KanonýřiBulldogs
9:2(1:1,3:1,5:0)
so 9. 12. 2023 18:00 @ SH BIOS Kladno, 1. liga mužů, 18. kolo

Klobouk dolů! I v okleštěné sestavě Kanonýři rozstříleli první Buldoky

Kvůli covidu hráli v hodně okleštěné sestavě, ještě proti lídrovi 1. ligy, i tak si A-tým Kanonýrů připsal veledůležité vítězství. Po výhře 9:2 si upevnil třetí příčku v tabulce. Po čtyřech gólech dali Fojtík a Janda.

Do vedení se dostali Kanonýři v sedmé minutě, kdy na půlce přenechal Krbec míček Jandovi, který výtečnou ranou z dálky otevřel svůj střelecký účet. O chvíli později mohl z trestného střílení zvýšit Bachmaier, ovšem balonek mu v rozhodující moment utekl. A tak v 17. minutě vyrovnal brněnský Svatoň.

Do druhé třetiny šli Kanonýři s výhodou přesilovky, kterou se jim po 42 vteřinách podařilo proměnit, když Čika nabil Jandovi, jenž ukázal, že hraje velký zápas. V 29. minutě sice přesnou střelou k tyči srovnal Sedmera, ovšem hned v dalším střídání vybojoval skvělým napadáním míček Fojtík a pak sám drzým průnikem před branku hostí zakončil. O minutu později bylo v BIOSce ještě veseleji, když Fojtík z rychlého kontru našel Jandu, jenž bekhendovou kličkou završil hattrick.

I ve třetí části pokračovali domácí v poctivé práci, solidně bránili, navíc výtečně si vedl gólman Janoušek, a tak po několika šancích hostů opět skórovali Kladenští. Tomášek proběhl přes celé hřiště, našel volného Fojtíka a ten zvyšoval na 5:2. Záhy se Buldoci odhodlali k power play, ovšem sotva po minutě risk přesnou střelou přes celé hřiště potrestal Bachmaier, o chvíli později také dvěma góly Fojtík a skóre definitivně uzavřel Janda.

„Dneska to pro nás byla důležitá výhra. Hráli jsme v okleštěné sestavě, hodně klíčových hráčů bylo nemocných. Ale semkli jsme se jako správný tým a ukázali jsme velkou morální sílu, což přijde důležité do dalších zápasů a i do play off. Skvěle nám zachytal brankář, chytil spoustu věcí navíc. Byl to od nás velmi dobrý výkon,“ řekl čtyřgólový střelec Dominik Janda.

A kouč Kanonýrů Dušan Přívara přidal: „Dnes to bylo pro oba týmy náročné, protože nastoupily v okleštěné sestavě. My jsme byli šťastnější, ale připravili jsme se na to dobře, i když nás trápila marodka. Byl tam velký morál od kluků, že jsme se hecli a gólman chytil plno věcí navíc. Je to důležitá výhra.“

Branky a asistence: 7. Janda (Krbec), 21. Janda (Čika), 30. Fojtík, 31. Janda (Fojtík), 49. Fojtík (Tomášek), 54. Bachmaier, 56. Fojtík (Janda), 58. Fojtík (Bachmaier), 60. Janda (Špaček) - 17. Svatoň (Mráz), 29. Sedmera (Zukal). Rozhodčí: Šedivý, Štengl. Vyloučení: 1:1 navíc Vaverčák (BRN) do konce utkání. Využití: 1:0. Třetiny: 1:1, 3:1, 5:0. Střely: 31:25. Diváků: 104.

Sestava Kanonýrů: Janoušek (Horáček) – Stůj, Krbec, Tomášek, Pfaur, Horák – Novák, Bachmaier, Janda – Fojtík, Čika, Hübner – Procházka, Půček, Špaček. Trenér: Přívara.