byl boj o každý centimetr, v zápase jsme dominovali ve hře dopředu a dokázali si vytvořit spoustu šancí, ačkoliv se nám je vůbec nedařilo úspěšně proměnit. Nakonec můžeme být rádi, že si soupeř dokázal alespoň trefit vlastňáka a my mohli "utrpět" remízu. Za mě tento poslední zápas byl dnes nejhezčí a určitě by patřil do kategorie most fun to watch. Nejvíce mě mrzí, že celý den nás provázelo spousta negativ a to jak z nepozornosti - špatná střídání, tak řešení jiných věcí něž zápasu - povrch a rozhodčí. Nakonec turnaj jsme zakončili na celkovém šestém místě, což je skoro splnění našeho cíle, že navážeme na poslední neligové turnaje. Rád bych poděkoval klukům z tohoto ročníku za super reprezentaci klubu a doufám, že si svůj poslední "rozlučkový" turnaj užili. Děkuji rodičům za podporu a fandění."

ELÉVOVÉ B13 mini

Sobota

Florbal Jesenice – Kanonýři 3:2
Kanonýři – Panthers Otrokovice 1:7

ŠK Lido Bratislava – Kanonýři 3:5

Kanonýři – Panthers Praha white 8:2

Václav Suk: "Pro naše mladší elévy byl turnaj PFC pomyslným vrcholem sezony, tak jsme si ho chtěli především pořádně užít a také ukázat, co jsme se za rok naučili. I když jsme v sobotu vystoupili do turnaje poněkud zakřiknutě a v prvním utkání zůstaly oba naše cíle poněkud za očekáváním, tak v dalších utkáních kluci přepnuli na vyšší obrátky a oba cíle se začaly záhy naplňovat. Proti celkovému vítězi turnaje Otrokovicím to sice ještě na výhru nestačilo, ale i tak kluci podali velmi statečný výkon a svému sokovi byli důstojným soupeřem. V dalším utkání s Bratislavou se nám podařilo udržet tempo z předchozího zápasu a i díky hattricku Matěje Havla jsme mohli slavit první vítězství v turnaji. Na závěr náročného dne ze sebe kluci dokázali vymáčknout ještě poslední zbytky sil a další výhrou ve skupině si zajistili třetí postupovou příčku do nedělních bojů o konečné umístění. Za zmínku zde stojí krom výborného přístupu všech zúčastněných také další hattrick, a to hned dvojnásobný, kdy Luky Veselý dokázal hned šestkrát rozvlnit síťku branky Panthers Praha white."

Neděle

Kanonýři - Očov Hodonín 1:2
Panthers Praha black - Kanonýři 4:0

Václav Suk: "V neděli jsme ve skupině o konečné 7. - 9. místo odehráli dva zápasy proti těžkým soupeřům, kteří nás trápili především svým rychlým přístupem a Panthers Praha i poměrně tvrdou hrou do těla. V prvním utkání proti Hodonínu chybělo i maličko štěstíčka, kdy náš kapitán Baci při závěrečné power play sice dokázal vstřelit branku, ale bohužel to bylo těsně po závěrečné siréně, a tak jsme museli sportovně přijmout porážku. I přes to, že by si kluci za předvedený výkon bod zasloužili. Zde si velmi cením, jak se kluci s těžkou emocionální situací statečně srovnali, a i když byli smutní, tak uznali, že by sami z nefér získaného bodu (i když to bylo těsně) neměli radost. Na turnaji tak končíme s čistým svědomím na konečném devátém místě, a i přes to, že se nám v neděli výsledkově nezadařilo, odjíždíme s dobrou náladou a chutí na sobě pracovat, abychom příště byli zase o něco silnější."


PŘÍPRAVKA B14 mini

Sobota

Kanonýři – Panthers Praha 14:0
Florbal Znojmo – Kanonýři 2:5

Black Angels – Kanonýři 0:2
Kanonýři – Florbal Mladá Boleslav 0:3

Neděle

Kanonýři - Florbal Znojmo 8:2
Surikaty Košice - Kanonýři 2:1
Florbal Chomutov - Kanonýři 2:4

Petr Jindra: "Přípravka na PFC odehrála celkem sedm utkání. Ve skupině třikrát vyhrála, bohužel ale prohra s pozdějším vítězem z Mladé Boleslavi znamenala konečné druhé místo v tabulce skupiny a čekání na výsledky soupeřů. Štěstěna nám nepřála a ani devět bodů nakonec na finále nestačilo. Ve skupině o páté místě jsme nejprve díky nejlepším výkonu turnaje porazili Znojmo. Pak nás vychytala velká a skvěle chytající brankářka Surikat Košice. A na závěr jsme přehráli Chomutov. Konečná šestá příčka sice nevypadá nikterak oslnivě, zcela bez přehánění jsme ale předváděli naprosto parádní florbal, který odpovídal tomu nejlepšímu možnému výstupu z kategorie. Nejvíc mě ale těší úplně něco jiného. Kromě samostatnosti kluků to byla postupně se lepšící podpora rodičů, kteří se stali naším dalším hráčem a úžasně nás hnali za stále lepšími výkony. A pak taky celkové fungování týmu. Kluci se úžasně chovali, hrdě reprezentovali kanonýrské hodnoty a podporovali jeden druhého. Bonusový minisouboj ve fotbale s kamarády z Tatranu byl jen třešničkou na dortu."