99_20240130_165647.png
2112_20240430_081716.jpg

Když nám teklo do bot, dokázali jsme držet jako jeden, říká hrdý kapitán a zve na Den Kanonýrů

Byl prvním, kdo vzal do ruky pohár pro vítěze 1. ligy a symbolicky tak přijal vstupenku do superligy. Vojtěch Pfaur coby kapitán a kladenský odchovanec významně pomohl dovést „své“ Kanonýry do nejvyšší soutěže. „První týden jsem to podle mě ještě neměl zpracované v hlavě, ale teď už si uvědomuji, jak je to cenné,“ líčí kapitán pro web Kanonýrů.

Vojto, jak dnes s odstupem více než dvou týdnů hodnotíš jízdu play off?
Jelikož to dopadlo, jak dopadlo, tak je to hodnocení samozřejmě pozitivní. Každopádně jsme měli i horší chvíle. Ale jsem rád, že když nám doopravdy teklo do bot, tak jsme spolu dokázali držet jako jeden, hráči i realizák. Bylo to krásné, tolik emocí, co člověk zažije s lidmi, které má rád... To se těžko popisuje.

Co rozhodlo o úspěchu a byla síla týmu od počátku sezony?
Klíčové zápasy v play off určitě rozhodla disciplína a plnění úkolů, které jsme si na sebe kladli sami a které přišly od trenérů. Síla v týmu bezpochyby byla, ale někdy se stane, že se na chvilku vytratí. Důležité bylo, že jsme ji dokázali vždy zpět najít a držet spolu, jak jsem zmiňoval.

Kapitánskou pásku si převzal po startu sezony od zraněného Tomáše Chrousta. Jak těžké či lehké bylo dělat kapitána tomuhle mužstvu?
Pro mě téměř vůbec žádná práce. Jen na začátku play off jsem si musel v hlavě ujasnit pár detailů, které mi řekli trenéři, a to byl jediný ‚problém‘. Kluci mě berou takového, jaký jsem, a v tom je to pro mě snadnější. V kabině mi nikdo nic negativního neříkal, takže to snad bylo dobré (úsměv).

Co pro tebe znamená postup coby pro Kladeňáka, odchovance klubu? A jak moc si ceníš toho, že je pod ním podepsaná další řada odchovanců?
Znamená to pro mě hodně. První týden jsem to podle mě neměl ještě plně zpracované ve své hlavě, ale teď už si uvědomuju, jak je to cenné. Zároveň vím, co to přináší a věřím, že nemluvím jen za sebe, když řeknu, že jsme na superligu připraveni. A toho, že je nás tu hodně odchovanců doplněných o lidi, kteří sem opravdu zapadli – jak herně, mentálně a lidsky – si opravdu neskutečně vážím.

Asi víte, že teď ta šichta teprve začíná. Tak co udělat, abyste uspěli i v superlize?
Kdybych to takhle z hlavy věděl, bylo by to moc jednoduché. Určitě se musíme připravit dobře fyzicky i mentálně. Bude to oproti 1. lize velký skok v tempu a rychlosti. Takže nic víc než dřina nás nečeká.

Jaké byly oslavy a jak se těšíte na setkání s fanoušky na Dni Kanonýrů?
Oslavy byly určitě pořádné, jak se sluší a patří. Každý úspěch by se měl pořádně oslavit, ať se na to tak lehce nezapomene. A to jsme zvládli. Na Den Kanonýrů se těšíme, protože budeme moci určitým gestem poděkovat všem fanouškům a mladým Kanonýrům, kteří nás neskutečně podporovali a byli součástí celé jízdy. Taky bych rovnou všechny, co to dočetli až sem, rád pozval, ať za námi přijdou na BIOSku, ať můžeme zakončit tuto sezonu a společně si užít klubový den. Počasí by nám mělo hrát do karet.

Součástí oslav bylo i přijetí u kladenského primátora. Jak sis ho užil?
Na radnici to byl hezký moment. Bylo nám ctí přijít poděkovat za podporu od města a zároveň příjemné slyšet gratulace.