A-tým Kanonýrů je v přípravě zpět na vítězné vlně. V domácím duelu skupiny Poháru Českého florbalu porazil superligovou Českou Lípu 7:5, když přitom v polovině utkání prohrával o tři góly, nicméně vývoj otočil. Čtyři body si připsal Vojtěch Novák, po dvou gólech dali jeho parťáci z útoku Matyáš Bachmaier a Tomáš Navrátil. Za týden Kladno čeká duel v Hradci Králové, a pokud ho vyhraje, ovládne svou pohárovou skupinu.
A-tým Kanonýrů se po téměř půlroce představí v soutěžním zápase v domácí hale BIOS. V rámci skupiny Poháru Českého florbalu hostí ve čtvrtek od 19 hodin superligovou Českou Lípu. Se stejným soupeřem přitom v polovině září vstoupí i do nové sezony nejvyšší soutěže.
Po dvou třetinách měli pohodlný náskok 4:0. Ještě deset minut před koncem vedli o dvě branky, jenže nakonec se Kanonýři vrací z Brna s porážkou. S domácím Sokolem prohráli v úvodním zápase Poháru Českého florbalu 6:7 v prodloužení. Hattrick dal Navrátil, zajímavé je, že v poli si zahrál Martin Haleš, jinak brankář, na soupisce byli oba trenéři. Po páteční společné večeři totiž celek zasáhla hromadná nevolnost, a tak část zápas prožila jen na tribuně.
S blížícím se prvním soutěžním zápasem, který bude ve čtvrtek 21. srpna hostit hala BIOS, startuje předprodej permanentních vstupenek na novou sezonu. Ten začne v pondělí v 18 hodin, permanentka přijde stejně jako loni na tisíc korun a čítá všechny domácí superligové zápasy v základní části a pohárová utkání. Novinkou je však odlišný internetový prodejce vstupenek.
Kanonýry čeká ostrý pohárový mač. Do Kladna míří Mladá Boleslav
Soutěžní sezona startuje a to hned střetem s jedním z nejlepších tuzemských klubů! A-tým Kanonýrů ve čtvrtek vstoupí do Poháru Českého florbalu, když ve své BIOSce přivítá od 19 hodin superligovou Mladou Boleslav. Ve skupině se následně střetne ještě s Ústím nad Labem a taky superligovými Butchis.
Pohár už je klasickou generálkou před startem ligy, do které Kanonýři vstoupí 3. září duelem proti brněnským Guliverům. A vnímá to tak i kouč Dušan Přívara. „Je to ostrá příprava do sezony. Nečeká nás nic jednoduchého, protože máme na rozjezd Mladou Boleslav, která předvedla skvělé výkony na Ško-Energo Cupu (porazila Bohemians, švédský Warberg a švýcarský Köniz). Těšíme se ale na všechny zápasy, protože vedle porovnání se superligovou špičkou i nováčkem se poměříme i s Ústím, takže budeme vědět, co od něj můžeme očekávat v sezoně. Věřím, že zápasy odehrajeme se zdviženou hlavou a ukážeme, že jsme se někam posunuli,“ uvedl kouč. „Případně nám to odhalí nedostatky, abychom na nich ještě před startem sezony mohli zapracovat.“
Boleslav už má první pohárový zápas za sebou, když minulý týden doma deklasovala Ústí 13:2.
Ze skupiny postupují všichni, přičemž celky na třetím a čtvrtém místě půjdou do 4. kola poháru. Do 5. kola pak naskočí pětice klubů ze druhých míst a vítěze skupin čeká rovnou účast v osmifinále. To se odehraje na začátku prosince, ještě do Vánoc se pak stihne čtvrtfinále.
Pikantní duel čeká ve čtvrtek útočníka Tadeáše Chrousta, protože ve vůbec prvním soutěžním zápase za Kanonýry nastoupí proti „své“ Mladé Boleslavi, odkud do Kladna před touto sezonou přišel. „U obou Chrousťáků bude o náboj postaráno. Budou se chtít ukázat, že tu kvalitu pořád mají. Pro Tadeáše to bude obzvlášť těžké, ale věřím, že si to užije,“ říká Přívara.
Program Kanonýrů v Poháru Českého florbalu
Čtvrtek 17. srpna Kanonýři – Předvýběr.CZ Florbal MB (BIOS, 19.00)
Středa 23. srpna Florbal Ústí – Kanonýři (Sluneta, 19.00)
Čtvrtek 31. srpna Kanonýři – Butchis (BIOS, 19.00)