Po pěti kolech vedou Livesport Superligu, přičemž v každém z utkání dali soupeři – včetně Bohemians – minimálně třináct branek! Ve florbalové Lize mistrů postoupili do semifinále a teď v sobotu se florbalisté Mladé Boleslavi představí v kladenské hale BIOS (18.00). Kanonýry tak proti úřadujícím superligovým mistrům čeká zřejmě nejtěžší možný test. „Bude to zápas, který nás může zase posunout o level výš,“ říká trenér Kanonýrů Dušan Přívara.
V klubové hierarchii v létě povýšil do pozice sportovního ředitele mládeže, změna ale nastala i na samotném „place“. Z Tadeáše Chrousta je stejně jako z jeho bratra Tomáše teď obránce. „Myslím, že jsem se v tom docela našel,“ říká Tadeáš Chroust v rozhovoru pro klubový web. I jako bek si v superligové sezoně už připsal tři góly a taky prokazuje fyzický potenciál. Jedině on, Matěj Netrefa a Ferdinand Tomášek nastoupili ke všem devíti soutěžním zápasům včetně poháru. Nyní se těší na sobotní zápas proti Mladé Boleslavi, se kterou zažil velké ligové úspěchy.
Ještě v polovině utkání vedli, na začátku třetí části to bylo 5:5 a za stavu 5:6 měli dvě slibné šance na srovnání. Jenže nakonec Kanonýři odjíždějí z Vítkovic s porážkou 5:7 a tudíž bez bodového zisku. Čtyři body si připsal Matěj Čermák. Už příští sobotu přijde další těžký duel, do haly BIOS dorazí superligový šampion z Mladé Boleslavi.
Kanonýrské týmy se o víkendu zúčastnily velkého turnaje Nisa open v Liberci, přípravka pro změnu uhrála první a třetí místo v Roudnici nad Labem (viz ústřední foto). Výsledky a hodnocení najdete v tradičním pondělním souhrnu.
Jan Hollmann: „Tradiční florbalovy turnaj Nisa open jsme si pro letošní rok vybrali jako rozlučkový s kategorii dorostu. Pětičlenná základní skupina s pouze dvěma postupujícími do play off byla pro nás vyzvou. V prvním utkání jsme v Liberci ukázali jeden z našich nejlepších výkonu sezony a zaslouženě, byť smolně, remizovali 1:1 a vstoupili do turnaje nad očekávání. Druhy zapas dne byl ze strany složeného týmu soupeře famózní a jasnou výhrou ukázal, že bude finalistou turnaje, což se potvrdilo a tym Grenades skutečně získal pohár pro vítěze. Sobotní odpolední program s vývojem ve skupině znamenal stoprocentně uspět ve dvou utkáních, a ještě se spolehnout na soupeře. Vyrovnaná utkání však bodový zisk nepřinesla a po výsledcích 2:4 s Alien Černošice a Haga Pardubice 2:3 jsme se s turnajem rozloučili. Nejen florbalem živ je florbalista a v rámci rozlučky s kategorii jsme společně zvládli navštívili aquapark a pokořit poslední výškový tábor hory Ještěd. Uplynulé tři dny v jednom týmu byly skvělým utužením kamarádství a vzájemné podpory, tedy skvěly příslib do další práce a sportovních úspěchů.“
Michal Bradáč: „Jednalo se o rozlučkovou akci realizačního týmu a hráčů ročníků 2008 a 2009. Základní skupina začala smolnou, ale zaslouženou prohrou 1:4 od Wizzárdů, kdy kluci ještě byli hlavou v autobuse. Následně už zabrali a byly z toho dvě výhry 4:0 a 8:0 po sobě a to vždy s nulou pro gólmana Pepu. V posledním utkání stál soupeř nejtěžší a následně také vítěz celého turnaje, který byl složený z hráčů Sparty, Tatranu a Liberce. Výsledek sice krutý, který neodpovídal hře, ale byla to skvělá příprava na play off. Vyřazovací boje jsme začali jasnou výhrou 6:0 proti týmu Sokol Koberovy. V osmifinále čekal kluky výběr Pardubického kraje. Zápas jsme začali smolně hned v první minutě vlastní brankou. Následně se podařilo výsledek otočit a měli jsme mnoho tutovek odskočit a duel si pohlídat. Bohužel se potvrdilo staré známé „nedáš dostaneš“ a soupeř nás potrestal. K tomu dvě zbytečná vyloučení, nepovedený výkon rozhodčích, na které se ovšem nechceme vymlouvat, a začal se rodit průšvih. Nakonec z toho byla prohra 4:6 a konec v turnaji, svěšené hlavy, smutek a slzy. Pardubický kraj pak došel až do finále, kde nestačil na Šťastnou mládež. Turnaj potvrdil velkou kvalitu týmů a kluci mohli porovnat síly s těmi nejlepšími, což by je mělo motivovat v další práci. Jelikož se jednalo o rozlučkový turnaj, tak splnil vše, co jsme od toho čekali až na tu pomyslnou medaili. Přesto, že si medaili nevezmeme, tak za celý realizační tým je nutno říct, že vítězové jsou všichni, co zde byli a to včetně hráčů a rodinných příslušníků. Kluci za poslední rok udělali velký pokrok a posun a budeme jen doufat, že na to naváží v budoucí práci. Na závěr bych chtěl za realizační tým klukům a všem ostatním poděkovat za skvělé momenty po celou sezonu a popřát mnoho dalších zážitků a to nejen florbalových. Bylo nám ctí vás trénovat.“
Marek Pilát: „První zápas jsme byli asi ještě ospalí, moc se nám nedařilo hrát naší hru a často nám soupeř unikl k bráně. Druhou polovinu jsme si hru udrželi o něco lépe a obdrželi jen jeden gól. Do druhého zápasu jsme nastoupili sebevědoměji a s těžším soupeřem jsme odehráli slušný duel. V prvním sobotním zápase proti Litvínovu se nám dařilo plnit cíle, na kterých jsme se domluvili a dostávali se často do nebezpečných situací, ze kterých jsme ale moc netrefovali branku. Připsali jsme si ale důležité tři body, které nám zajistily postup do play off. Druhý zápas jsme byli zdravotně oslabení, ale i přesto jsme si drželi první polovinu hru i skóre ve svůj prospěch. Ve druhé polovině jsme asi usnuli na vavřínech a na balónku ani v obraně se nám už tolik nedařilo, čemuž odpovídá i skóre. Během pauzy jsme společně s U17 vyrazili pěšky na Ještěd. Do nedělního zápasu jsme šli proti vítězi základní části skupiny D, celku Wizzards. Soupeř byl ve všech aspektech hry lepší. Začátek první poloviny se nám dařil ubránit obstojně, ale po sérii rychlých gólů jsme se přestávali soustředit na hru a často jsme zmateně pobíhali od jednoho hráče k druhému.“