99_20240130_165647.png
2114_20240508_195826.jpg

Klíčové duo B+B prodloužilo smlouvy až do roku 2027

Duo kladenských odchovanců B+B bude v dresu Kanonýrů hrát minimálně do roku 2027. Matyáš Bachmaier a Jakub Bohuslávek totiž po postupu do superligy, na němž měli významný podíl, prodloužili s Kanonýry stávající kontrakty na tři roky.

„Prodloužit smlouvy s ‚Bachym‘ a ‚Bohoušem‘ byla pro nás priorita. Jde o klíčové hráče, navíc odchovance, tudíž přesně zapadají do filosofie a konceptu Kanonýrů. Věřím, že oba výrazně pomohou k tomu, abychom v superlize hráli důležitou roli, zároveň je vnímáme jako klubové tváře, které jsou motivací a hrdiny pro mladé Kanonýry,“ říká generální manažer David Burda.


Matyáš Bachmaier prokázal loni v létě velký patriotismus. Odmítl lukrativní nabídky ze superligy a po návratu ze Švédska si vytyčil cíl, kterým byl postup s Kanonýry o patro výš. Už v základní části byl nejproduktivnějším hráčem a nejlepším střelcem, stejnou statistickou bilanci zopakoval také v play off. „Jsem moc rád, že jsme splnili náš cíl a zároveň můj sen, tedy dostat Kladno do superligy. Teď nás čeká ještě těžší práce a věřím, že to zvládneme. Těším se na další roky na Kladně,“ uvedl po podpisu Bachmaier.

Jakub Bohuslávek se do kladenského dresu vrátil po krátkém angažmá na Spartě a hned prokázal, jaký v něm tkví talent a potenciál. V play off byl celkem čtvrtým nejproduktivnějším hráčem soutěže, v základní části si ve 12 duelech připsal 21 bodů! „Jsem velmi rád, že cíl, který jsme měli nastavený, jsme dokázali splnit. Byl to potřebný a první krok k tomu, kam jako A-tým na Kladně chceme směřovat. Rozhodně ale nepanuje jakési uspokojení. Chceme dál pracovat a zlepšovat se. Jsem rád, že toho budu součástí a těším se, co vše nás v superlize čeká,“ prohlásil Bohuslávek.